Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen a Saját anyám?

Hogy lehet ilyen a Saját anyám?

Figyelt kérdés

Még mielőtt kapnám a fikát, nem vagyok lázadó tini. Mert nem szokásom a lázadás. Nemsoká 16éves leszek, a jegyeim a suli nehézségéhez képest jók. Itthon bármit megcsinálok, amit csak tudok (porszívózár, törölgetés, mosogatás..stb) ám mindez anyámnak nem lég. mert így is a hugom ( 11éves) a kis szent angyal. Ő a világon semmit nem csinál itthon, még a saját szobáját se képes kitakarítani, mégis mindig én vagyok a szar. Pár hónapja angol versenyt nyertem, azt magasról leszarta,a hugom utolsó előtti lett egy versenyen, és már ő a világ legjobbja.. Hugom miatt két hetente járhat be a suliba mert a tanárok hivják.. rám 1 rossz szót se hall mégse vagyok feleannyira se jó mint ő..

Miért? Mit tegyek hogy az is érdekelje velem mi van?


2011. jan. 20. 22:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem pedig igenis kell az elismerés, pláne a szülőtől. Ha a szülő képtelen elismerni a gyermeke képességeit, eredményeit, és még negatívan is áll a dolgokhoz, az károsan befolyásolja a gyerek önértékelését. Tudom, mert az én anyám sem volt képes soha egy jó szót mondani, ha elértem valamit. Egy idő után már semminek éreztem magam, és értelmetlennek, hogy hajtsak. Minek, ha a saját szülőmet sem érdekli? Egy gyerek bizony kell az elismerés, bátorítás, és nem az hogy magára hagyják, mert a testvére a kicsi.

Kérdező, együtt érzek, de nem tehetsz semmit.

2011. jan. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!