Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklat a párom exfelesége,...

Zaklat a párom exfelesége, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve élnek külön, nem miattam. Egy ideig reméltem, hogy emberi kapcsolat alakul ki ex, a gyerekük (23 éves lány) és köztünk, de a megismerésemtől elzárkóznak, noha 3 éve élek a kedvesemmel. Válást még nem mondták ki- egyéb okokból húzódik- a párom szinte mindenét rájuk hagyta, komoly vagyonról van szó. Nekünk nagyon nem megy jól, de ha ő így nyugodtabb, bánja a fene a pénzt...

A baj az, hogy exnej a mai napig azt képzeli, gondoskodnia kell a páromról, akinek ilyenkor teletömi a fejét azzal, hogy dehát ebben semmi rossz nincs! Látszólag tényleg nem baj, ha párom kocsija a régi, közös szerelőhöz megy -egy olajcseréhez nem árt, ha ismeri az autót(!!!), ha emberem beteg, azonnal előrángatja a régi közös dokit (most is), kéretlen "jóindulattal" belenéz a párom számlájába, ha üres, utal rá kéretlenül kölcsönbe, anyósék lakásába pedig nem mehetek be, mert mit szólna az exnej. (komolyan. Az utcára jönnek ki hozzám).

A helyzet régebben durvább volt sokkal, azóta párom rájött, hogy nem annyira önzetlen a volt felesége... De néha még most sem érti a nej szövegeléseinek hatására, mi van abban, ha segít neki. (Én is nő vagyok, tudom,esetünkben mi van abban).

Lassan a plafonon vagyok attól is, ha meghallom az exnej nevét... Nem, nem a múltra vagyok féltékeny, én örültem volna a legjobban, ha nagy családdá válunk velük- de ez lehetetlen.


2009. febr. 4. 08:58
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Naa, írjatok valami reménykeltőt...
2009. febr. 4. 09:35
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a kérdést már egyszer a 7e megválasztoltuk Neked sokan, szerintem nézd vissza ott a válszokat.
2009. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem, nem kaptam érdemi válaszokat abból a 3-ból, ami érkezett. Ezért tettem fel újra.
2009. febr. 4. 09:55
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen exeket külön állatfajtának titulálnám.Mint nő,pontosan tudom,mit művel Veled.Azt is elhiszem,hogy a párod nem látja át az alattomos fúria akcióit.Én a helyedben feltenném a kérdést a páromnak,mit szólna hozzá,ha fordított helyzetben lennénk,engem istápolgatna az exem?Szerintem nem szabad engedned,kérd meg a párodat arra,hogy zárja le magában a múltat!A reakciód normális.Az az abnormális,hogy a kedvesed eltűri ezt az egészet.Nálunk is van egy exbarátnő+egy gyerek,a párom nem is köszön a nőnek,mégis működik a láthatás is.Anyósoméktól pld. ki van tiltva a csaj,elvégre semmi köze a családhoz.Csak a közös gyermeküknek.A "nagy család" pedig nem létezhet,mert nem egészséges.A nagylányról leszűrhető az ex hozzáállása.Nálunk még kicsi a gyerek,de 5 éve ellenem neveli az anyja.Szerintem az exen múlik minden.A gyerek csak azt látja,hogy az anyja-gondolom-gyűlöl Téged...és szolidarításból az anyja véleményét osztja.Szerintem a párod-elnézést,ha nem így van!-kicsit tutyimutyi,homokba dugja a fejét.Egy biztos,meg kell értetned vele,hogy a ti életetekben semmi keresnivalója nincs a volt feleségnek.Kérdezd meg tőle,mit szólna,ha a Te volt párod pld. pénzt küldene Neked időnként,amolyan gondoskodásképpen.Talán felnyílik a szeme.(Az is eszembe jutott,nem csak addig tart ez az önzetlenség az ex részéről,amíg lemegy a válás?Gondolok itt a még eldöntetlen vagyonmegosztásra.Tudod,egy,aki mindent visz.)Sok sikert!!!
2009. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

azt írod, "zaklat" az exnej téged, mit tegyél?


A részletes leírásban egy szót nem írtál arról, hogy TÉGED mikor,és hogy zaklatott,ezzel szemben a pároddal való kapcsolatát írtad le.


mégis mit vársz a válaszolóktól?

2009. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, elgondokodtattál... Azzal különösen, hogy hátha a válással vége lesz ennek az egésznek. Kedvesem nagynak és határozottnak látszik, de valójában exnej nagyon ügyesen manipulálja.

Bár... Szerintem ő nem csak a vagyon miatt mászik az életünkbe. Lesz olyan pl, hogy a nekik hagyott nyaralóban fog tölteni a kedvesem napokat (a munkája miatt rendszeresen)- előre frászt kapok, ha arra gondolok, hogy ilyenkor rohan majd hozzá a családja...

2009. febr. 4. 10:10
 7/27 A kérdező kommentje:

Egy család vagyunk a párommal- utolsó előtti véleményre reagálok- így az ő kapcsolatuk naponta és közvetlenül érint, lévén, hogy jobbára a mi életünk ellehetetlenítésére történik.

Azt remélem, hogy azért ez nem annyira érthetetlen...

2009. febr. 4. 10:13
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

Nézd! Beszélned kellene a volt feleséggel, hogy hagyja abba a kéretlen gondoskodást, nem tartotok rá igényt, nem kértek kölcsönt, csak nyugalmat. Avasd be a párod, hogy ő is mondja el ugyanezt, hátha egy értelmes nő húzódik meg a volt feleség személyében.

Ha nem jön be, marad a drasztikusabb verzió, pl. nem veszitek fel a telefont, nem engeditek be, intézkedtek a banknál, hogy az általa utalt pénzt ne fogadják el... Kevésbé barátságos és akár komoly harag is lehet belőle, de ha nem ért a szép szóból...

2009. febr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a fajta "zaklatást" csak az érti,aki benne van.(volt)Ugyanis az ex pontosan tudja,kit céloz meg a "gondoskodásával"!(Volt olyan,hogy a láthatásra az 5 éves gyereket a páromról készült régi,kompromittáló fotókkal küldte az anyja.Sokféle ún. zaklatás létezik.)Az ilyen nőket a bosszúvágy hajtja.Ahelyett,hogy emelt fővel nekikezdenének egy új kapcsolatnak.Nem bírják elviselni a tudatot,hogy a volt párjuk boldog.
2009. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek: nem lehet vele beszélni. Sosem bántottam, de nem áll velem szóba. A párom mellettem áll, de csak akkor, ha leesik neki, mi miért történik. Van, sajnos, amiről azt hiszi még mindig, hogy önzetlen gondoskodás. Érveltem már azzal- egy kedves előző válaszoló is javasolta- hogy mi lenne, ha egy exem engem istápolna fordítva- de ő ebben nem lát semmi rosszat, hisz az emberek jók...:S

Mindent elmond: ez volt az első karácsonyunk, amelynek a szent 24-ét együtt töltöttük- az eddigi években ezt nem lehetett, mert hisztizett exnej is és a 23 éves gyerek is.

Párom a sarkára állt- de még mindig nem eléggé.:S

Közben én is fúria lettem- dührohamom van, ha exnej nevét meghallom. Akármiért.

2009. febr. 4. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!