Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szeretnénk össze házasodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk össze házasodni párommal, de "konfliktus" van az anyagiakból. Én ragaszkodok hozzá, hogy én álljam. Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Kedvesem nem nagyon szerette volna ha én állom a költségeket de nem tud mit tenni mert még csak én vagyok keresettel rendelkező neki várnia kell még 1 évet (orvosi egyetem...)

De a leendő anyósomék nem örülnek ennek, hogy mindent én fizetek nekik ez olyan meg alázónak tűnik. Vagy nem is tudom.

Tippek? mit tegyek?


2009. nov. 2. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Miért nem vagy rá kicsit tekintettel, míg ő is be tud szállni az anyagiakba és akkor senki jóérzésen nem esik csorba. Nem tudom férfi vagy-e vagy nő, de ha a nő vagy, akkor ez egy férfinak még nagyobb "ivartalanítás".

Én megvárnám, ez nagyon kellemetlen lehet, akár nőről, vagy férfiról van szó.

2009. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Varjal meg a hazassaggal egy kicsit! Miert surgeted annyira, miert annyira egetoen fontos, hogy osszehazasodjatok, nem ertem.

Amugy pedig anyosodekat kerd meg, hogy allitsak le magukat, nem az o eskuvojuk lesz. A te parod orvosi egyetemre jar???

2009. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy teljesen te álld az esküvőt, hiszen a párod még nem keres, te pedig anyagi helyzetednél fogva megteheted. A helyedben én irásos nyilatkozatot tennék arról, hogy ezzel kapcsolatban soha semmiféle utólagos követelést sem leendő feleséged, sem a családja felé nem támasztasz. Mindenki megnyugszik és jöhet az esküvő. Persze ebben az esetben elképzelhetetlennek tartom, hogy házassági szerződést kössetek. Ez egyből bezavarna.
2009. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én vagyok a leendő férj.

NEm sürgetem az esküvőt, de most látjuk jónak hogy most csináljuk, mert minek várjunk ha már most össze házasodhatunk, anyagiak megvannak.

Igen párom orvosi egyetemre jár még. Házassági szerződést soha nem akartunk írni, az azoknak kell akik nem egymásnak teremtettek.

5 éve élünk együtt, eddig nem voltak komoly gondok.

2009. nov. 2. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem is várjatok még egy kicsit - ha tényleg ő az igazi, akkor mindegy, hogy most van esküvő vagy 1 év múlva :)

nem ér annyit ez a kapkodás, hogy utána meg rossz szájíz maradjon a párodban vagy a családjában, legyél tekintettel rájuk is

2009. nov. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Tarthatnátok kis esküvőt is, nem? Azt gondolom, hogy egy ilyen biztos és hosszútávú kapcsolatban már nem kellene én pénzemről, te pénzedről beszélni. Mi pénzünk van.
2009. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok. több mint 8 éve volt az esküvőnk, anyósomék bérelték a ruhámat és vettek a férjemnek egy öltönyt, sógornőm adta kölcsön a saját kocsiját és fizette rá a virágdíszt. Ezen kívül minden költséget (virágok, zene, fotós, a szüleinek ajándék, vacsora, torta, italok, illetve azoknak a vendégeknek, akiket nem hívtunk meg a vacsorára, a szertartás előtt otthon hidegtálas "fogadást" tartottunk, nászút) én álltam. Maga a szertartás nem volt extra, de utána Budapest egyik legelegánsabb éttermében volt a vacsoránk. Ja, és nekem már senkim sem élt, csak a párom családja, rokonsága volt ott.

Így is lehet, ha éppen mindkét félnek megfelel és senkiben sem szül rossz érzést.

Szerintem, ha meg tudtok mindketten békélni a helyzettel, nyugodtan állhatod te az esküvőt, esetleg egy-két apróságot engedj, hogy a szülei adjanak bele. De ha úgy látod, hogy ez a párodnak kellemetlen, inkább várjatok, amíg ő is keresni kezd. Ha úgy is 5 éve együtt vagytok már, egy év nem oszt nem szoroz.

Sok boldogságot!

2009. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet, hogy az ő szülei is adjanak a költségekbe? Látszik, hogy jobban éreznék magukat.
2009. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ugyanilyen felállásban házasodtunk 2 évvel ezelőtt! Kb. felét fizették a szülők összesen, a másik felét meg a férjem. Én még tanultam (a SOTE-n :)). Szerintem ebben nincs semmi ciki, mert a 10000Ft-os VI. éves ösztöndíjamból nem tudtam volna kifizetni. Most már én is keresek, mindkettőnk pénzéből élünk. Ha (neadjisten) a férjem lesz munkanélküli, az én fizumból fogunk élni. A házasság egymás kölcsönös segítésén alapszik és ez már az esküvőnél elkezdődik.

2009. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5 eve egyutt eltek, gondolom minden holmitok kozos, "nincs a hutoben enyem, tied polc", akkor miert engeditek, hogy barki mas beleszoljon a terveitekbe. Ha megsem sikerul dulore jutni, akkor meg tartsatok meg a polgarit szuk csaladi korben, es jovore rendezzetek lakodalmat.
2009. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!