Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e másvalaki rajtam kívül,...

Van-e másvalaki rajtam kívül, aki így érez, mint én?

Figyelt kérdés

Egyedülálló harmincas éveimben járó nő vagyok. Elég szerencsétlenül sikerültek a párkapcsolataim.


Elegem lett az exem lökött, tarhálós, primitív haveri köréből: éjjel-nappal jöttek hozzánk, természetesnek vették, hogy bármikor beállítottak hozzánk, kunyeráltak amit csak nem szégyelltek, linkeskedtek, nem vigyáztak semmire a lakásban.

Az exemnek ezek fontosabbak voltak nálam.


A korábbi pasikkal nem éltem ugyan együtt, de szintén linkek voltak. Alapból hazugsággal indították a kapcsolatot. Így aztán persze nem is tartottak sokáig. Soha nem fogom megérteni, miért így kellett alapból, hazugságra építeni egy induló kapcsolatot, továbbá hihetetlen, hogy nincs ? olyan férfi, aki komolyan családot szándékozna alapítani és ezt hazugság nélkül, titkolozásmentesen tenné...


Mindez vagy ehhez hasonló szituációk nélkül is tudom, hogy párkapcsolatban sok mindent tolerálni kell és alkalmazkodni a másikhoz.


Na szóval oda szándékozom kilyukadni, hogy nekem elegem lett a társkeresősdiből, a csalódások sorozatából. Nem érdekel sem ez, sem pedig olyan, hogy átjáróház lett a lakásból, lökött haveri körből.


Ez a teljes közöny és érdektelenség jellemez már több mint egy éve.


2011. jan. 24. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sajnállak téged! De szerintem ne keseredj el, csak van még egy normális pasi a világon.Megfogod találni az igazit, majd amikor nem is számítasz rá.
2011. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Keress hobbikat.

Én sem vágyok párkapcsolatra, barátokra. Egyszerűen nincs szükségem rájuk.

Ki fogok menni külföldre, dolgozok ott kőkeményen 1-2 évet, világot látok, stb

Ha akkor se lenne pasi, akkor felcsináltatnám magam, és nevelném egyedül a gyereket.

2011. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Hasonló és más okok miatt főleg, de ugyanezen véleményen vagyok én is, már bő fél éve. Egyszerűen hidegen hagynak a pasik, pedig udvarolnának, én sem érzem magam annyira csúnyának, hogy ne kellenék senkinek, de valahogy belefáradtam, hogy hosszú éveket fecséreljek olyasmibe, amiről a végén kiderül, hogy egy rakás hazugság volt.

A szörnyű különbség csupán annyi, hogy én 22 éves vagyok...

2011. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet hogy rossz helyen keresgélsz?

Én nem tudom, hogy milyen körökben forgolódsz, de amit leírsz az nekem nagyon egy kaptafára készült pasitípust jelez.

Nem mondom, hogy a férfiak angyalok, de azért ennyire talán nem rossz a helyzet. Férfiből is vannak normálisak, ahogy nőkből is vannak "kevésbbé elfogadhatóak+


Próbálj meg más körökben mozogni és ott szétnézni.

2011. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Üdv a klubban! Én is a 30-as éveim közepén járok. Hatalmasat csalódtam 6 éve. Eljegyzésre számítottam, de dobtak... Fel se fogtam. Megreccsentem kegyetlenül. Nem találtam a helyem. Aztán úgy 2-3 éve egyáltalán nem érdekel semmilyen kapcsolat. Elegem van a pasikból. Szar egyedül, de inkább ezt választom. Ha az életben valaha kapcsolatot kezdenék valakivel, azt csakis úgy tudom elképzelni, hogy behálóz, hogy észre se veszem. És kizárt, hogy pasi legyen! 1 darabka - nem is biztos, hogy jó - kolbászért nem kell egy egész disznó! Kolbász se kell! A szexre gondolni se tudok! Pasival semmiképp! Sajnos nővel se nagyon, de nővel legalább a lelki dolgok meglennének. Nyáron persze xar, mikor mindenki megy nyaralni, én meg hát nem... de elég volt!
2011. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Lehet, furcsán fog hangzani, de szerintem fiatalabb pasival kellene kezdened....bár talán gyerekesnek ítéled, de nem mind az, és köztük még többnyire akad olyan aki normális. Az idősebbek, akik szabadok, azokkal már valami gond van.

