Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik családostul élnek Angliában?

Figyelt kérdés

Tőlük szeretném megkérdezni,hogy ha családdal együtt élnek kint akkor feltételezem,hogy nem szobát,hanem lakást/házat bérelnek. Nem tudom,hogy mi vagyunk ilyen szerencsétlenek,hogy kifogtuk vagy minden ügynökségnél így van,de minden évben új szerződés kell megkötni a lakásbérlésre,hogy továbbra is maradunk ha igen akkor fél vagy 1 évre vagy nem tartunk igényt a lakásra.De ha tovább maradunk akkor a szerződéskötési díjat ami 90 font ki kell fizetni.Mi 4 éve élünk ugyanabban a lakásban,és egyszerűen nem értem,hogy miért kell minden 1 év után fizetnem 90 fontot.Sajnos a leghosszabb kiadható idő az 1 év..

Más család is tapasztal ilyet?Kérlek adjatok infót,mert most jár le az újabb 1 év,és gondolkodunk,hogy keressünk mást vagy maradjunk..De ha máshol is ez a szabály akkor nincs értelme tovább menni..

köszönöm..


2011. jan. 21. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos álltalában igen az ügynökségeknek van szerződés meghosszabbítási díja is. Azért nem írom 100%-ra mert azért érdemes körülnézni. De valóban úgy van hogy vagy fél vagy 1 év a szerződés. Mi privát landladytől vettük ki a lakást itt nincs ilyen. Keress rá a google-ban vagy a gumtreen is van ilyen property. Illetve járj nyitott szemmel anno a miénk is ki volt táblázva. Megkérdezhetem hol laktok melyik részen?
2011. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Wiltshire megye Swindonban lakunk..Szeretek itt lenni,de zavar,hogy minden évben behajtja a cég a maga kis 90 fontját..Évek óta itt élünk,és csak most gondolkodtam el,hogy talán máshol nem így van..

Nyitott szemmel járok,de amelyik lakásokat kiadják azok is mind ügynökségiek..

Arról nem is beszélve,hogy hiába van a deposit a cégnél,nekem ha új ügynökséghez megyek újra le kell tennem a 800-1000 font depositot,mert a régi cég csak a kiköltözés után 1 hónapon belül utalja vissza..Erre most nincs keret..Gondoltuk,hogy addig át megyünk arra az időre egy angol barátunkhoz lakni amíg a deposit meg nem érkezik,de ha mindenhol ez van akkor nem érdemes ugrálni..

2011. jan. 21. 14:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Azert az a 90 font evente egyszer nem olyan sok azert, hogy biztosan teto van a fejetek folott... Amugy legjobb nem ugynoksegtol, hanem landlordtol lakast keresni, akkor nincsenek ilyen plusz koltsegek. Egy evnel tobbre pedig valoszinuleg senki nem fog szerzodest alairni veletek, szerintem eleg egyertelmu, hogy miert.
2011. jan. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!