Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodok ennyire...

Miért ragaszkodok ennyire ehez a bácsihoz? (lent)

Figyelt kérdés

Van pár házzal arrébb egy 82éves bácsi.Akit régen nem is szerettem annyira, nem is az,hogy nem szerettem, csak nem is nagyon ismertem.

Most kb. már egy éve beteg.Nyáron volt az amikor elkeztem hozzá átmenni sokszor, beszélgetni.Meg mondta nekem, hogy én vagyok az őrangyala.Nem kell most olyanra gondolni...

Ma is voltam pl nála, beszélgetni, és amikor eljövök akkor olyan rossz, mert igazábol nem lehet tudni, hogy még mennyi ideje is van.

Nem a rokonom meg semmi.

Miért lehet ez?Tudom, hogy hülye kérdés, csak olyan furcsa érzés.


2011. jan. 29. 21:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát az apukám elhagyott még 2éves koromban, van nevelőapukám.De hát az akkor sem olyan, mint az igazi.

Volt egy rokonom, aki elég távoli rokon volt és Őt is nagyon szerettem.2éve halt meg , amikor 87éves volt.A nevelőapukám nagypapája velünk élt és 6éve halt meg, Őt is nagyon szerettem.Valahogy sokkal jobban szeretem az idősebbeket , mint pl a gyerekeket.

2011. jan. 29. 22:06
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos vagy, emberséges, kedves lány! Sokan szeretik a kedves öregeket, én is, hiszen dícséretes ha valaki időskorára még szerethető és tisztelhető, mert sajnos sokan megkeserednek, de én is szeretem az aranyos öreg bácsikat és néniket, mindig elbeszélgetek velük az utcán ha megállnak pl. benézni a babkocsiba (van egy kisbabám), vagy megsimizni a kutyámat.
2011. jan. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
22:02-es vagyok. Azért ragaszkodsz hozzá, mert benne látod azokat az embereket, akik már nincsenek veled. Szinte biztos. Sajnálom, részvétem, próbálj meg tovább lépni
2011. jan. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 yuda ***** válasza:
100%

Fogalmazásom kicsit misztikus lehet első olvasatra,de gondolkodj el rajta, ill.akik olvassák:


Vannak helyzetek,mikor senki más nem tud megoldani egy helyzetet és sors akaratából csak egy ember végezheti el, ezek lehetnek kisebb,nagyobb dolgok és ebben a helyzetben feltehetőleg senki más nincs,aki ezt megtehette volna,így te töltötted be az űrt és ezért érzed jól magad,mert a helyeden vagy.


Ilyenek voltak hajnadában a hősök,vagy költők-és még sok kisember,akiknek a neve nem maradt fenn-de a lényeg,hogy csak ők végezhettek el egy bizonyos feladatot,senki más.Számukra volt rendelve.

2011. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Annyira bájos, hogy mindenki csak komplexust lát benne... Szánalmas, komolyan.

Egy embert nem lehet önmagáért szeretni?

Az-az ideális, ha az ember bekorlátozódik egy családra, szülők-nagyszülők, ha valaki kiesik, mert meghal, akkor a gyerek megy és kompenzál, keres egy pótlékot?

Emberség, és szeretet. Ok nélkül. Mert csak. Egyébként dícséretes, emberséges, és tiszta. *_*

2011. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek... Száanalmas, hogy csak komplexusokat láttok egy olyan emberben, aki figyelmes a körülötte élőkre.


Le a kalappal "kislány" ebből látszik, hogy az IQ-t és EQ-t nem az évek során szerzi meg az ember, hanem "gyárilag" kapja.


Ha neked mindez jól esik, akkor tölts vele annyi időt, amennyit csak szeretnél. Ő biztos örül neki!

2011. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az én mamám, 96 éves!


Tehát egyáltalán nem lehet tudni, hogy kinek mennyi van még hátra!!


Lehet, hogy már "nagylány" leszel és még simán átjársz majd hozzá...


Amúgy GRATULÁLOK a szép tiszta lelkedhez!

2011. máj. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez nem komplexus, hanem egy barátsággal teli kötődés. Addig járj hozzá és beszélgess, amíg van kivel.
2011. máj. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmiféle komplexus. Nekem is van egy idős néni a szomszédba, akihez szinte napi szinten megyek át beszélgetni. Szeretek beszélgetni vele, segíteni, amiben tudok, foglalkozni vele, meghallgatni a fiatalságáról szóló történeteket. A néni midig azt mondja, hogy köszöni, hogy vagyok neki, mert ennyi szeretetet senkitől se kap. Nekem ez a mondat mindent megér, mert érzem, hogy van értelme az életemnek.

Szerintem ez lenne a természetes, nem az, hogy beszólogatunk az időseknek. Én úgy gondolom, hogy mindenki annyi szeretetet kap az életben, mint amennyit ad. Ezért idősebb korunkban talán lesz nekünk is valaki, aki ránk nyitja majd az ajtót, akinek lesz hozzánk néhány kedves szava, akinek elmesélhetjük milyen volt fiatalon.

18/L

2011. máj. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!