Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok még kész az anyasze...

Nem vagyok még kész az anyaszerepre?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. A barátom jóval idősebb nálam, és nemrégiben felmerült a családalapítás gondolata. Azt tudom hogy le tudnám vele élni az életem, ritka jól összeillünk, már nagyon régóta ismerem... nem ezzel van a gond. Világéletember azt hittem hogy nekem az anyaszerep a megfelelő, mindig ha kisbabát látok, érzem azt a bizonyos vágyat, hogy nekem is legyen egy saját. Most viszont, hogy ennyire elérhető közelségbe került a dolog, megijedtem. Tényleg ez kell nekem? Még annyi mindent akarok csinálni, élvezem hogy küzdhetek a feljebb kerülésért a munkában, hogy vannak lehetőségeim... dolgozom és tanulok is egyszerre, egyszóval nagyon motivált vagyok és igényem is van a folyamatos sikerélményekre. Biztos szörnyen hangzik, de felmerült bennem a kérdés: nem őrülnék bele az otthonülésbe? Azt tudom, hogy imádnám a gyerekem, de félek hogy talán depresszióba fordulna a dolog egy idő után. Lehet hogy ez azt jelenti, hogy nem vagyok még érett a dologra? Vagy feleslegesen gondolok ilyenekre?

Jó lenne ha olyan nők is válaszolnának, akiben szintén voltak ilyen kétségek gyerekvállalás előtt, annyira kíváncsi vagyok, más hogyan élte meg ezt a dolgot!

(Remélem látszik hogy nem eszement bulizásra vágyom, vagy a magam kiélésére, az már megvolt. Inkább a karrierista énemmel van a gond...)


2011. jan. 21. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne,ha visszatérnétek rá 1-2 év múlva?Még teljesen időbe lesztek,és valószínűleg arra sok minden lecseng benned a mostani motivációkkal kapcsolatban.Szerintem ez természetes dolog.
2011. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal egyetértettünk abban, hogy ha azon múlna a gyerekvállalás, hogy mi hogyan érzünk a dologgal kapcsolatban, akkor sosem mertük volna vállalni. Mindig jött volna valami kifogás: munka, pénz, lakhatás, rokonok, miegymás. Ezért hát a véletlenre bíztuk, és kiszállással védekeztünk, aminek baba lett a vége. Kész tények elé állítva rögtön felnőttünk a szülői szerephez, és így életünk legjobb döntését hoztuk.
2011. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is nyugodtan várj még vele. Én is 24 vagyok, mégsem vállalok még gyermeket. Aztán, ki tudja, lehet, hogy később sem. Fontos, hogy két lehetőség közül azt válaszd, amelyiket jobban szeretnéd, ill jobban-lelkesebben-szívesebben tudnád csinálni.
2011. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából az a gond, hogy a párom már a 30-as éveinek a végén jár, szeretne már családot. Nem tudom mennyire lehetne még részéről halogatni.
2011. jan. 21. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! 20 évesen lettem terhes, és teljesen elbizonytalanodtam, ezelőtt kb 1 évvel, azt mondtam, hogy nekem még nem kell gyerek fiatal vagyok annyi mindent szeretnék csinálni, megzavarná a kialakított életemet.De aztán valahogy rám tört az az érzés, hogy nagyon de nagyon szeretem a vőlegényemet, vele szeretnék élni, és majd gyermeket is tőle szeretnék, ha most szeretne jönni, miért ne.nem volt egyszerű az elején, főiskolások vagyunk, meg beszélni a szülőkkel.2nap múlva 27 hetes terhes leszek, azt kell mondjam már nagyon várjuk mindketten, hogy a kezünkben tarthassuk a kisfiunkat.Néha megijedek biztos jó döntést hoztam-e, jó anya leszek-e, nem baj, hogy ilyen korán jön, aztán amikor rugdos, mozgolódik a kisDrága rájövök, hogy nem kell aggódnom minden rendben lesz, és így kell legyen.Tudod sztem majdnem minden emberben benne van egyfajta félelem,tényleg sokszor elbizonytalanodom,sose voltam a nagyon karrierista típus, de azért szeretném ha ott dolgozhatnék amiről álmodom,meg lehetne a saját éttermem, amire vágyom, persze ha elég szorgalmas vagyok elérhetem. Gondold át mielőtt bevállalod a babát, hogy melyik fontosabb, tudod 20-30 év között könnyebb teherbe esni, és a terhesség is könnyebb. Meg ha többet szeretnél nem árt időben elkezdeni :P Szorítok, hogy jó döntést hozz, és szerintem nyugodj meg mindenkiben van egy kis bizonytalanság! 21/L
2011. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk ezt idegenek nem fogják tudni eldönteni helyetted, de én a helyedben biztosan nem vállalnék még gyereket. Túl fiatal vagy hozzá. Persze majd biztos leírják páran, hogy lehet gyerek mellett is tanulni, dolgozni. Elméletileg lehet, de a gyakorlatban nagyon nehéz és nem tudsz egy kisgyerek mellett 100%-osan a munkádra koncentrálni. Nem tudsz túlórázni, mert haza kell rohanni a gyerekhez, nem tudsz elmenni a kollégákkal egy bulira vagy összejövetelre, mert éppen beteg a gyerek és nincs, aki vigyázzon rá. Kimaradsz dolgokból, kevesebb információ lesz a birtokodban és már nem tudsz olyan értékes munkaerő maradni. A tanulásról már nem is beszélve. Nem lehet három dolgot egyszerre és teljes erőbedobással csinálni.


