Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tegyek, ha a lányomat és...

Mi tegyek, ha a lányomat és engem megkülömbözteti az anyós?

Figyelt kérdés

Nagyon kiakadtam az elmult egy hónapban, mert csak a sz@rt nyelem.

Lényeg: Após régebben meghalt, a férjemre és a sógornőmre hagyott egy kétszintes, többgenerációs házat. Most a mi és a sógornőék kis családja lakja. Mikor megszültem, persze jött, és nekiállt sajnálkozni, hogy most mi lesz, hiszen kislányom született.

Három hétre rá megszült sógornőm. Ettől fogva anyós valami hihetetlen bunkón viselkedett. Jön babanézőbe, be se kopog hozzánk, hogy hé, itt vagyok, felront a sógornőmékhez egy akkora ajándékkosárral, hogy csak na. Utánna lejöttek a nappaliba.

Szerintem fogalma sem volt hogy mindent hallok, éppen szoptattam.

Nekiállt sajnálkozni, hogy a sógornőmék laknak az emeleten (1 nagy 2 kisebb szoba, nagy fürdő, tv szoba, terasz) Miért nem költöznek le az alsó szintre (1 nappali, 1 nagyobb szoba egy kicsi szoba, fürdő+wc, konyha, mosókonyha) mert neki ott sokkal kényelmesebb lenne.

Amikor én megszültem és sógornőm kivasalta a férjem ingét, patáriát csapott.

Akkor amikor ő szült, telljesen oké, hogy császármetszéses heggel emelgetek pakolok, főzök rájuk.

A lányomnak vett pár szakadt, turkálós, műszálas ruhát és kemény műanyag játékot, a keresztfiamnak árcimkéset hozott, hogy megmutassa mennyire(mennyiért?) szereti.

A legdurvább tegnap volt. Megjegyzi sógornőmnek, hogy ha már együtt mossuk a babaruhát, akkor varrjon bele címkét nehogy ráadjam a lányomra. Mi pedig nyugodtam megosztozunk az uniszex ruhadarabokban, mint például a bodyk. Sógornő nagyon kellemetlenül érzi magát miatta.

Ráadásul a közösen kialakított főzési-takarítási rendet is nagyon sérelmezi, mert szerinte, milyen dolog, hogy a tulajdonos is főz.


2011. jan. 20. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Beszéld meg a sógornöeddel, hogy neki mi a véleménye, ha egyetért az eddigi rendszerrel, akkor nem kell foglalkozni azzal, hogy mit mond az anyós.

2. Ha nagyon zavar benneteket, akkor KÖZÖSEN mondjátok meg a mamának, hogy ti igy egyeztetek meg, neki ebbe nincs beleszólása.

3. Esetleg a férjed felvilágosithatná öt, hogy te mint felesége erkölcsileg ugyanannyira tulajdonos vagy, mint ö.

4. SZERINTEM egyébként nem érdemes az egésszel foglalkozni, idövel abbahagyja, ha nem ugrotok miatta.

2011. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem feleslegesen túráztatod magadat rajta. Ha ti szépen együtt tudtok élni (márpedig a jelek szerint igen), akkor ne foglalkozz vele. Se a férjed, se a sógórnőd nem tehet az anyja viselkedéséről... Egy szómodra idegen ember vislekedésével pedig miért is kell ennyit foglalkozni? Hidd el, minél előbb megtanulsz átnézni rajta, annál hamarabb tudsz nyugodt, boldog életet élni.

Nekem kicsit durvább, mert a saját anyám csinálja ezt, de nekem nem okozott nagy lelki problémát, kirekesztem az életemből, amennyire lehet és kész, boldogan élek, ő meg azt csinál, amit akar. Nem vagytok hozzá láncolva, éld az életedet!!!

2011. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Beszélj a férjeddel, hogy állítsa le az anyját. Ő sem akarhatja, hogy haragban legyetek a sógornővel, te örülsz neki, hogy ilyen jó a kapcsolatotok (ami együtt lakva nagy ritkaság!), és nem szeretnéd, ha anyós áskálódása sikeresen összeugrasztana titeket.

Neki lenne dolga leállítani, mégis csak az ő anyja.

Mellesleg olyan dolog, hogy a tulajdonos is főz, hogy enni akar, nem vagy senkinek a cselédje, te vagy a felesége, az anyós is belenyugodhatna, hogy a fia gyereke ugyanúgy az unokája, mint a lánya gyereke.

:S


Egyébként hihetetlen, hogy szinte minden anyós ilyen.... #@°&#!

2011. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:57


Az anyós vendégként érkezik a közös házba. Elég nehéz megoldani, hogy ne engedje be, mikor nem hozzá megy.

A taplóság csúcsa, amit csinál, nyugodtan túráztathatja magát rajta.

Főleg, ha sikerül bogarat tenni a sógornő fülébe, és megromlik a viszony köztük és a két testvér között is.

Cselédnek nézik, konkrétan, nem családtagnak.


