Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondjak a kistesóról, hogy...

Lemondjak a kistesóról, hogy segítsek anyósomnak?

Figyelt kérdés

A háttértörténetből csak annyi a fontos, hogy van egy gyermekünk, de még szeretnénk még egyet. Anyagilag viszont nem engedhetjük meg, ha segíteni akarunk anyósomon. Anyósomnak minimálbéres munkája van, apósomnak (párom nevelőapja) nincs munkája, nem is igazán keresi. Dohányoznak mind a ketten. (Én nem és ezt nem értem az emberekben, hogy nincs mit enni, de bagózni azt tudnak...na mindegy) A lakás az apósomé. Anyósnak nincs semmije. Az anyóssal való együttélés több okból is lehetetlen. Egy, van egy kutyája, ami szoba kutya, és azt nem hagyná ott, én meg nem engedném be a lakásba. Kettő, külföldön élünk, ő nem beszéli a helyi nyelvet. Három, nincs az az isten, amiért a párját elhagyná, ő az Isten számár. Kezd szorulni a hurok a nyakuk körül, apósnak lejárt a munkanélkülije, a szociális segély meg csak huszonezer forint. Én szívem szerint legalább apósnak mondanám, hogy szokjon le a bagóról. Nagyon utálom a cigit, és eleve az bökné a csőröm, hogy fizetem a cigijét, ami abszolút egy felesleges dolog. Már úgy értem luxus cikk.

Ti mit tennétek? Mert most úgy érzem semmit nem tudok tenni. De ha segítek, akkor nem vállalhatunk kistesót a kisfiam mellé.:(


2011. jan. 18. 15:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
69%

Persze,hogy nem engedi be a kutyát,mikor ott a gyerek!Nem tudod,hogy hány éves a kisfia.Lehet,hogy csak 2 éves,akkor aztán biztos nincs szükségük arra,hogy folyton óvják a gyereket,hogy mikor támadja le a gyerek.Másrészről meg bőven elég egy gyerek után takarítani,rendet rakni..


Egyébként én se szívesen engedném be a kutyát a házba,kint a helyük bármennyire is imádom a kutyákat.


Ja igen,azt azért hozzátenném,hogy nekem egy normális kutyám van,nem pedig egy életképtelen,csupasz kis patkányom..

2011. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
*mikor támadja le a kutya
2011. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Hüm, utolsó, nálunk pedig az első igaz, a gyerek(1) támad a vizslánkra :D két zsivány:DDD
2011. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nem, nehéz döntés. Igazából egyáltalán nem is értem, mi itt a kérdés. Egy épeszű ember számára nincs itt semmi kérdés.

El tudják tartani magukat, a szülő dolga segiteni a gyerekét és nem forditva, őértük nem tartoztok felelősséggel. Ahogy beleszólni se tudtok, hogy két napra osztja be a kaját és dohányra azért futja...

Szóval én itt nem látok semmi kérdést.

Megj.: én is főbelőném magam, ha annyira se tudok életemben gondoskodni magamról, hogy a gyerekeket segitsem, nemhogy még a terhükre legyek, az már két golyós főbelövést ér.

2011. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
59%

Valaki fentebb írta, hogy képzeld azt, hogy már meg is van a pici, csak meg kell még szülnöd - vagy valami ilyesmit.


!!


Én már látom is a picit! Nagyon szép kis baba, egészséges, okos, szaladnak utána a lányok/fiúk. Szüld meg azt a picit, ne az anyóssal törődj. És ha elszántátok magatokat, akkor ne idegeskedj a párod felmenőin, mert az árthat a picinek.


Minden jót!

2011. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Bocs, nem tudtam reagálni, nem volt időm. Kirúgták. 1 éve lassan. Belekényelmesedett az otthonlétbe. A kisfiam még csak egy éves. A kutyát azért nem szeretném beengedni a lakásba, mert mikor még csak fősulira jártam és odajártam anyósékhoz néha, mert a párom még otthon lakott, tudom, hogy mindenütt kutyaszőr volt, pedig anyósom minden nap porszívózott. A kutya mindenhova be volt engedve. Sajnos a párom ágyába is, így nem sok időt töltöttünk ott. Nem tudom ki hogy van vele, de én utáltam, hogy este ott aludtam, és másnap a bugyimon is kutyaszőrt találtam. (Bugyiba aludtam, pont azért, hogy legalább oda ne kerüljön kutyaszőr. Egyáltalán nem egészséges szerintem az ilyesmi...és gusztustalan.
2011. jan. 18. 21:18
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 18. 21:19
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem, ne mondj le. Én nem tenném a helyedben.

Mondjuk nem teljesen tudom beleélni a helyzetedbe magamat, mert az én szüleim olyanok, hogy inkább mennének csövesnek a híd alá (nem mintha ez fenyegetne), minthogy nekem ne lehessen több gyerekem. Nem hogy közmunkára, basszus...

És ha a párod elvesztené az állását, akkor mi lenne?

Itt alapvetően anyósodék a hunyók, illetve konkrétan az apósod.

Basszus, ha én nem dolgoznék, mert nincs kedvem, és a szüleimnek kéne eltartani, egy utolsó senkiházinak tartana mindenki, még akkor is, ha a szüleimnek ez nem jelentene gondot. De tegyük fel, hogy nincs kedvem dolgozni, ezért a szüleimmel tartatom el magam, közben van egy kistesóm, de őt állami gondozásba kell adni, hogy jusson az én bagómra...? Na, ez milyen abszurd helyzet lenne?

A tietek még abszurdabb.

Tessék megmondani neki, hogy apuka, tessen szépen munkát fogni, ha nem elég, amit kap érte, akkor azt esetleg szívesen kiegészítitek annyira, hogy emberhez méltóan élhessen belőle, de nem fogjátok csak azért mindenestől eltartani (hárman a pároddal és anyósoddal), mert neki nem szimpatikus az a munka, amit találna.

Én ezt tenném.


A gyerek mondjuk nálam olyan szinten előrébb való a prioritási sorban, hogy fel sem merülne bennem komolyabban a kérdés. Ha az anyósékon akarnék mindenáron segíteni, akkor is előbb találnék ki bármit, mint hogy a gyerekvállalásról mondjak le.


Ettől te ne érezd magad rossz embernek szerintem.

2011. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!