Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs kedvem hazamenni, mert...

Nincs kedvem hazamenni, mert kikészítenek a szüleim, mit tagyek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és az a problémám, hogy a szüleim mindig csak veszekszenek vele, mindig én vagyok a hibás mindenért.

Pedig nem vagyok rossz gyerek, a suliban én vagyok a "példamutató diák", a bizonyítványom is kitűnő volt(általánosban is végig és gimiben is idáig). Mindig azt mondják, hogy folyamatosan mehetnékem van, de nem csinálok semmit, pedig nem is járok sehová, barátom sincs(szinte miattuk), meg amit mondanak minent megcsinálok. A tesó is ellenem hangolja őket. A másik meg az, hogy a keresztszüleimmel sincsenek nagyon jóba. Egyedül rájuk számíthatok és nagyimra. Nincs is kedvem hazajönni, mert tudom, hogy sírás lesz a vége...

Mit csináljak, hogy ne készítsenek ki?


2010. ápr. 27. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Hu, hát ez szomorú:( Nem tudsz velük négyszemközt beszélni? Elmondani a problémáidat, hogy ez és ez van, vagy ha nagymamáddal jóban vannak? Ha ő beszélne velük? kitartás!
2010. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát pedig valami oka van annak, hogy olyanok amilyenek. Egy "csodadiákra", mint amit itt felvázolsz, szerintem senkinek sem lenne 1 rosz szava sem. A te véleményed csak felet ér. A másik fele a szüleidnél van. Így nehéz segíteni.
2010. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egyet értek az előttem szólóval. olyan "jónak" tűnsz, mégis mi lehet a probléma? ha te se tudod ülj le velük beszélgetni. muszáj.
2010. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nehéz, de egy év és senkinek a hülyeségét se kell elviseld! :C
2010. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szüleiddel van a baj. Én 18 éves fiú vagyok, de ha szülő lennék, és az én gyermekem így viselkedne, én elgondolkoznék rajta: Vajon mi vihette rá a gyerekemet arra, hogy nem szeret itthon lenni?!

Egyértelmű, hogy a veszekedések az okai, gondolom, nem te tehetsz róla legtöbb esetben.

Én is ilyen családban élek, sajnos. Csak annyi különbséggel, hogy nekem még nagyon menni sem lehet sehova :S

2010. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azt kéne csinálni, hogy egyből a kérdező hibáit keressük, hanem válaszolni kéne valami számára használhatót. Én tartom magam ez előző megjegyzésemhez, de hozzátenném, hogy semmit sem kötelező elviselni....
2010. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem lehet velük normálisan beszélni(főleg apámmal), mert úgy van vele, hogy neki mindig igaza van és nem is merek neki ellentmondani.

Egyébként nagyim sem mer vele ilyenekről beszélni.

2010. ápr. 27. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen szülők...az enyimek is tudnak ilyenek lenni. Én már nem velük élek, hanem férjemmel. Viszont volt idő mikor szó szerint utáltam hazamenni.

Neked is csak azt tudom írni, amit nekem írtak: próbálj meg semleges lenni feléjük, ha a négy szem közti megbeszélés nem segít. Hisz ha ez így folytatódik tovább, akkor idegileg ki fogsz készülni. Tudom nagyon nehéz...én mégis megpróbáltam elindulni ezen az úton.

2010. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok én nem bántani akartalak, biztos nagyon rossz helyzetben vagy, csak ez fura.

de a testvéreddel nem ilyen a kapcsolatuk? :S hogy hangolja őket ellened?

2010. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A tesóm a kisebb és őt jobban szeretik(anyagilag is...)

Úgy hangolja ellenem őket, hogy kitalál dolgokat, elferdít dolgokat....stb.

2010. ápr. 27. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!