Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a munka tönkretesz...

Szerintetek a munka tönkreteszi a párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
2 hónapja dolgozom egy gyárban (napi 8óra, 3 műszak) és úgy érzem, hogy a párommal kezdünk elhidegülni egymástól. Neki most nincs munkája, sokat van itthon egyedül a gondolataival... Van megoldás?
2011. jan. 29. 15:44
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
58%

Velem ugyanez történt. Én fix munkaidőben dolgozom (pontosabban nem fixben, mert kb. elvárják, hogy alapból fél-1 órával tovább maradjunk), a párom rugalmas munkaidőben.


Amíg egyetemista voltam, sokszor tanulnom kellett, de volt szabadidőm. Szünetekben nyaraltunk, síeltünk, nem volt probléma a szabadság kivétele. Pénteken nem volt órám, akkor mindig elmentünk valahova (kirándulni, stb.), ezen kívül rengeteget találkoztunk, naponta, és az óráimon kívül mindig beszélhettünk telefonon. Későn is hazaérhettem akár, mert másnap általában nem kellett 8-ra bemennem a suliba.


Nyár óta dolgozom egy cégnél, elvileg 8,5 órában ebédidővel, ami gyakorlatilag soha nem ennyi. Amikor eljön értem a munkahelyre, mindig hatalmas sértődés van, mert késem a főnökök követelőzése miatt, soha nem tudok a munkaidőm végeztével kijönni. Beszélni azóta nem tudunk telefonon, mert nem engedik meg bent. Folyamatosan küldenek valahova akár hétvégén, szombaton is. Azóta a nullára csökkent a kapcsolatunk, elhidegült tőlem a párom, mert ami évekig jól tudott működni, a munka által szertefoszlott. Amit megszoktunk, ami jó volt,ezentúl nem lehetett. Hajnalban tudunk csak beszélni,amikor indulok, az ebédidőben és este, amikor hazamegyek. A találkozások is rendkívül megritkultak. Mindenért engem hibáztat, mert "hagyom magam" kihasználni. Nekem is romokban a magánéletem emiatt a munka miatt, holott szeretem a párom nagyon. Mindennapos a veszekedés, és szinte kizárólag emiatt. Nem tudom én sem, mit tegyek, de a válaszom: IGEN, bizonyos munkahelyek elronthatják a párkapcsolatot...

2011. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

53%-nak:


[link]


Ha nincs priuszod,mehetsz!

2011. jan. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
Húzón dolgozni a piaca , kevesebbet dolgoz ha nem bírod. Menyetek randizni a közeli ékterembe .
2011. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Utolsó, felzárkóztatón a munkaügyi központon keresztül be bírnád fejezni a 8 általánost. Akkor legalább helyesen tudnál írni...
2011. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
66%

16.50. Ilyen választ kár volt adnod! Szerinted közel van Szegedhez Pécel? Nem mehet el valaki az otthonától olyan messzire! Nem is biztos,hogy kapna annyi bért,hogy ott kifizesse az albérletet, kaját stb.

Sajnos,aki a jól vagy jobban keresők közé tartozik.az nem képes felfogni,hogy NINCS munkalehetőség az ország nagyrészén.

2011. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

eddig nekem is a pasim azt mondta hogy úgyis találok melót 8igen ennek 1 éve) nem igazán hitte el, hogy nincs aztán leült velem egyik nap a gép elé és szépen megmutattam neki minden hirdetést amit végignéztem.

a legszebbek: a legtöbb kamu otthoni meló, mehetsz ha jó csaj vagy k...r..vának, mert igen nyíltan keresik a különböző oldalakon, és hát bocs ha épp nincs felsőfokú nyelvvizsgám.

olyan elvárások vannak a munkahelyeken már..sőt legtöbbször amit kérnek nem is kell.

és addig könnyű okosnak lenni amíg más nem kerül ilyen helyzetbe..

2011. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Hát...nem tudom.

Nekem sajnos csak 8 általánosom, és egy okj-s van, mégis mindig is volt állásom.Most egy multinál vagyok pénztáros, (nem tescó), és nem minimálbérért, hanem többért.Egy fél éve vagyok itt, előtte 5 évig egy másik boltban dolgoztam, de ahogy az megszűnt, rá egy hónapra lett ez az állásom.

Nem hajtanak agyon, nem állómunka, csak ülök a kasszában, nem kell kimenni pakolni, ha van vevő dogozunk, ha nincs, akkor ülünk.

Szóval szerintem az is számít, hogy adja el magát az ember.Én mindenhova amerikai típusú önéletrajzot küldtem, és 10-ból 5-en mindig visszahívtak."


Ezt egy másik kérdéshez írtam, de ide is beillik.

Az egyik hozzászóló szerint annyira nehéz állást találni.Szerintem nem.És ez Borsod megye.


33/N

2011. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 zoli79 ***** válasza:
45%
Van mikor tönkre teszi.Az is ha nincs.Én napi 10h dolgoztam 1 helyen,de volt még többet is.Szombat vasárnap nem volt lényeg,1-2 hónap után már észrevehetően gondok voltak.Csak mi megbeszéltünk mindent és megoldódott.Most sajna az miatt van gond,hogy nincs munkám :(
2011. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Szerinted közel van Szegedhez Pécel? Nem mehet el valaki az otthonától olyan messzire!"


Mert?Sokan Angliáig meg sem állnak,nemhogy pár száz km miatt aggódjanak.Van munka,csak lehet,hogy épp nem szemben a házával.Minimálbérből pedig fen tudja tartani magát,ha például másokkal együtt költözik össze albérletbe.Sokan csinálják ezt,nem beszélve a munkásszállókról vagy ne adj Isten,inkább konténerekről,ahol szállást biztosítanak azoknak,akik szerkezeteket állítanak össze -20 fokban vagy +40-ben.Ha muszáj,akkor az ember nem válogat.Megy és csinálja.Ha az adott város nem alkalmas erre,akkor továbbáll az ember.Ha adott szaktudás nem kell,akkor tanul mást.Én sem csinálom másképp.Lavírozok és keresem az utakat,amerre indulhatnék.Állandóan tanulok és dolgozom,mindezt család mellett.Nem büdös a munka,vágóhídon is dolgoztam már,mikor mi adódott,mert élnem kellett.

Ha ő inkább ül otthon és sajnálja magát,ahelyett,hogy megnézné hol is van Pécel,akkor nem tudom sajnálni.

2011. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ne vitatkozzaatok mar! Hol van Szeged (vagy kornyeke) feltuntetve?

Jelentkezőket az alábbi területekről várjuk:


Dány

Isaszeg

Maglód

Pécel

Gödöllő

XIV. kerület

X. kerület

XVII. kerület

2011. jan. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!