Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? SOS :S :' (

Mit csináljak? SOS :S :' (

Figyelt kérdés

Najolvan,mostz elmondok mindent,. A magánéletem mostmár rendben van,vannak barátaim,stb.... De sajnos nagyon zűrös családom van.

Anyukám egy megbízhatatlan álnok kígyó. Apukáámal 18 évig házasok voltak,ebböl 16 évet egy elviselhetelne hárpia volt,aki kiabált,ordítozott,szipolyozta a pénzt ütötte verte a gyerekit,tépte a hajukat,ojanokért minthogy csunyán irtak a füzetükbe,vagyhogy négyest hoztak.egy bátyám van csak. a bátyámal még szigorúbban bánt. apukám este 10-ig dolgozott,mikor születtem bejelentette,h ha apukám nem tartja el a családot,és nem keres ennyi-meg ennyi pénzt,akkor elválik,merthogy mijen dolog az,hogy nem tudja eltartani a családot. tehát elviselhetetlen volt a legtöbb férfi otthagyta volna,de apukám nem tette,mert azt hitte legalább szereti,és fel akart minket nevelni. Ebböl a 16 év hárpiáskodásból legalább 10 éven át rendszeresen csalta apámat,apám barátnak hitt kollégáival,család barátaival stb... idegtépő volt minden nap mellete, 3 éves koromtól 11 éves koromig minden nap sírtam mellette. 11éves koromban,mikor csupán mert levágattaím a hajam egy nyárig ordítozott velem,elgegem lett, szeretet, bánat,és félelem hejét átvette a halálos félelem,a gyűlölet. 2010 újévén apukám látta csókolozni anyukámat a család egyik barátjával.anyám hüjének akarta apámat beállítani. ekkor jött rá apukám,hogy anyám mijen kegyetlen. apukám új barátnőt keresett,míg anyámnak több szeretője volt. még mindig egy hárpia volt,de akkor már gyanakodott. több részeges ordítozós jelenetet éltem át 2009-ben mint egész életemben, apukám 2009 októberében feltörte anyám mailjét,és igy "rajtaütött anyukámon." 2010.dec.2-án apukám szülinapján elmondott nekem mindent. aztán anyámmal is megbeszélte. megállapodtak,hogy válnak,de ha anyámon múlik nyílt házasságban élnek és örökre átvernek minket. de apukám nemhagyta és 2010 márciusában elkezdtünk egy modszert 50-50% időben.mikor apám bátyámnak elmondott mindent bátyám őrjöngött,dühöd volt,még jobban gyűlölte anyámat mint azelőtt. 2010 agusztusábn anyám bejelentette nekem,hogy rákos. iszonyatosan szomorú lettem,és inkább elviseltem,abban reménykedve,hogy pár évig kell csak elviselnem... bátyám októberben bejelentettte,hogy ő tovább nem viseli el anyámat,és egyedül rám hárult minden szívás,minden baj,minden rossz. de én elviseltem anyám kedvéért.novemberben rákerestem a rákra,mint betegségre,és kiderült,hogy anyám bekamuzta nekem az egészet mert rákra nem lehet gyógyszert szedni. irtó dühös lettem és az is vagyok a mai napig. viszont másik oldalon sírni tudnék mijen borzalmas anyám van. néha panaszkodok a barátaimnak,hogy mijen szörnyű meg stb... de nem akarok rájuk zúditani mindent,a i bajom van. szeptember óta néhány tanár elkezd beszélni a családi kapcsolatról,vagy épp aról hogy mit csináltam tegnap hogy nem irok házit,vagy hogy mi a baj,mért lehet valaki szomorú,és egyszerűen nem bírom visszatartani a sírást,könnyek gyűlnek a szemembe,és aztán már egész nap csak sírok. a többiek azt hiszik hhogy valami nagyon komoly bajom van,de tudom ha nem vagyok velük öszinte elveszithetem őket. a tanárok rendszerint mondják,hogyha baj van akkor nyugodtan beszélhetek valamejikükkel,.de igazából sajnos nem! tényleg ojjan nagy dolog mint amijennek én érzékelem,vagy kis aprság a többiek problémájához képest. kérlek adjatok tanácsot hogy hogy élje túl az életem,mert nem tudok se a drogokba alkoholokba menekülni,mint a bátyám,se otthagyni anyámat,mert rajtam kivűl nincss senkije. segítsetek kérlek!!!! 13/L


2011. jan. 30. 13:21
1 2 3 4 5
 21/42 tetris ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!

Eléggé lehangoló a helyzet, amiben vagy. Én kívülállóként úgy látom, hogy anyáddal beszélni értelmetlen.

Szegény anyád teljesen kész van. Emberileg, erkölcsileg, anyaként egy nulla.

