Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha azért szakít...

Elítélendő, ha azért szakít valaki, mert a párjának nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés
Az élet értelmének tartja, hogy saját gyereke legyen, az örökbefogadás szóba sem jöhet.
2011. jan. 20. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
a szaporodás az élet FELTÉTELE, nem az értelme :) én elítélendőnek tartom, ha valaki csak ezért elválik a másiktól. nemcsak a jóban kell együtt lenni, hanem a rosszban is. ennyi erővel ha lenne gyereke, aki mondjuk aztán egy balesetben meghal, akkor is válna? hülye egy gondolkodás.
2011. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem.

Kérdés mikor derül ki ez. Ha a kapcsolat elején, akkor meg főleg nem. Ha már évek óta együtt vagytok, és most derült ki, akkor jobban fáj, de ha emiatt elhagy, akkor nem szeret annyira téged. Ha nem emiatt, akkor majd másért hagyna el később.

Egyébként férfi részéről ez szerintem meg főleg inkább kifogás mint valós oka a szakításnak.

2011. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem elítélendő. Ha valaki szeretne gyereket, de a nőnek nem lehet, akkor nem kapja meg azt amire vágyik. Megkapja majd mástól. Szabadon dönthet mindenki az élete felett, és én nem akarok egyetlen nővel sem lenni puszta szánalomból.
2011. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Én nem ítélném el. Hogyha arra vágyik minél jobban és számára a gyermek lenne élete értelme, akkor menjen. Fájna szerintem mindkettőnknek, de azt sem akarnám, hogy miattam szenvedjen lelkileg és sóvárogjon más gyerekei láttán. :( Én sajnos már tudom pár éve, hogy meddő vagyok (pcos + prolaktinémia), úgyhogy lesz ehhez hasonló szituációm, de komolyabb párjaimnak mondani fogom, hogy mi a helyzet.


18L

2011. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Hát én ezt ugy látom,hogy : Szive joga,hogy saját

gyermeke legyen...De akkor nem szereti igazán a párját,ha szakit vele e miatt...

Egy barátnőm is hasonló helyzetben van,nem lehet gyermeke..

Ő mondta a párjának,hogy szakitsanak,mert nem tud azzal a tudattal élni,hogy elveszi tőle az apaság örömét...

A párja nem akarta elvesziteni. Így örökbe akarnak fogadni,várólistán vannak...

2011. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

"és én nem akarok egyetlen nővel sem lenni puszta szánalomból"

Szóval ha nem lehet valakinek gyereke, azzal már csak szánalomból lehet együtt lenni? :/


Szerintem egyébként ez attól függ, hogy mióta vagytok együtt. Ha tényleg a kapcsolat elején derül ki, mikor még nem alakult ki igazán semmi komoly, akkor úgy gondolom, hogy nem lehet emiatt elítélni senkit.

Viszont ha már később, és mindkét fél részéről mély érzések vannak, akkor én el nem tudom képzelni, hogy hogyan lehet emiatt elhagyni a másikat. Ez nekem kicsit olyan, mintha csak kihasználná a másik embert - saját gyereket csináltat vele.

2011. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:56


Nem, de a nő folyton azt fogja érezni és gondolni hogy a férfi csak sajnálatból van vele. És már ez is eleve rányomja a bélyegét kapcsolatra, még akkor is ha ezen kívül nincs más problémájuk!

2011. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Igen.
2011. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevésbé elitélendö, mintha azért szakit, mert másba lesz szerelmes, megcsalja stb. Egyébként szerintem ez két ember magánügye, ha az egyik BÁRMIYLEN okból nem tud a másikkal élni, akkor nincs értelme együtt maradni, mert esetleg egy kivülálló elitéli emiatt.
2011. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

azért felvetek egy érdekes kérdést: egy ffi is lehet meddő :)


korrekt, ha egy nő, aki gyerekre vágyik, megcsalja emiatt a férjét, vagy elhagyja?


Szóval nem csak a nő "értékéből" vonhat ez le, hanem akár egy ffiéból is :)

2011. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!