Az a te dolgod, ha anyádtól ezt eltűröd, meg örülj, hogy meg tudtad oldani, hogy elzárkózz tőle.


Nem kérdezted még a sógornődet, neki mi a véleménye, miért bánt titeket? Esetleg neki elmondhatnád, hogy lent mindent hallottál, és milyen rosszul esik, hogy a fia gyerekeit nem tekinti saját unokának.

2011. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szólj a férjednek, majd ő lerendezi az anyjával.


Amúgy nem vagy Te köteles hallgatni őt, ha elkezdi mondani a magáét, először szólísd fel, hogy nem tolerálod ezt a fajta bánásmódot, ha nem hagyja abba, menj át egy másik szobába. Ha utánadmenne vagy kiabálna, hogy úgy is halld, küldd fel az emeletre a lányához.


Elég szomorú, hogy így megkülönbözteti az unokáit, de nem is őket, legfőképp a gyerekeit. Nem hiszem, hogy az unokák különbségével (fiú, lány) van baja, hanem a lányát, fiát nem szereti egyformán, azért ilyen. Ha a lánya lányt szült volna, akkor is ez lett volna.

2011. jan. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
A sógornőd az anyósod lánya, ha jól értelmezem. Anyósod nyilván jobb viszonyban van/volt/lesz a lányával, mint veled és a gyerekeddel. Neki te mindig csak a menye leszel, ő viszont mindig a lánya marad.
2011. jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem neki kell beengednie. Én sehol nem olvastam ilyet. Sőt "be se kopog hozzánk". Tehát nem zavarja a kérdező életét, csak a kérdező szeretné, ha anyós vele is úgy viselkedne, mint a saját lányával. NEM FOG! SOHA!


És azt javasoltam, egyszerűen nézzen át rajta, ne foglalkozzon vele. Igy értettem az elzárkózást, nem ténylegesen!

"Az a te dolgod, ha anyádtól ezt eltűröd, meg örülj, hogy meg tudtad oldani, hogy elzárkózz tőle."

Nem tűröm el, hanem egyszerűen nem tartom vele a kapcsolatot. Ennyi, tök egyszerű. Gyakorlatilag a kérdezővel se tartja különösebben a kapcsolatot anyós, csak az zavarja a kérdezőt, hogy mivel egy házban laknak, ezért látja, hogy az anyós a saját lányával viszont tartja a kapcsolatot. Szerintem ez teljesen természetes. No meg az zavarja, amiket anyós a saját lányának mond. Na, ezzel meg nem kell foglalkozni, amig sógornő se foglalkozik vele. Márpedig nem foglalkozik vele.

Az elzárkózás neked csak lakatot jelent??? Bőven elég, ha letojja anyós fejét széles ivben és ennyi. Nem nézte a kérdezőt senki cselédnek, hiszen senki nem várja el tőle az ottlakók közül, hogy cselédkedjen, én nem olvastam semmi ilyet. Az meg, hogy anyós mit pampog, teljesen lényegtelen. Károgó varjú, ha foglalkozik vele a kérdező, csak az energiáját pazarolja haszontalan dolgokra.

2011. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Elég durva anyósod van, nagyon nem találok szavakat a viselkedésére.


Szerintem lehet, hogy szerencsésebb helyzetben vagy, mint a sógornőd. Mert Titeket ha jól veszem ki le se sz@r az anyós. Szegény sógornődnek, meg nem biztos, hogy öröm, hogy ott nyomul az anyja.


Szerintem egész egyszerűen nem foglalkozz az anyóssal. Ha ő nem tekint Téged és a kislányodat teljes értékű családtagnak, akkor Te se tekintsd őt annak. Legyél vele kimértem udvarias és kész! A kislányodnak bőven elég az a szeretet, amit Tőled és az apjától kap.

2011. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ó nem, nem szar le, állandóan szerkíroz.

Ha egy porcica van a padlón, ami ugye két kismama, nagy ház esetében gyakran előfordul, akkor rögtön szól hogy miért van ilyen mocsok. Ha két tányér két pohár van a mosogatóba, miért nem raktam rendet. Ha megmondom, hogy bocs, anyuka, nem én jövök, akkor mondja, hogy pedig szegény kislányom nemrég szült. Én is. na bumm.

Szerencsére sógornőmet nem tudja ellenem uszítani, 14 éves korunk óta barátnők vagyunk.

2011. jan. 20. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Huh, elnézést én akkor félreértettem a helyzetet. Voltam olyan optimista, hogy anyós, ha a kislányod ilyen szinten nem érdekli és nem szereti, akkor Téged is békén hagy.


A helyedben én nem magyarázkodnék anyósnak, hogy "most nem én vagyok a soros". Nyugodt hangon közölném vele, hogy ő nem itt lakik, semmi köze hozzá, hogy mikor ki mosogat. Ha magyarázkodsz neki, azzal azt sugallod, hogy köze van beleszólása, hiszen Te úgy érzed, hogy magyarázattal tartozol. Én ezt a taktikát alkalmaztam anyóssal szemben. Hosszú hónapok óta nem láttam.

2011. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!