Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészítenek. Mit csináljak?

Kikészítenek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, barátom 17 éves. Barátom egyik osztálytársa(legyen Balázs) az egyik barátnőmmel jár. Kb fél hónappal előbb jöttek össze mint mi. Fél éve vagyunk együtt.

Balázs állandóan azzal van hogy ők már mióta együtt alszanak, milyen már az hogy mi fél év után sem. Meg hogy bnőm aki szintén 15 éves, elkezdett fogamzás gátlót szedni, úgyhogy már csinálhatják gumi nélkül ,ezért milyen jó nekik. 15 évesen fogamzás gátló? Én vagyok ilyen maradi/h*lye hogy nem tömöm magam tele ilyen szerekkel ilyen fiatalon? Ráadásul ők állandóan veszekednek.. nincs olyan nap hogy nem. Csak szerintem furcsa az hogy már most 15 évesen átesik a csaj az első együtt alváson, már most szed fogamzás gátlót? Ti mit gondoltok erről? Hogy tudnám őket leállítani?


2011. jan. 28. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hulye meg maradi, errol jol gondolkozol, csak azt nem ertem, hogy miert idegesited fel magad. Mintha ok versenyt csinalnanak ebbol. Ne szallj bele ebbe! Miert fontos ez neked, miert foglalkoztat a viselkedesuk olyan szinten, hogy felidegesited magad? Nem kell oket leallitani, ne szolj hozzajuk egy ideig es talan attol eszreveszik magukat.
2011. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
azért azt az orvost is megnézném aki egy 15 éves gyereknek ad fogamzásgátlót...
2011. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sztem nagyon is helyesen gondolkodsz. A barátnődet nem hiszem, hogy le tudod állítani kicsit össze van kuszálódva az értékrendje. Egyáltalán nem helyes, hogy egy 15 éves lány a pasijával alszik, a szüleit is jól orrba kéne gyűrni sztem. A fogamzásgátló hosszú távú hatásait pedig még csak most kezdik majd felfedezgetni... Minél hamarabb kezdi el sztem annál rosszabb. Biztos vagyok benne, hogy nem véletlenül van ma már ennyi meddő pár.....

2011. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy csak mondják, közben nem is igaz.
2011. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az egy dolog hogy én nem beszélek már annyit velük, de barátom Balázs mellett ül..

Teljesen úgy viselkednek mintha gáz lenne hogy nem aludtunk együtt. 1. anyumék sem engednék, 2. én úgy vagyok vele hogy úgy az igazi ha később is lesz valami újdonság közöttünk. Csak nem tudják felfogni :(

2011. jan. 28. 21:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátodra hatással lesz a hülye haverja dolgai, akkor sajnos a srác is ennyit ért.. Persze reméljük, hogy a Te barátod ennél intelligensebb, és tud várni kettőtökre! :)


A tablettáról meg csak annyit, hogy saját bőröm tapasztalom, hogy anno nekem 16 évesen írták fel.. akkor azt hittem, hogy milyen jó, hogy rendbe rakja az alig két éve megjött mensimet, és milyen jó lesz majd a barátommal.. Csak akkor még nem gondoltam, hogy ezt ki is kellett volna vizsgálnia. Most, 28 évesen szívok, mert egy éve abbahagytam végleg, de még mindig alig akar beállni, illetve valami borulás van benne..

Tehát a tablettát ne erőltesd semmi esetre sem!! Várd meg a 18 évedet, de akár tovább is.. A barátnődéknek meg mondd meg, hogy Nektek így is jó, és boldogok vagytok!! :)

2011. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sz.rd le, csak menőzni akar vagy kompenzálni szájalással, h nem jó a kapcsolata. Neked van igazad.
2011. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 15 évesen 9 hónapig jártam az első szerelmemmel és mégsem történt meg a dolog.

Majdnem 18 voltam amikor elvesztettem a szüzességem és 19 amikor elkezdtem gyógyszert szedni.

Én úgy tudom, hogy 18 év alatt nem írhatnak/írhatnának fel gyógyszert.

Úgyhogy szerintem a kis csaj kamuzik egy kicsit.


Leállítani nem tudod őket a csaj szerintem fut a pasija után és lesi minden szavát.

Anno amikor én gimibe jártam nekem is volt olyan osztálytársam aki már együtt "aludt" a barátjával.

Meg is lehet nézni mi lett belőlük.

Én örülök, hogy vártam.

Akkor már élvezi is az ember nem csak megfelelni akar a srácnak.

2011. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, ezt vedd egy jó leckének arra nézve, hogy te azt tedd, amit te akarsz. Nem kell foglalkoznod vele, hogy ők mit, meg mikor, és ezt a barátodnak is magyarázd el. Ti nem ők vagytok. És te nem vagy a másik lány, és ő nem a másik fiú. Nem szabad az életet egy ilyen irányba elvinni, hogy "én nem akarom, de ők azt mondják". Tudom, néha épp a szülők mondják: milyen a hajad, mit szólnak majd rá a szomszédok, stb... De ez egy nagyon rossz irány, el kell felejteni. Te vagy a gazda a te életedben.
2011. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nagyon-nagyon helyesen gondolkodsz. Én sem vagyok még túl idős (18), és 3 éve járok a pasimmal, de még nem is aludtunk együtt. Fogamzásgátlóra én sem térnék még a világért sem. Sok negativ hatását hallani, főleg ilyen fiatalon.

Van még egy dolog, amit fontos figyelembe vennünk: aki ilyen hamar elkezdi a felnőttek életét (együttalvás, stb.), idő előtt megunja és kiég...amikor tényleg eljönne az ideje, esetleg depressziótól szenvedhet, és nem tudja élvezni az igazi varázsát...mert már túl van minden élményen...nem tudja meglátni az új csodáját...aminek akkor, ott lenne az ideje...


Ha engem kérdezel, szerintem nem sok esélyed van jó útra tériteni a barátaidat, sajnos ez az igazság. Aki ilyen életet él mint ők, szentűl hiszik, hogy nagyon nagy ászok, és jól teszik. Lehet később megbánják, és megértelek, hogy szeretnéd ezt megakadályozni. Annyit tehetsz, hogy elmondod nekik a véleményed, egy próbát mégis csak megér...:) Hátha...

Azért örülök, hogy TE igy gondolkodsz...csak igy tovább:)

18/L

(esetleg irj vissza, ha változik vmi)

2011. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!