Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjhezmennétek ebben az esetben?

Férjhezmennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elvált nő vagyok, van egy 4 éves kislányom. Fél éve vagyok együtt a jelenlegi párommal, aki, biztosan mondhatom, hogy a legrendesebb, legjobb ember a világon, akit ismerek. Ő nagyon odáig van értem, halálosan szerelmes, bármit megtenne, hogy bolodg legyek. Én is szeretem, boldog vagyok mellette, biztonságban érzem magam mellette, mind érzelmileg, mind anyagilag. De valahogy mintha mégis hiányozna valami. Nem érzem azt a lángolást, amit a volt férjemnél éreztem. Őt nagyon imádtam, az első perctől fogva( igaz, szinte gyerekek voltunk, mikor megismerkedünk), amit ki is használt rendesen, nem törődött velem, megcsalt a kapcsolatunk végén, rengeteget veszekedtünk. A mostani párommal teljesen más, ő annyira megbecsül, annyira vigyáz rám... Mégsem érzem azt. Ez azt jelenti, hogy nem szeretem igazán? Vajon boldog lennék mellette? Természetes, hogy nem érzek már úgy, mint akkor? Lehet megkomolyodtam, megkeseredtem kicsit a válás miatt... A párom már beszél az esküvőről, szeretné ha odaköltöznénk a lányommal( a kislányt is nagyon szereti, teljes mértékben elfogadta, a gyerek is őt). Olyan nehéz egy rendes embert találni, főleg gyerekkel, néha úgy érzem hülyeség lenne elszalasztani egy ilyen lehetőséget, néha meg azt érzem, hogy talán nem helyes, ha nem érzem azt a rózsaszínködös szerelmes lángolást... Vélemények?

28/N


2011. jan. 26. 21:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A dédnagyanyám azt mondta, hogy ahhoz menj feleségül, aki jobban szeret téged, mint te őt. S akkor boldog leszel.Neki bevált, s a nagyanyámnak is. A nagyapám minden reggel ágyába vitte a kávéját, s még a lába nyomát is megcsókolta, amíg élt. Kérdés az mire vágysz? Én biztos hozzámennék a helyedben. Voltam halálosan szerelmes, kétszer is. Köszönöm nem kell többet, nagyon sokat sírtam akkoriban. A férjem imád, szeretjük, becsüljük egymást, tudom nem csalna meg, nem bántana soha, nekem ez az igazi boldogság, s ez is szerelem, de 33 éves kori szerelem, s nem 17 éves kori. S ami a legfontosabb: NEM SZENVEDEK, hanem biztonságban érzem magam, s nem cserélném le soha ezt az érzést a régi égető, őrjítő szerelemért, amit éreztem 17 és 21 évesen.
2011. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fél év után egy kislánnyal ne házasodj. Mi van, ha a párodnál vastag rózsaszín köd van még, és még csak ezután fog felszállni. Majd akkor fogod igazán megismerni. És mi van, ha nem is olyan ideális mint amilyennek most látszik? Nem is miattad, hanem a kislány miatt mondom. Nem tenne jót neki még egy "apuka" elvesztése. Szerintem még várjatok az összeköltözéssel is.

Egy kapcsolatban az első félév még nem igazán mérvadó hosszú távon én úgy gondolom. A mi kapcsolatunk is más volt az első fél éveben, más volt két év után, és más most is, így a tizedik évben. Első évben még ment a lángoló szerelem, utána jött az összecsiszolódási idő, ami eltartott néhány évig, és utána jött a valódi, mély szeretet.

Tehát sztem még várjál, elmozdulhat még az érzésed akár jó, akár rossz irányba is. Fél év még nagyon kevés.

Szerintem ne agyalj, élvezd a kapcsolatot, az idő úgyis kiforrja hogyan fog alakulni.

Szerintem se szétmenni, se összeházasodni nem szabad "gondolati" alapon, csak érzelmi alapon.

2011. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Mintha a saját érzéseimről olvastam volna,amikor olvastam a kérdésed!

Én is pont ezt éreztem a párom iránt amit írtál,és pont azért jöttem vele össze,mert megadta azt a biztonságot,szeretetet és törődést,amit már régen nem kaptam meg senkitől.Amikor fél éve voltunk együtt terhes lettem véletlenül.Megijedteem,de Ő nagyon örült neki,megszületett a babánk,idén lesz az esküvőnk.A lényeg az,hogy terhesség,szülés és amíg pici volt sokat sírt a babánk,szóval sokszor voltam fáradt,ingerült házisárkány,és mégis még mindig ugyanúgy szeret és odavan értem mint az elején-tényleg igaz az,hogy olyan embert kell választani aki jobban szeret mint te őt.

Én szeretem őt,de bennem is van hiányérzet ezzel kapcsolatban,hogy ez részemről nem az a nagy lángoló szerelem.. Szerintem ha tényleg odáig van érted,és a kislányodat is elfogadja,mindennképpen működőképes lehet ez a kapcsolat.Csak előbb éljetek együtt egy pár évet,mielőtt összeházasodtok. :)

2011. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a rózsaszín köd szép dolog, de huszonnyolc évesen, gyerekkel, egy ilyen embert, akivel minden jó és oké, és szeretitek egymást, nem érdemes problémázni. Maradj meg szépen mellette, kérd meg hogy az esküvő-témával várjon.


Az, hogy nem érzel lángolást, nem azt jelenti, hogy nem szereted. Dehogynem hiszen a soraidból is süt, mennyire fontos neked!


Ami a legfontosabb: ne érezz bűntudatot, hogy istenít, és ennyire szeret. Én azt hiszem, a válás megkeserített, és nagyot csalódtál. Természetes, hogy nem tudsz már úgy érezni, meg "lángolni", de egy családnál nem is a lángolás a fontos, és ti igazi család vagytok. Ne keseredj el. Szerintem természetes hogy így érzel, és később jobb lesz.

2011. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gond, hogy hibat kovetsz el azzal, hogy az elozo kapcsolatodhoz hasonlitod a mostanit. Nyilvan lesz olyan dolog, amiben az egyik jobb, a masikban meg a masik. Ket kulon emberrol van szo. Az almat meg a kortet nem lehet egy kalap ala venni.


Latod, hogy a langolas mire volt jo. Ha nem valtja fel a szeretet, csak a lila kod szall fel, mint az elso hazassagodban is tortent. Tehat epp ugyanazt a hibat akarod elkovetni, amit mar egyszer az exferjeddel elkovettel? Minden kapcsolat mas. Ha boldog vagy, az szamit es attol, hogy nincs langolas, nem azt jelenti, hogy nem vagy szerelmes, csak ez mas tipusu szerelem, mert a parod is valoszinuleg mas tipusu ember, mint a volt ferjed. Miert kellene neki ugyanolyannak lennie, mint a volt ferjednek? Nem jo, hogy hozza hasonlitgatod akar tudat alatt is. Vagy meg mindig az exedet szereted? Es termeszetes, hogy felnott emberkent maskepp gondolkodsz, mashogy erzel, mint egy 18 eves. Gondold ezt meg at szerintem.

2011. jan. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!