Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jó érzés a szülőknek? Mért...

Ez jó érzés a szülőknek? Mért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Elegem van már a szüleimből... Mindig ki-be járkálnak a szobámban, már többször is átkutatták a szobámat. És egyszer csak fogták magukat és turkáltak a táskámban pénz után, mert nekik éppen nem volt és kellett nekik.

Anya mindig jól ki tudja fogni, azt hogy nekem mikor jön meg és CSAK olyankor megpróbál rácsapni a fenekemre...

Meg elég sokszor bejönnek a szobámba és ott állnak és nézik, hogy mit csinálok... Aztán persze belém kötnek, hogy minek csinálok ilyen baromságokat, inkább tanuljak... Még a nyári szünetben is a tanulással kínoznak...

Elegem van! Mit tegyek? Nincs már saját életem... :((


2011. jan. 23. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is nyomulnak állandóan, de nem ennyire durván. Felelősségteljes, felnőtt emberek, próbálj meg hatni rájuk. Magyarázd el nekik, hogy ez neked kellemetlen. A lányuk vagy, igazán tiszteledben kellene tartaniuk az életedet.
2011. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, valószínűleg valamikor valamivel eljátszottad a bizalmukat, ha úgy érzik kutatniuk kell, vagy nem mondasz nekik soha semmit. Mutasd be a barátaidat, mondd el, mikor hová mész, és akkor nem érzik szükségesnek. Én 20elmúltam, mégis, ha hazajövök, és megyek valahova, elmondom nekik, mert manapság nem tudni mikor lehet valami baj.

A fenékrecsapásnak meg mi köze ahhoz, hogy neked megvan?! Ne legyél már nebáncsvirág.

Pénz kutatás ismerős, de ha kell hát kell, ne ezt vedd zokon, hanem ha eszükbe sem jut visszaadni, főleg, ha esetleg nem is tőlük kaptad. Bár ha csórók vagytok, és azért kell, nem azért mert elfelejtettek kivenni az ATM-ből, akkor részedről bunkóság követelni.

Amúgy meg szervezz nekik programokat, akkor nem unkák magukat ennyire, hogy téged nézzenek, ha a tv-ben nincs semmi. :D

Nem csak az ő hibájuk, én arra tippelek, hogy máskor is csak hisztizel, ha kérdeznek valamit, választ nem kapnak. Állítsátok helyre a bizalmat, fektessetek le alapszabályokat, mert neked is jogod van a privát szférához, de nekik is tudni, hogy nem drogozol, lopsz vagy cseszed el máris az életed.

2011. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Először is: Nem vagyunk csórók! Azért kaptam fel a vizet, mert apám kutatott a táskámba és pénztárcámban és a az utóbbiban, van a menzesz naptáram. Másodszor: Hogy mi köze annak, ha a fenekemre csap? Hát mert ha valaki a fenekemre csap, ő azt érzi, hogy nekem megvan... És nekem már elegem van a szüleimből, lehet, hogy ők az egyetlenek akik majd mellettem állnak, de anyától az egy kicsit durva, hogy eddig mindig kitűnő voltam, mindenből és mégis azt mondja, hogy nem tanulok. Mndenbe beleköt. Nem jó neki az, hogy milyen vagyok és azt akarja, hogy olyan legyek mint ő. Magányos, veszekedős és barátai sincsenek...
2011. jan. 23. 11:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Szomorú, és erre még a saját gyereke is rátesz egy lapáttal.

Ne legyél már ovis, és ha megtalálja a menzesznaptárad vagy rájön, hogy épp megvan? Semmi sem történik, nem egy ciki dolog. És ha pl rosszul leszel vagy még magadhoz képset is egy hisztis p*csa, leglaább tudni fogják az okát.

Szülőknek nehéz barátokat találni, de elmehetnétek néha együtt valahova, esetleg vehetnél a szüleidnek színházjegyet, ajánlhatnál nekik programokat.

Tudom, nehéz a kamszkor, reméljük hamar kinövöd ezt a fázisát. Hidd el, nem akarnak neked rosszat, csak nem szeretnék, hogy egy idegbeteg hülye legyen belőled. Jó jegyeid vannak, hát szép dolog, de majd később középsuliban, esetleg fősulin vagy egyetemen nem biztos, hogy így marad. De ha csak ezzel van baj, mutassd meg neki a leckéd, mondd fel az anyagot, akkor tudni fogja, hogy tényleg tudod, és nyugodtan meresztheted a valagad a gép előtt. :D

2011. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ez mindenhol van... anyám is a saját képére próbált nevelni, aztán elmondott mindennek, mert nem ment. Hiába tanultam jól gimiben, mindig jött, ebből miért csak négyes és miért nem vagyok olyan jó mint ő volt (matektagozat, heti 10 matek, kitűnő tanuló) a szobámba is folyton bemászkál, meg pakolja a cuccokat, mert neki nem úgy tetszik, aztán még én vagyok a hibás, hogy semmit sem találok... (mielőtt leszóltok tényleg nem retkes a szobám, csak neki nem tetszik 5 füzet egymáson a földön, hanem egyesével gyorsan el kell rejteni valahova)

Rólam akkor szállt le, amikor felvettek a BME-re. Ott kénytelen volt elismerni, hogy talán mégsem vagyok olyan rossz, mint gondolja.

2011. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

12:21: Hát bocsi, lehet, hogy nálatok olyan a szülő-gyerek kapcsolat, hogy az apádnak, még azt is elmondhatod mikor jön meg, de egy normális családban ez szerintem nem normális. Az anyára tartozik, de az apára nem...

És hisztis p.csa sem vagyok, mint ahogy ezt te okosan megjegyezted. De ha ennyire szülőpárti vagy azt is normálisnak tartod, hogy anya nem szereti a posztereket a falon, mert túl sok rajta a lyuk... Nem is látszik. Csak ha valaki közelről kezdi vizsgálgatni...

2011. jan. 23. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van:) És velem is hasonló a helyzet...igen idegesítő is nagyon.Egy tininek is lehet magánélete mint bárki másnak és nem vagy hisztis :) én megértelek.

Sajnos nem tudom,hogy miért csinálják ezt...talán nem bíznak bennünk és kíváncsiak..

2011. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 82%-os valami csodavilágban él, ahol a gyereknek inkább meg kell dögleni, csak a szülők kapjanak közepesenhalványpiroshelyett, enyhénhalványpirosat...

Szerintem nehogy már egy gyereknek kelljen már a szüleinek programot szerveznie. Ne-e ő tartsa el a családot, menjen dolgozni helyettük?

2011. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!