Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bebuktam a cigivel, félek,...

Bebuktam a cigivel, félek, hogy anyukám is megtudja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagyjából 3 hónapja a tanáraim elmondták anyukámnak hogy dohányzom. akkor nagyon kiakadt, megbeszéltük, elvileg azóta nem szívtam. Tegnap volt szalagavató bál,és a fiúkat rajtakapták a borozáson, úgy hogy a tanárok elkezdtek járőrözni. én pont kint szívtam, mikor jött egy tanár, és mondta a nevem, szóval való színüleg a félhomály ellenére felismert, és megjegyzett.

Félek , hogy elmondják anyunak.Nem akarok még egyszer csalódást okozni neki. Mit tegyek?

kérlek normális válaszokat írjatok a "tedd le a cigit" és a "minek dohányzol" baromságokat most hagyjuk.


2011. jan. 30. 09:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha valóban annyira fontos lenne az anyukád lelkivilága, akkor vagy nem cigiznél, vagy elmondanád neki, semmiképp nem vágnád át. Így egy dolgot kellene pluszban feldolgoznia, úgy meg kettőt. Megsúgom, a hazudozásnál gusztustalanabb dolog kevés van. Mert az a másik szándékos félrevezetése, vagyis akinek hazudsz, azt semmibe veszed.
2011. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Mert én hű de nagy jó dolgomban hazudok. Azért nem szeretném neki elmondani mert van rá esély,hogy a tanár nem fog köpni és akkor meg semmi baj nem lesz.Most képzeljétek magatokat a helyembe.16 éves vagyok apum évek óta börtönben, anyu rám támaszkodik.Múltkor adott még egy esélyt, nem szeretném elkúrni ezt is:(.és az akkor tedd le a cigit válaszok most nem jók ide.
2011. jan. 30. 10:13
 13/25 anonim ***** válasza:

egy valamit árulj el nekem.

Miért cigizel?

Megnyugtat vagányabb leszel tőle?

Vagy miért?

Ez kérdés az összes dohányosnak.

Én is cigiztem 4-5 évig de hogy minek azt nem tudom....:-(

2011. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, de nagyon úgy tűnik, elk*rtad. Innen a legegyszerűbb megoldás, ha nyíltan megmondod neki, hogy még mindig dohányzol. Így is csalódni fog, de még mindig jobb, mintha egy tanártól tudná meg.

És teljesen jó válasz ide, hogy ne cigizz, ugyanis ha abbahagyod, akkor ilyen többé nem fordulhat elő. :)

2011. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
nem tudom. egyszer egy társaságban gyújtottam rá. aztán már egyedül is. most meg itt vagyok. de szerintem erre egy dohányos se tudja a választ.nemmenőségből mert egyedül is szívok. nem a társaság miatt
2011. jan. 30. 10:21
 16/25 A kérdező kommentje:
nem úgy értettem. tudom hogy a dohányzás nem jó. de úgy értettem hogy most ezen a problémán nem segít az ha mondják hogy ne cigizzek
2011. jan. 30. 10:24
 17/25 anonim ***** válasza:

ha ennyire félsz, hogy anyud megtudja, talán végleg le kellett volna tenni még akkor...vagy alapból rá sem szokni.

én is rászoktam, nem álszenteskedek, olyan volt a társaság, mindig kijártunk cigizni stb. (azóta már más társaságba járok...) és én is kedvet kaptam. de mivel a nagypapámnak 3x volt tüdőrákja mivel nem bírta letenni a kva cigit, és ebben is halt meg, meg volt bennem az elhatározás, hogy abba hagyom.

te is abba hagyhattad volna anyud miatt...

2011. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%
Figyelj, anyu, csináltam egy hülyeséget. Tudod, volt az a szalagavató buli, én hülye meg rágyújtottam a többiekkel. Tudom, megígértem, hogy nem fogok, de mégis megtettem. Csak nem akarlak becsapni, bánt, hogy megint átvertelek, ne haragudj, tényleg egy hónap után csak itt gyújtottam rá. Ebből érzi, hogy fontos Neked a véleménye, az hogy ő mit gondol, meg, hogy bízol benne. Így, ha mégis szólnak neki, már nem fáj neki annyira, mert tud róla, még azt is mondhatja, hogy tudom, elmondta a gyerek. Csak a felelőtlen ígérgetésekkel, meg a megjátszott megbánásokkal ne nagyon szórakozz, lehetett már része benne az apád által éppen eleget. Ha meg nem szól neki a tanár, akkor is megér ennyit. (Lökött kamasz vagy, de legalább Nálad még van remény, hogy lelkiismeretes ember leszel egyszer.):)
2011. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Az ideális döntés ha beszélsz a tanárral, hogy ne köpjön, csak megérti (bár nem értem miért szólna bárkinek is, nálunk a suliban csomóan cigiznek suli mögött és ez köztudott) UTÁNA pedig leteszed a cigit. és anyádnak soha nem kell megtudnia, hogy visszaszoktál, te pedig nem kapsz tüdőrákot
2011. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Basszus, anyukád tényleg csak rád számíthat, te meg még ilyenekkel is elkeseríted, hogy mérgezed magad a cigarettával?!?! Szerintem is vállald a felelősséget, mond meg anyukádnak, hogy egyszer rágyujtottál DE többet nem fogsz!!! És tényleg ne dohányozz többet!!! Ne szomorísd el még jobban édesanyádat...
2011. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!