Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég fura ez a helyzet....

Elég fura ez a helyzet. Szerintetek nem az? Ti mit tennétek? Még nekem kellemetlen.

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, és bár nincsen körmös végzettségem hobbiból szoktam körmözgetni másoknak. Nagyon szeretem és elég szépen is dolgozom.

Multkor megcsináltam barátom húgának a körmét, eléőször leesett neki, mondom oké megcsináltam másodjára akkor még aznap letörte, nagyon mérges voltam, de 3.ra és megcsináltam neki, az még azóta is fentvan.

Persze mindezt ingyen, csak az ő körmére elhazsnáltam fél tégely porcelánport és egy csomó liquidet. És napi 2órát dolgoztam vele.

Erre mondja ma a pasim hogy "majd ha ujra csinálod hugom körmét anyámnak is megcsinálhatod, mert ő is szeretne"

szivesen megcsinálnám, de basszus mindenkinek ingyen? o.O

Elég drága az anyag 1 tégely por 1700.- a liquid 2000.- a csillámok 3-400.- forintok. és azért havonta 6ezret költeni ezekre ugy hogy ingyen melozok, hát húzós.

De ha szóvá tenném, vagy pénzt kérnék érte még én lennék a csóró meg én érezném magam szarul. De ez eléggé idegesít. nekik nem ciki, hogy ingyen megcsinálom és kb drága meg minden?:S


2011. jan. 22. 16:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
46%

Ha hobbiként csinálod akkor ne is kérj pénzt érte..Az egy dolog,hogy mi mennyibe kerül,de mégsem vagy szakember...

Egyébként meg ha már pénzt kérsz akkor ne a rokonoktól..

Én női fodrász vagyok..Soha nem kértem pénzt a testvéreimtől,anyósomtól,sógornőimtől,és a tini gyerekeinktől..Mindig örömmel csinálom,mert valahol nekem ez is reklám,és tök jó érzés,hogy elismerik a munkámat..Amíg nem vagy szakember nem is nagyon kérhetnél pénzt..

2011. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
Mond neki azt,hogy nem tudod megcsinálni,mert nincs hozzá anyagod..És ha még akarja vegyen hozzá.Én is mindig megvettem a nővéremnek a festéket,hogy be tudja festeni a hajam...
2011. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%
Ne hallgass a fodrászra, igenis sok pénz az anyagköltség is, alap, hogy azt kifizetik.
2011. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%
itt azért volt egy két jó tanács de te csak azokra figyelsz akik "beléd kötnek" oké elhisszük hogy így van de a tanácsokat is megfogadhatnád és reagálhatnál rájuk. mert szerintem jókat mondtak
2011. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha ennyire van érzéked hozzá, én mégiscsak szereznék róla papírt, sokan elég jól megélnek belőle, és ez lehetne egy második bevételi forrásod = több lábon állás.
2011. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
az én osztálytársnőm zselével körmözik, neki sincs papirja, de őis szépen, igényese dolgozik. És szó nélkül odaadtam neki 2ezret, amikor csak úgy megcsinálta a körmömet, nem akarta elfogadni, de odaadtam.
2011. jan. 22. 16:44
 17/25 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tom, én nem értek egyet az előző hozzászólóval. Tény, hogy Te fodrász vagy meg mecsinálod szívesen, de ha hozzá tudod dobni egy tök ismeretlen frizujának elkészítési árához a jótetteted. Értsd: megcsinálod anyósnak aztán a kövi vendégnek teszem azt 200 Ft-tal megtoldot. Sok 200 ft behozza az anyós árát.

Meg nem szakember...nagyon sok ember nem az mégis pénz kér a munkájáért. Pl: ha valaki az egyetemen vállal fordítást mert jó belőle, de mondjuk a testnevelésin tanul, akkor ne kérjen el pénzt mert ő nem szakember? Szóval remélem érted. :)

A volt osztálytársnőm is hobby szinten körmözik. Amikor megkérdeztem, hogy mennyiért csinálná meg franciára 4000 ft-ot mondott, kicsit megdöbbentem hisz 2000 ft-ig okés lett volna a dolog, de ő annyit kért mint egy szakember. Szóval kérdező, szerintem nyugodtan mond meg a barátodnak, hogy a barátnőid körében így szokás és ezen nem szeretnél változtatni. Ha majd együtt éltek akkor lehet ingyen melózni, mert akkor érthető a dolog, de ha véletlenül (nem rossz szándékból írom) szétmentek, nem fogják megköszönni, hogy ingyen megcsináltad.

2011. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg nekik, h vegyenek olyan színű port, amit szeretnének a kezükön viszontlátni és megcsinálod. anyagáron, a munkadíjat nem kell kifizetni, csak szerezzék be a hozzávalókat, náluk is marad persze... ez elég korrekt. nekik klasszisokkal olcsóbb, visszafordítják önmagukra, te pedig gyakorolsz.
2011. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem az előzővel, hanem a fodrásszal! Bocsánat!
2011. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

ma 16:41

A fodrász vagyok..Tudom,hogy pénzzel jár egy körömépítés,ahogy a hajfesték és a dauer ,meg egyéb dolgok is pénzzel járnak.

De egy rokontól,baráttól vagy már az elején letisztázom,hogy nincs ingyen vagy ha már így alakult akkor megcsinálom..

de még mindig mondhatja,hogy

-ezer örömmel megcsinálom,csak vegyék meg az alapanyagot hozzá..

Ha a kérdező nem nyitja ki a száját akkor honnan a francból tudják meg,hogy neki ez így nem jó?

Néma embernek az anyja sem érti a szavát.

2011. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!