Tudom, hogy ez nem a kérdésedre adott válasz, de tényleg komolyan hiszem, hogy ez így van. A férjem 3 évvel fiatalabb nálam, és nagyságrendekkel normálisabb is...

Belecsöppen egy helyzetbe, ahol teljesítenie kell(családi kötelességeket), és van, aki erre még nem áll készen, mert fiatalnak érzi magát- na én nem ezekről beszélek, hanem azokról, akikben még nem alakult ki a sok kapcsolatából adódóan az alap-ellenállás arra, hogy "feladja" önmagát, és minden alkalmazkodást saját személyisége ellen elkövetett merényletnek éli meg, mert ő FÉRFI, és azt hiszi, több szabadsága van, neki több minden jár, mint egy nőnek, mert ezt sulykolják beléjük.

Na ez elég zavaros lett, bocsánat!

Szóval, ez biztos mindenkiben benne van, de a fiatalabbakban még nem vésődött bele olyan mélyen. Arról nem is beszélve, hogy, ha valaki 30, vagy 40 túl van, és nincs családja, gyerekei, vagy elvált, azért az tényleg sokat elárul az illetőről, ezért egyre nehezebb az évek múltával megfelelő társat találni.

Bocsi az eszmefuttatásért, és sajnálom, hogy már ebben a lelki állapotban vagy, ez már rosszabb, mintha sírnál miatta.

27N

2011. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Menj el pszichológushoz! Jó úton vagy egy kiadós depresszív időszak felé. Előzd meg, ha még nem késő, megúszod a gyógyszeres kezelést. (Borítékolhatóan válás lesz ennek a vége, de talán jobb, mint így tengődni. kb. 90% valószínűség a tippem. Persze Te döntesz.)


Ami pedig a párválasztást illeti, ott is valami lelki ok, korábbi sérülésed lehet a háttérben, hiszen Te választottad őket. Még ha azt állítod, nem voltál tisztában mindennel az adott férfiak jellemét illetően, a kapcsolataid akkor is egy adott mintát követnek, tehát alapos a gyanú, hogy tudat alatt Te ezt a fajta férfit találod valamiért vonzónak, biztos kézzel választasz ilyet újra meg újra. Ezen Neked kell változtatni, amihez jó alap, ha felismered ennek a választásnak az okát.


Ajánlott könyv: [link]

2011. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Sok egyedülálló harmincast ismerek, de egy olyat se, aki ne a saját hibájából vált volna egyedülállóvá. Akinek sorozatosan kudarcot vallanak a kapcsolatai, az vagy nagyon rossz helyen keresgél, vagy rettentően elviselhetetlen a személyisége. Így vagy úgy, de valamilyen defekt mindig van a háttérben, sokan beismerik, sokan nem. Csak az önvizsgálat segíthet.
2011. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

11:18: majdhogynem semmilyen közegben nem mozgok. Kb. 10 éve többször jártam diszkóba, de oda nem sokáig jártam, mert csak a tapizás és a szemtelenkedés ment a pasik részéről.

Jártam egy vallási közösségbe is pár éve, de ott nem akadt szingli pasas "horogra", igaz, nem szánt szándékkal éppen emiatt jártam oda, hanem az adott vallás érdekelt és az azt gyakorlók élete.

Egyébként 25 évnél nem tartanak idősebbnek engem ránézésre, tehát nem a külsőmmel van a probléma.

Alapból eddig évekig társkereső oldalakon keresgettem, de ott ugyebár sok férfi csak szórakozgat.

Nem érdekel őrült módon ez a téma, hiszen az alapkérdésem az, hogy ki van még rajtam kívül olyan, hogy elege lett a társkeresősdiből, a sorozatos kudarcokból és inkább egyedül él. Nekem tetszik a szingliskedés, bármennyire is azt gondolják sokan, hogy ez nem teljesen igaz, mert hogy az ember társas lény bla bla bla bla.........., csak érdekelne, hogy mások is vannak-e így, mint én.

2011. jan. 24. 11:39
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hárpia, ami az önvizsgálatot illeti. Soha nem csaltam meg egyik exemet sem, ők indítottak alapból hazugságokkal.

Az legutóbbi exem családja (akivel együttéltem) azt mondták, hogy engem nagyon megszerettek, mert nem vagyok az a tipikus q., komoly vagyok és épp olyan, amilyet egy (normális) férfi kívánhat magának.

Bár kétségtelen, senki nem tökéletes.

2011. jan. 24. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!