Szerintem simán ráér még 5 év múlva is a gyerek.

2011. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiket most leírtál,pont azt jelenti,hogy igenis érett vagy rá.12 évet vártam,hogy édesanya lehessek,több babát is elveszítettem,mire a kezemben tarthattam az egészséges kisfiamat.És bizony sokszor éreztem,érzem a mai napig,amit te most.Sokszor nagyon nehéz és fárasztó,sokszor visszasírom a régi életem,DE soha életemben nem voltam ilyen boldog.
2011. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 28 éves koromig eszembe sem jutott, hogy gyereket kellene szülnöm, a kisbabák sem mozgattak meg bennem semmit, majd egyszer csak azt vetem észre, hogy egyre jobban érdekelnek a gyerekek, egyre jobban észrevettem a kismamákat és a babákat a környezetemben, és rájöttem, hogy én is akarok egy babát, akiről gondoskodhatok, aki iránt akkora szeretetet érzek, mint még soha senki iránt, és minden más, ami előtte fontos volt, háttérbe szorult.
2011. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem az jön le hogy legbelül nem vagy még felkészülve rá, vagy inkább úgy mondom, hogy józanul belátod mit veszíthetsz :)

Nagyon szép dolog a gyereknevelés meg babázás stb. de arról sokszor nem beszélnek hogy a te életed onnantól csak a gyerekről fog szólni, persze lehet karriered munkád, de ha jó anya vagy első gondolatod mindig a gyerek lesz, és ezt visszacsinálni már nem lehet.

Szerintem is tanulj, dolgozz, tapasztalj élj még egy kicsit és a babázás még pár év múlva is ráér. Megértem a párodat is de ha ennyire összeilletek ahogy írod, megért téged és a te szempontjaidat és nála most 2-3 év valljuk be nem számít annyira (biológiailag mondom) mint mondjuk egy nőnél ahol ketyegni kezd a biológiai óra 30 felett.


Én 25 évesen lettem terhes az első babámmal, a férjem akkor volt 28 (nem volt még a férjem amúgy:)) addigra megvolt a diplománk, nyelvvizsgáink, dolgoztunk is kicsit, így úgy éreztük jöhet a baba.

Utólag visszagondolva szerintem mi is várhattunk volna még kicsit, kettesben élvezni az életet, utazgatni stb.

Félreértés ne essék, nem adnám már a fiam semmiért de akárki akármit is mondd gyerekekkel nyaralni, programot csinálni már közel se olyan felhőtlen mint csak kettesben.

Élvezhető persze nyilván, de nem ugyanaz.

2011. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!