Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Angliában élő CSALÁDOK!...

Angliában élő CSALÁDOK! Mennyibe kerül a gyerekeknek az iskola?

Figyelt kérdés

Szóval olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akik családostul élnek Angliában, és a gyerek(ek) ott tanulnak. Egyrészt az érdekelne, hogy mibe kerül mondjuk havi vagy éves szinten az iskola (bármilyen típusú). Illetve gondolom ott is vannak állami iskolák, ahol nincs tandíj, ott mi az, amit fizetni kell, milyen költségek vannak? Tudom, a google is tudna választ adni, de főleg személyes tapasztalatok, vélemények érdekelnek az iskolákról. Ezen kívül is bármi érdekel, ami az ottani iskolákkal kapcsolatos!

Köszi szépen!


2011. jan. 10. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a mi gyerekeink allami iskolaba jarnak, es az ingyenes. semmiert sem kell fizetni kiveve az ebedert (bar mostmar nekunk azert sem), amugy napi ket font az ebed, meg idonkent az egyenruhaert, ami mosthogy mar egy jopar eve itt vagyunk es nem vagyunk csorok mint amikor kijottunk akar evi 50 fontot is raszanunk. masert nem kell fizetni, a kirandulasok, tankonyvek, fellepesek stb mind ingyenesek
2011. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tényleg csak ennyi? Na ezt nem is gondoltam volna :) Ez nagyon jó hír! Arról esetleg tudnál nekem egy kicsit mesélni, hogy általában mettől meddig van tanítás napközben? Meg hogy milyen gyakran és milyen hosszú tanítási szünetek vannak egy tanévben?
2011. jan. 11. 09:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

persze. altalanos es kozepiskolaban mindennap 9-3-ig van tanitas, hacsak nem jaratod kulonorara a gyereket. collegeban meg nagyonnvaltozo.


szunet pedig hathetente egy het szunet van, karacsonykor meg talan husvetkor is meg ket het. a nyari szunet julius kozepen kezdodik, ami remisztonek tunhet, meg kevesnek, de igazabol annyi szunet van, es annyira nem megterhelo a suli, hogy egyszeruen tokeletes ahogy meg van oldva. mikor koltoztok amugy es hanyan?

2011. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Még kicsit odébb van nekünk a költözés, három év múlva esedékes, addigra lesz meg a diplomám. Amennyire utána tudtam nézni, azzal el is tudok majd helyezkedni. Ketten megyünk, a kisfiam és én. Ő akkor lesz 6 éves, vagyis már majdnem 7. Pont akkor fejezi majd be itthon az ovit, szóval esedékes lesz neki az iskolakezdés. Bár tudom, kint korábban kezdik.

Csak most itt nagy számolgatásban voltam, azt nézegettem, hogy átlagosan mennyit lehet majd keresni a szakmámban, mennyi általában a lakbér azokban a városokban, ahol sok lehetőségem lenne majd elhelyezkedni, és úgy egyáltalán, kíváncsi voltam, milyen kiadások lesznek. De úgy látom, az anyagiakkal különösebb gond nem lesz :) Remélem három év múlva is lesznek ilyen lehetőségeim munkát találni, mert most nagyon jó a helyzet, legalább is az én leendő szakmámban.


Tudom, még nagyon korai ezen gondolkodnom, csak szeretem az ilyesmit jó előre eltervezni, tisztán látni a célokat.

2011. jan. 11. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
raadasul a te gyermekedre fogsz kapni egy rakas penzt is, mert egy bizonyos kor alatt van. egyebkent megkerdezhetem mi lesz a szakmad?
2011. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szociális munkás leszek. Amikor elkezdtem az egyetemet, még úgy gondoltam, hogy itthon fogok dolgozni, de gyakorlatilag a tanárok is arra bíztatnak mindenkit, hogy menjünk külföldre. Lakik Angliában egy ismerősöm, ő is megerősítette, hogy ebben a szakmában náluk igen jól el lehet helyezkedni, és nem is fizetik rosszul.


Ti mióta éltek kint? Mennyire volt nehéz vagy nem nehéz megszokni, nektek és a gyerekeknek?

2011. jan. 11. 16:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

en is megerositem, hogy ezzel a szakmaval jol jarsz itt.

egyebkent mi harom eve vagyunk itt, nyaron lesz negy. kb fel evig nagyon rossz volt, mert senki nem talalta a helyet, aztan amikor fel ev utan hazamentunk karacsonyra, orom volt visszajonni angliaba. azota imadunk itt elni, es a vilag minden kincseert sem koltoznenek vissza

2011. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
előző válaszoló! milyen ez az állami iskola ? a te gyerekeid hova járnak? melyikbe ?
2013. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!