Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agyamra mennek az anyósomék!...

Agyamra mennek az anyósomék! Mit tegyek? Toleráljam?

Figyelt kérdés
3 éve lakunk együtt a pároméknál és ahogy egyre jobban kiismerem "anyósomékat" egyre jobban idegesítenek, talán még direkt is. Csak hogy példát említsek! Van, hogy meglepném a párom a kedvenc joghurtjával, és berakom a hűtőbe, majd általában megyek tovább intézni a dolgomat. Apósom hazajön és estére már joghurt sehol. Reggel készíteném a reggelijét a páromnak, de este még van zsömle, reggel már sehol. Egy darabot nem hagynak, vagy ha igen, akkor a legszárazabbat. Könyörgöm, ha már elhasználunk valamit, akkor miért nem lehet elugrani a közeli a boltba, hogy a következőnek is legyen? Én mindig pótolom, ha megettünk valamit, de ennek a kölcsönösségét nem látom. Nem várom, hogy ők egyék meg a legszárazabb maradék zsömlét, de az apósom csak kívülről látja boltot (amióta együtt lakunk, azóta soha nem ment el semmiért a boltba, inkább megette a másik süti-részét), 5 percet nem enged meg magának, hogy a következőnek legyen reggelije. Engem szörnyen bánt, ez az "Aki kapja-marja" családi stílus, mert nem előlem eszik el, akihez semmi közük (mert én nem is szoktam náluk reggelizni, inkább átmegyek anyukámékhoz), hanem a saját gyerekük elől, aki már felnőtt, de akkor is a gyerekük és munka előtt ennie kell. (Fizikai és szellemi munkát egyaránt végez, a munkahelyén pedig nincs lehetőség reggelizni) Mit tehetnék, hogy a béke is megmaradjon és a szülők is gondoljanak a gyerekükre?
2009. febr. 5. 08:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

aterzem a helyzeteted. Nalunk is ez megy csak eppen forditva. Nalam lakik atmenetileg anyum a tesom es felesege, ahol a feleseg viselkedik ugyanigy. Volt olyan h szombaton a nem letezo szabadidomben elugrottunk anyuval gyumolcsot vasarolni, vettunk vagy 6 kilo kulonbozo gyumolcsot. ami a fogara valo bezabalja annelkul h nezne h a masiknak marad e. es tenyleg az a legrosszabb nyulnal a hutobe szamitasz ra h van es vegen kiderul h nincs. en sem birom a pofatlan embereket es sajnos ezen nem sok megbeszelni valo van. aki alapjaraton ilyen nem fog tudni valtozni tapasztalatbol irom. En leultem veluk beszelni h nalam nem ez a stilus jarja h aki kapja marja es ezt eleg primitiv bunko neveletlen stilusnak tartom, es ameddig nalam van marpedig az en jatekszabalyaimat fogja betartani ha tetszik neki ha nem. ugyhogy ennek hatasara most duzzog meg puffog, de nem valtozott semmit ugyanugy bezabal mindent amit er fuggetlenul attol h marad e a masiknak. nekem sem az volt a gondom h megette de akkor legyen mar olyan kedves h felemeli a nagy feneket es elmegy a kozertbe es vesz masikat. mondjuk nalunk azert masabb a helyzet mert en vagyok a haz tulajdonosa es ok laknak nalam tehat vagy beszoknak vagy koltoznek. Mi anyuval azt csinaljuk h kevesebbet rakunk ki a kozosbe amit veszunk es ami nyalanksag es kicsit veszunk ki sem rakjuk hanem a hutobe teszem zacskoba vegulis eldugva. azt tudja h ami az enyem nem nyulhat mert haboru lesz ugy hogy csak tesomnak caccog ami meg nem erdekel mert nekem nem kotelessegem ot megturni a sajat hazamban.


en csak azt javaslom amint tehetitek koltozzetek el. onallo sajat elet mindig jobb. lehet h atmenetileg nehezebb lesz de nagyon nehez ennyi embernek egyutt elnie. mas szokasok mas elvarasok olyan nincs h surlodasmentes lenne. inkabb koltozzetek egy kisebb lakasba de legalabb a tieteke. en is megmondtam nekik h tolem menniuk kell. tudom kegyetlenul hangzik d emuszaj nekik is a sajat labukra allni, a masik nekik is jobb lesz ugy.

2009. febr. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!