Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjhezmennétek ebben az esetben?

Férjhezmennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elvált nő vagyok, van egy 4 éves kislányom. Fél éve vagyok együtt a jelenlegi párommal, aki, biztosan mondhatom, hogy a legrendesebb, legjobb ember a világon, akit ismerek. Ő nagyon odáig van értem, halálosan szerelmes, bármit megtenne, hogy bolodg legyek. Én is szeretem, boldog vagyok mellette, biztonságban érzem magam mellette, mind érzelmileg, mind anyagilag. De valahogy mintha mégis hiányozna valami. Nem érzem azt a lángolást, amit a volt férjemnél éreztem. Őt nagyon imádtam, az első perctől fogva( igaz, szinte gyerekek voltunk, mikor megismerkedünk), amit ki is használt rendesen, nem törődött velem, megcsalt a kapcsolatunk végén, rengeteget veszekedtünk. A mostani párommal teljesen más, ő annyira megbecsül, annyira vigyáz rám... Mégsem érzem azt. Ez azt jelenti, hogy nem szeretem igazán? Vajon boldog lennék mellette? Természetes, hogy nem érzek már úgy, mint akkor? Lehet megkomolyodtam, megkeseredtem kicsit a válás miatt... A párom már beszél az esküvőről, szeretné ha odaköltöznénk a lányommal( a kislányt is nagyon szereti, teljes mértékben elfogadta, a gyerek is őt). Olyan nehéz egy rendes embert találni, főleg gyerekkel, néha úgy érzem hülyeség lenne elszalasztani egy ilyen lehetőséget, néha meg azt érzem, hogy talán nem helyes, ha nem érzem azt a rózsaszínködös szerelmes lángolást... Vélemények?

28/N


2011. jan. 26. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Szerintem sokkal inkább menedéket látsz benne, mint férfit. Ez az egyik oldal, a másik oldal szerint pedig te már megtaláltad az igazit, aki a volt férjed volt, így soha nem fogsz senki iránt úgy érezni, mint ahogyan őt szeretted.

Hozzá nem mennék, de vele maradnék a helyedben, főleg ha a kislány is szereti őt.

2011. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hova vezetett az a rózsaszín köd? Gondolj erre.

A jó házasság alapja nem a rózsaszínköd,és a lángoló szerelem,mert az mindig elmúlik.

A megértés, a szeretet,a biztonság érzet maradandó dolog,amire valóban lehet egy házasságot alapozni. Azután már csak arra kell vigyázni,hogy ez meg is maradjon.

2011. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
74%

Én rájöttem, hogy a szerelem nem tart örökké, sőt 1-2 hónap alatt elmúlik... Végül nbem azért maradunk a másik mellett mert elmúlt v. nem múlt el hanem mert kedveljük és kiegészíti az életünket stb.

De, hogy ha sosem voltál szerelmes ez egy jó kérdés mit kéne tenni?!

Hát, hogy a jobb? Vele vagy egyedül? Ha vele akkor maradj vele. Ha egyedül akkor fejeltsd el.

2011. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj a házassággal, ha ilyen rendes, úgyis meg fogja érteni, hogy neked idő kell, mert ezek szerint mély nyomott hagyott benned az előző házasságod. Lehet, hogy az érzéseid már nem tudnak szabadon szárnyalni, mert a sok csalódás akadályoz ebben, mindenesetre nem kéne túl sokat agyalni ezen és kielemezni minden percet. Ha úgy érzed boldog vagy, megtaláltad a biztonságot, akkor hagyd, hogy sodródj és idővel úgyis tisztábban fogod látni az egészet. Amúgy szerintem ez normális, hogy 28 évesen és ilyen múlttal már másképp állsz hozzá egy férfihoz és nem rózsaszín felhőket látsz, attól még ugyanolyan mély érzéseket táplálhatsz iránta, mint annak idején a férjed iránt.
2011. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze, sokkal jobb vele, mint egyedül. 2 évet voltam egyedül a válás után, nagyon nehezen viseltem, aztán mióta ő belépett az életembe megváltozott minden, még sosem szerett engem így senki, senki se törődött ennyire velem, nagyon boldog vagyok mellette, de néha talán kicsit tisztességtelennek érzem, hogy nem tudom annyira imádi és isteníteni mint ő engem vagy mint ahogy én imádtam a volt férjemet
2011. jan. 26. 21:41
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ne menj hozzá még.Mindenképpen várj a dolggal,lehet h alakulnak a dolgok és idővel majd megváltoznak az érzéseid.Érje be annyival h vele vagy,nem kell mindent elsietni.Viszont ha annyira jo ember probáld meg szeretni és ne küld el,mert levés rendes ember van.

Szerintem nem szereted ugy ahogy kéne és amiatt teljesen nem lennél boldog sem a házasságba.Ha erösködik rázd le valamivel,például hogy nem akarod eslietni vagy h a papir neked nem számit.Azért ne szalazd el.Valahogy meg kellene adnod az esélyt az ujnak is.Pl ha valakit megcsalnak utána már nem bizik meg ugy egy másik partnerbe holott lehet h egy rendes és hüséges embert fog ki az illetö és még a legroszabb h az uj "bünhödik" a régi szemétségéért.

Probáld meg összegezni a jó tulajdonságait.Lehet amugy h az a baj h tul jó,néha az eléggé unalmas.Szokták mondani h mindig az kell aki elérhetetlen és aki rosszfiu.

2011. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
"Álmodozás az élet megrontója,mely kancsalul, festett egekbe néz"
2011. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is még várj vele és élvezd ki az együtt töltött perceket. A lángoló szerelem elmúlik és helyébe lép a kölcsönös elfogadás, bizalom, törődés. Csak te érzed, hogy mennyire jó mellette, mennyire hiányozna, ha nem lenne ott.
2011. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem miért ne?

Azt hiszem, az előző kapcsolatodban elszenvedett csalódás oka a rózsaszín köd hiányának. De gondolj bele! ELőzönél éreztél rózsaszín ködöt és tartott 4 évig, most nem érzel rózsaszín ködöt, tehát....

2011. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs két egyforma szerelem, hiszen mindenkit másért szeret az ember. Természetes, hogy hiányzok az, ami a másik kapcsolatban megvolt, de ez nem azt jelenti, hogy nem szereted annyira a mostani párodat. Egyszerűen csak vele más a kapcsolat, mert ő más.

Másrészt te is megváltoztál, hiszen az első csalódás után, már nem néz olyan feltétlen bizalommal a következő férfi elé, és valahol belül felkészül arra az eshetőségre is, hogy esetleg elveszíti őt is. Már nem nyitod meg a lelked teljesen előtte..már nem hagyod, hogy a rózsaszín köd befolyásolja az ítélőképességedet. Az előző, akiben feltétel nélkül bíztál, megsebzett. Most már óvatosabb vagy.. Szerintem ez így természetes.

Ha nem érzed úgy, akkor nem menj hozzá, de ne hagyd, hogy elmenjen. Ritka rendes pasas, nehezen találnál hozzá hasonlót. Az érzéseid pedig a múló idővel mélyülni fognak..

2011. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!