Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég fura ez a helyzet....

Elég fura ez a helyzet. Szerintetek nem az? Ti mit tennétek? Még nekem kellemetlen.

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, és bár nincsen körmös végzettségem hobbiból szoktam körmözgetni másoknak. Nagyon szeretem és elég szépen is dolgozom.

Multkor megcsináltam barátom húgának a körmét, eléőször leesett neki, mondom oké megcsináltam másodjára akkor még aznap letörte, nagyon mérges voltam, de 3.ra és megcsináltam neki, az még azóta is fentvan.

Persze mindezt ingyen, csak az ő körmére elhazsnáltam fél tégely porcelánport és egy csomó liquidet. És napi 2órát dolgoztam vele.

Erre mondja ma a pasim hogy "majd ha ujra csinálod hugom körmét anyámnak is megcsinálhatod, mert ő is szeretne"

szivesen megcsinálnám, de basszus mindenkinek ingyen? o.O

Elég drága az anyag 1 tégely por 1700.- a liquid 2000.- a csillámok 3-400.- forintok. és azért havonta 6ezret költeni ezekre ugy hogy ingyen melozok, hát húzós.

De ha szóvá tenném, vagy pénzt kérnék érte még én lennék a csóró meg én érezném magam szarul. De ez eléggé idegesít. nekik nem ciki, hogy ingyen megcsinálom és kb drága meg minden?:S


2011. jan. 22. 16:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Miért támadtok le? Mert ingyen megcsinálom a testvéreimnek,anyósomnak a haját? Nekem nem is lenne bőr a képemen pénzt kérni érte,hiszen ők is sokat segítenek nekünk.A nővérem például ingyen elvégzi minden évben az adóbevallásunkat,mert ő ebben dolgozik,ehhez ért.Az anyósom cukrász,és akárhányszor megkérem ingyen süti a süteményeket akár szülinap vagy karácson van..

A barátoknak én sem dolgozom ingyen,de ezt már az első alkalommal megbeszéltük..

2011. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

16:59!

Félreértetted! Senkinek nincs baja azzal, hogy a CSALÁDODNAK!!! (és ezen van a hangsúly) megcsinálod ingyen. Anyós ergo házas vagy. Node a kérdezőnek ő "csak" a barátja. A kérdésből nem derül ki, hogy hány évesek, mióta vannak együtt, komolyan gondolják...stb. Érdekes lenne, ha kihasználnák itt szegényt, aztán amikor meg szakításra kerül a sor és szídják mint a bokrot szegény kérdezőnek az járna a fejébe, (jogosan), hogy mennyi mindent megtett és mennyi pénzt beáldozott ebbe a kapcsolatba úgy, hogy még köszönömöt sem kapott.

2011. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Fodrász: Te nyilván üzletben dolgozol neked ez a hivatásod, a rokonokon kívül ezer meg egy ismeretlen téved be hozzád, akiktől kérhetsz pénzt, így talán vagy olyan helyzetben, hogy a rokonoktól már nem kell. (Tudom, hogy megy ez, az én nagynéném is fodrász, a rokonoknak ingyen, másnak pénzért)

DE! A kérdezőnek ez nem hivatása, nincs üzlete, esélye sincs arra, hogy ismeretleneknek csinálja, csak a rokonok, barátnők, neki nincs más bevétele, hogy ezeket ingyen csinálhatná.

Mindenki pénzből él.

Kérdező, én is azt mondom, hogy csak célozgass, hogy most nincs pénzed, és akkor talán leesik nekik.

2011. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


"csak számomra fura hogy valakinek 2nap alatt 3x csinálom meg akörmét és még csak nemis szégyelli magát. és kisem fizeti. azért 1500 ft nem nagy pénz. és garanciálisan melozok, ha leesik vagy bármi akkor persze ingyen ujra javitom neki, de ha letöri vagy lefeszegeti vagy bármi na akkor nehogymár ingyen kijavitsam"


-- És ezt te miért nem neki mondod? Itt a háta mögött panaszkodsz, hogy ő mennyire nem becsüli a munkádat, közben meg ő nem is tud róla... Ha annyi nincs benne, hogy tisztelje a munkádat, akkor meg ne csináld meg neki, vagy mondd, hogy a múltkorit is fizesse ki, mert az már az ő hibája volt, hogy letörött! És nem azért, mert irigy és fukar vagy, nagyon is tudom, hogy jószívű, és nagylelkű. Azonban ha szabályokat nem hozol, úgy kihasználnak, ahogyan csaj tudnak, te pedig védtelenül megszívod.



Én masszőrsrác vagyok. Én is voltam kezdő. Volt, akinek a gyakorló időszakomban ingyér se kellett a munkám, vagy eljött, aztán utána pökhendi módon kezelt, miközben én tropára gyúrtam az ujjaimat rajta. Nekem az volt a tanulópénz. most sem a legjobban megy a biznisz, azonban van egy jelképes összeg, amit még a kedvezményezettektől is elkérek, erről pedig munkavégzés előtt tájékoztatom. Pl.:

"Figyu, oké, az ismerősöm/tesóm/barátnőm/osztálytársam... stb. vagy, azonban te is tudod, én sem ingyen szerzem be a dolgokat, és milyen világot élünk. Éppen ezért egy jelképes ezrest (ez én vagyok)/az anyag árát azt sajnos el kell kérnem tőled, különben nem tudlak mivel kezelni! :-s "


Ha ezt még előtte előadod neki és nem olyan stílusban, hogy még te érzed rosszul magad, meg te hunyászkodsz meg előtte, ő látja azt rajtad, hogy van tartásod, és tudsz valamit, így ő is magabiztosabbnak állít be, és egy magabiztosabb emberhez szívesebben járnak a kliensek.


És a borravalóról meg annyi...

Egyik barátomnál voltam el, és mondta, hogy fáj a dereka nem tudja mitől!? Épp nem volt nálam kellő mennyiségű terápiás anyag, rögtönöztem házi felhasználású termékekből és annak segítségével lekezeltem a derekát alaposan, közben ő pihent. Az anyagot ő adta, én meg már korábban mtam neki, hogy "baráti áron megoldjuk". Azonban nem úgy mentem oda hozzájuk, hogy "Na én most gyúrni megyek!", hanem spontán reakció volt. Az anyagba ő is beleadott, de a végén megkérdezett, hogy mennyivel tartozik? Mtam, hogy semmivel, mivel az anyagot is zömmel ő adta. Azonban ő nem tágított... "Na mégis, mennyi!?" Én meg mondtam, hogy 1.500,-Ft. Adott kétezret, azt' mondta, hogy "Köszönöm szépen!" (ami annyit jelent, h. "Ne adj vissza! Nem kell!"), én meg örültem, hogy a barátom ennyire nagyrabecsül engem, és értékeli a munkámat.


Szal jószívűség ide, ha az anyagot te adod, akkor a lóvét előre le kell fixálnod, hogy "sajna el kell kérned, kben nem tudsz dolgozni". Ha azonban ő adja, akkor le7sz vele jószívű nyugodtan.

Hidd el, nekem sem volt könnyű kitapasztalnom, hogyan is működik ez az egész, de mostanra talán már belejöttem annyira, hogy nekem is jó legyen, meg az ügyfélnek is. :)

2011. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem gondolatolvasók. Azért nem szégyenlik magukat, mert nem azt mondtad, hogy x forint és ezek után nem fizettek, hanem azt várod, hogy kitalálják mit szeretnél.
2011. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!