Akitől megoldást várhatsz, az szerintem apukád lenne. Végülis az ő kezében van a kulcs, hogy a hisztérikus anyádtól a családot megszabadítsa. Ketten együtt a bátyáddal beszéljetek vele, hogy adja be a válópert, és anyátokat penderítse ki az otthonotokból.

Mindenki mengyugodna, és a család élete is normalizálódna, ha anyád kikerülne a családból. Ezt kellene édesapáddal megértetni. Apukád élete is egyenesbe jönne, ha olyan társat találna, aki megbecsüli és szereti is eléggé ahhoz, hogy hűségesen kitartson mellette.

Nagyon fiatal vagy még - 13 éves - ahhoz, hogy arra várj, míg anyádat elviszi a rák. Lehet, hogy ez évekbe telik, és addigra te is tönkremehetsz lelkileg, és a család többi tagja is.

Beszélj apukáddal, és próbáld megértetni vele, hogy lépnie kell mindannyiótok érdekében.

2011. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Okés, én értem, hogy szegény nem tud mit tenni, de az iLYent és a miLYent LY-vel írjuk és J-vel!Ez alap dolog, soha nem írom el, még ha gépelek mint az állat! Ha zavaros azt megértem... mert sietett...
2011. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
0%

" ojanokat irnak,h "elöbb tanulj meg helyesen irni" stb..."


Első vagyok: Nem vagyok barom, csak.. mindegy mert én leszek a szemét.

És kérdező: Én nem azt írtam hogy Tanulj meg helyesen írni.Hanem azt hogy figyelj a helyesírásra mert akkor az emberek is komolyabban vesznek.

És nem értem hogy azért mert megjegyeztem miért vagyok hülye meg barom.

Az ha valaki helyesen ír, attól az emberek komolyabban veszik, mint sem lenéznek rá.

:) Ennyit akartam de innen inkább megyek, mert itt sokan nagyon meg akarják mondani a jót.

2011. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Dehogy apróság. Legalább megpróbálhatnál segítséget kérni, de nem az apádtól, hanem egy épeszű felnőttől.
2011. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
mért ne lenne apám egy épeszű felnőtt?? :@
2011. jan. 30. 21:26
 26/42 anonim ***** válasza:
Egész eddig nem fogta fel, milyen emberrel él együtt.
2011. jan. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Elolvastam végig és igy azt mondom hogy nincs értelme anyukáddal beszélni, mert ugyis csak a falnak beszélnél.


Beszélj a tanárokkal, suliba is szokott lenni valami tanár akikhez lehet fordulni ilyen esetekben.

Vagy családsegitő központ, ilyen a legkisebb faluban is van! Ők is biztos tudnak valamit reagálni rá!


Lényeg hogy bármelyik verziót választod, mindent mondj el öszintén, még azokat a dolgokat is amiket ugy gondolod "felesleges mert kicsi probléma", mert a sok kicsit teszi össze a nagyot!

Csak akkor tudnak segiteni, és teljesen átlátni a helyzetedet ha öszintén mindent elmondasz!


Apukádhoz nem tudsz költözni? Vagy nagyszülőkhöz, rokonokhoz?


22/L

2011. febr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

tetris I.30. tanácsát próbáld meg - én is ilyesmit mondtam volna

Próbáld meg, amennyire lehet önállósítani az életed

(13 évesen nem könnyű, de gondolj arra, nekem pl. már akkor nem élt az Édes, kényszerűen ezt kellett tennem! Egy kicsit a tanulásba-olvasásba-rajzolásba menekültem, ami később hasznomra vált. Ez fontos: Mit szeretsz csinálni? Ha gondolod, írj privibe)

Anyukád élete az Ő élete , a te életed a Te életed.

Az Ő terheit Neked nem kell cipelni. Rakd le.

Van egy Fodor Ákos vers:

Amit ma letehetsz,

ne cipeld holnapig.


És meg kell próbálnod, nem itéletet mondani felette.

Minden gondolatunknak, szavunknak, tettünknek következményei vannak, a létesült világban ok- okozati összefüggés van. Nincs kivétel! a rossz tetteknek - rossz, a jónak jó következményei vannak..

neked nem kell semmit sem tenni- itélni- próbálj meg jó lenni, tanulni, sötétedés előtt hazamenni, ne kelljen félni.

És megbocsátani az ellened vétőknek.

Mert látszik, vétenek ellened- de akár mondd nekik, hangosan: megbocsátok neked.

üdv:Anna

2011. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 sepultura válasza:
Felejtsd el anyádat hiszen eddig sem volt!Szomoru de ez a helyzet.
2011. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Kriszti83 ***** válasza:
Családterápia? Kérd szakember segítségét.
2011. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!