Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agyamra mennek az anyósomék!...

Agyamra mennek az anyósomék! Mit tegyek? Toleráljam?

Figyelt kérdés
3 éve lakunk együtt a pároméknál és ahogy egyre jobban kiismerem "anyósomékat" egyre jobban idegesítenek, talán még direkt is. Csak hogy példát említsek! Van, hogy meglepném a párom a kedvenc joghurtjával, és berakom a hűtőbe, majd általában megyek tovább intézni a dolgomat. Apósom hazajön és estére már joghurt sehol. Reggel készíteném a reggelijét a páromnak, de este még van zsömle, reggel már sehol. Egy darabot nem hagynak, vagy ha igen, akkor a legszárazabbat. Könyörgöm, ha már elhasználunk valamit, akkor miért nem lehet elugrani a közeli a boltba, hogy a következőnek is legyen? Én mindig pótolom, ha megettünk valamit, de ennek a kölcsönösségét nem látom. Nem várom, hogy ők egyék meg a legszárazabb maradék zsömlét, de az apósom csak kívülről látja boltot (amióta együtt lakunk, azóta soha nem ment el semmiért a boltba, inkább megette a másik süti-részét), 5 percet nem enged meg magának, hogy a következőnek legyen reggelije. Engem szörnyen bánt, ez az "Aki kapja-marja" családi stílus, mert nem előlem eszik el, akihez semmi közük (mert én nem is szoktam náluk reggelizni, inkább átmegyek anyukámékhoz), hanem a saját gyerekük elől, aki már felnőtt, de akkor is a gyerekük és munka előtt ennie kell. (Fizikai és szellemi munkát egyaránt végez, a munkahelyén pedig nincs lehetőség reggelizni) Mit tehetnék, hogy a béke is megmaradjon és a szülők is gondoljanak a gyerekükre?
2009. febr. 5. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi erobol ok is panaszkodhatnanak, hogy csak a fiuknak veszel joghurtot. Szerintem beleferne, hogy nem 1 darabot veszel, hanem tobbet, hogy reggelre is jusson, de azert ha megkivanjak, megehessek. Ugyanigy a zsomlevel is.


Ha meg ezt nem akarod, akkor miert nem szolsz nekik este, hogy ezt a zsomlet ne egyek mar meg, mert a parodnak lesz?

2009. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mi csak néhány hónapig laktunk anyóséknál kis gyerekkel, de ez a probléma igen hamar előjött ott is. úgyhogy ismerős a történet. a legjobb, ha már az elején lefektetitek a szabályokat, talán úgy elkerülhető a súrlódás, bár a közös lónak túrós a háta így sem kerülhető el teljesen. én a hűtő alsó polca alatti dobozokat egyszerüen kisajátitottam és megkértem őket, ahhoz ne nyúljanak. állandóan megették a kislányom krémtúróit, túrórudikat, mindent, amit értek. engem is marhán bosszantott. nem sajnálom senkitől sem, de pofátlanságnak tartom, hogy nyúlsz érte a hűtőbe és hűlt helye.
2009. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a közösködés a legrosszabb dolog,nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy.

Persze senki nem sajnálja tőlük sem a joghurtot,sem a zsemlét,de azért mindennek van határa.Ma ezt veszem el,holnap pedig azt szó nélkül.

Szerintem a megoldás erre kezdésként az,hogy finoman megkéred őket,hogy ami a tietek,azt ne vegyék el.

Ha kell valami a boltból,akkor szóljanak,és szívesen hozol nekik,amikor mész magatoknak is vásárolni.

Az nagyon jó ötlet,hogy megkéred őket,hogy a hűtőben legyen egy rész,ahova a ti ételeitek pakolhatod.

De tényleg ez a közösködés általában nem szokott jóra vezetni.Nagyon nehéz a szülőkkel együtt,hisz más generáció.Ez a dolog most még csak a hűtős esettel kezdődik,de tutira lesz folytatása.

Nem tudtok a pároddal külön költözni?

2009. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!

A gond ott kezdődik, hogyha nekik is veszek joghurtot (mert szoktam), akkor érdekes módon ott rohad meg a hűtőben, akár hónapokig, amíg valaki meg nem eszi vagy le nem jár a szavatossága. Ha meg egyet vagy kettőt veszek, akkor hamar eltűnik... Nem sajnálom, de miért csak akkor kell, ha egy van belőle? És sajnos, ugyanez a helyzet a felvágottakkal, a sajtfélékkel és a gyümölcsökkel... és még sorolhatnám.

A költözés szóba került, de sajnos, most rögtön nem tudunk menni. És amíg nem tudunk költözni, addig viszont szeretném veszekedés nélkül kibírni.

2009. febr. 5. 10:20
 5/11 A kérdező kommentje:
A zsömlével és a kenyérrel kapcsolatosan nem baj, ha megeszi, de ne legyen már rest elugrani a sarki közértbe venni 5 zsömlét, hogy legyen másnak is (ha én is fel tudok kelni 10 perccel korábban, ha este megettük a zsömlét vagy kenyeret...), akkor ő is vegye a fáradtságot, ne csak a műanyag zacsi éktelenkedjen a pulton.
2009. febr. 5. 10:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:Biztos vagyok benne,hogy nem lesz egyszerű,de ha van remény a költözésre,akkor ez éltessen téged addig is.

Ha esetleg te nem akarsz szólni nekik,mert kellemetlenül éreznéd,akkor kérd meg a párod.Ha ő szól nekik szerintem nem fognak megharagudni.

Vagy pedig nem szóltok semmit,hanem szépen csendben elvagytok addig,amíg ott laktok.:-(

2009. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek egy kis hűtőt a saját szobátokba, és mindent amit sajnáltok hogy elfogy, ne tegyétek ki a közösbe.
2009. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én is csak azt javasolnám, üljetek le megbeszélni ezeket. Kérdezd meg tőlük felnőttek módjára, miért nem képesek kicsit odafigyelni magukra. Vagy ha kell nekik valami, szóljanak, kérjenek meg téged, biztosan szívesen veszel 5 zsemle helyett 8at vagy 10et, csak hogy nektek is maradjon. Amúgy amit te kifizetsz pénzt a kajáért, beleadnak egy fillért is?
2009. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tenném szóvá. Egyszerűen ha reggel látom,hogy felkel reggelizni én is felkelek vele. S ha valami nincs megkérném ugyan már ugorjon át gyorsan a közeli boltba hozzon, mert kell a másiknak is. Én addig készítek neki egy kávét vagy amit éppen kér.

Hátha így veszi a lapot.

2009. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megbeszélhető a dolog akkor szerintem is vegyetek egy hűtőt,és tartsátok külön a dolgaitokat.Ha úgyis hamarosan külön mentek vihetitek magatokkal.A pékárút is lehet külön tartani.Persze a költözés mielőbb,az lenne a legjobb megoldás.Ha már nem sokáig kell kibírnotok,akkor próbáld meg nagyobb összeveszés nélkül ha sikerül.Igen,közös lónak.....ez valóban így van,nagyon kevés esetben működik jól.De sajnos Ti laktok náluk,így sokmindent nem tehetsz.Megváltoztatni biztosan nem tudod őket.Vannak tapintatlan emberek,akik sosem figyelnek a másikra.Csak sajnos azzal,hogy ott laktok,ők tesznek nektek szívességet.Szorgalmazd a mielőbbi elköltözést tőlük.


Minden jót.

2009. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!