Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklat a párom exfelesége,...

Zaklat a párom exfelesége, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve élnek külön, nem miattam. Egy ideig reméltem, hogy emberi kapcsolat alakul ki ex, a gyerekük (23 éves lány) és köztünk, de a megismerésemtől elzárkóznak, noha 3 éve élek a kedvesemmel. Válást még nem mondták ki- egyéb okokból húzódik- a párom szinte mindenét rájuk hagyta, komoly vagyonról van szó. Nekünk nagyon nem megy jól, de ha ő így nyugodtabb, bánja a fene a pénzt...

A baj az, hogy exnej a mai napig azt képzeli, gondoskodnia kell a páromról, akinek ilyenkor teletömi a fejét azzal, hogy dehát ebben semmi rossz nincs! Látszólag tényleg nem baj, ha párom kocsija a régi, közös szerelőhöz megy -egy olajcseréhez nem árt, ha ismeri az autót(!!!), ha emberem beteg, azonnal előrángatja a régi közös dokit (most is), kéretlen "jóindulattal" belenéz a párom számlájába, ha üres, utal rá kéretlenül kölcsönbe, anyósék lakásába pedig nem mehetek be, mert mit szólna az exnej. (komolyan. Az utcára jönnek ki hozzám).

A helyzet régebben durvább volt sokkal, azóta párom rájött, hogy nem annyira önzetlen a volt felesége... De néha még most sem érti a nej szövegeléseinek hatására, mi van abban, ha segít neki. (Én is nő vagyok, tudom,esetünkben mi van abban).

Lassan a plafonon vagyok attól is, ha meghallom az exnej nevét... Nem, nem a múltra vagyok féltékeny, én örültem volna a legjobban, ha nagy családdá válunk velük- de ez lehetetlen.


2009. febr. 4. 08:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Itt az a probléma, hogy a párod hagyja, hogy pátyolgassa. Ennek csak akkor lesz vége, ha a párod megszakítja vele a kapcsolatot, és kiáll érted. A gyermek már nagyon nagy ahhoz, hogy önző legyen, vagy olyan buta, hogy azért nem beszél apukájával, mert az anyukája csúnyát mond rá...


Erre egyedül a párod fog tudni pontot tenni. Miért nem szakad már le, mivel tudja fogva tartani? Ha az ex látja, hogy nincs többé hatalma felette, akkor fel fogja adni. Amíg van, addig gyakorolja. Ilyen egyszerű. Ezt Te nem tudod megoldani.

2009. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam, feldühödtem és elmondtam az emberemnek, hogy ez nekem nem poén. Vagy befejezi, vagy keressen magának mást. Ősszel- a válás után- házasodnánk, de ha nem érti, mi bajom, akkor én nem akarok feleségül menni hozzá.


Nyugtatott, szeret, stb... De a reakcióiból még mindig nem érzem, hogy felfogná, hogy ez a szitu nem szubjektíve nekem szar, hanem általában is morbid. Ne keressen orvost neki az, aki engem ok nélkül, ismeretlenül utál! Hát ő nem érti, miért ne segíthetne neki ebben az exneje-mondta.

Oké, akkor engem felejts el.

Hogyavillámvágjameg az egészet.... :(

2009. febr. 4. 12:04
 23/27 anonim ***** válasza:
96%
Hozzá van szokva, hogy manipullálva van, és valamiért ez kényelmes neki. Nem védelmében mondom, de iszonyú nehéz lehet megszakítani egy ilyen függőségi viszonyt, hosszabb időre volt idáig szüksége, mint normális. De ha Veled akar új életet kezdeni, meg kell szakítania. Az első dolog, hogy ezt fel kell ismernie, hogy erre szükség van. Mert még ezt sem érti. Azt hiszi, csak annyi a baj, hogy Téged idegesít ez. Pedig a baj nem az. A baj az, hogy úgy nem tarthat meg egy új kapcsolatot, ha nem vágja el a köldökzsinórt a régivel. Választania kell, mit akar. Hihetetlen, hogy azt hiszi, hogy ez normális.
2009. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak (is):

Közben kiderült, hogy nagyon igazad van.

Valamiért Ő is igényli a nejével való napi élménybeszámolót telefonon, olyan az egész, mintha a pótanyja lenne... Amivel nejnek újabb és újabb lehetőségeket ad a piszkálódásra... Tisztára olyan, mint másoknál az anyóskérdés...


Van egy olyan érzésem, hogy ennek nem lesz vége soha...:(

2009. febr. 6. 12:24
 25/27 anonim ***** válasza:
szia. Utolsó válaszoló vagyok. Tudod min gondolkodtam? A függőségi viszonyt megmagyarázhatja, ha megnézegeted, hogy miért is váltak el. Hogyan történt? Nőnek volt valakije? Mi volt az ok amiért elváltak, külön költöztek?
2009. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Az, hogy aranykalitkában, azaz börtönben érezte magát... Köszönöm kedves utolsó, ez jó ötlet, el fogok gondolkozni ezen is..
2009. márc. 4. 20:38
 27/27 anonim ***** válasza:
szia! Mi újság azóta veletek?
2010. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!