Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondjak a kistesóról, hogy...

Lemondjak a kistesóról, hogy segítsek anyósomnak?

Figyelt kérdés

A háttértörténetből csak annyi a fontos, hogy van egy gyermekünk, de még szeretnénk még egyet. Anyagilag viszont nem engedhetjük meg, ha segíteni akarunk anyósomon. Anyósomnak minimálbéres munkája van, apósomnak (párom nevelőapja) nincs munkája, nem is igazán keresi. Dohányoznak mind a ketten. (Én nem és ezt nem értem az emberekben, hogy nincs mit enni, de bagózni azt tudnak...na mindegy) A lakás az apósomé. Anyósnak nincs semmije. Az anyóssal való együttélés több okból is lehetetlen. Egy, van egy kutyája, ami szoba kutya, és azt nem hagyná ott, én meg nem engedném be a lakásba. Kettő, külföldön élünk, ő nem beszéli a helyi nyelvet. Három, nincs az az isten, amiért a párját elhagyná, ő az Isten számár. Kezd szorulni a hurok a nyakuk körül, apósnak lejárt a munkanélkülije, a szociális segély meg csak huszonezer forint. Én szívem szerint legalább apósnak mondanám, hogy szokjon le a bagóról. Nagyon utálom a cigit, és eleve az bökné a csőröm, hogy fizetem a cigijét, ami abszolút egy felesleges dolog. Már úgy értem luxus cikk.

Ti mit tennétek? Mert most úgy érzem semmit nem tudok tenni. De ha segítek, akkor nem vállalhatunk kistesót a kisfiam mellé.:(


2011. jan. 18. 15:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Se anyám eltartása miatt se anyósom eltartása miatt nem mondnék le a gyerekről
2011. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Én azt mondom, hogy Mondjanak le a bagóról és már több jut erre arra!!

Később még lehet gyereketd, vagy örökre le kéne mondanod kistesorol?

2011. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

Nehéz döntés tényleg. Mivel ha segítesz, nekik akkor a cigijüket is megveszed ami majdnem 600 ft

De lehet több. :S Ha nem szoknak le róla akkor ne segíts nekik szerintem.

2011. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi idősek vagytok Ti, és mennyi az anyósék? Ha még huszonévesek, harmincasok vagytok, még van idő a kistesóra, bár azt mondják, jobb a kisebb korkülönbség, nem tudom. Nekünk is egy van, de mi nem merünk újabbat vállalni, körülöttünk széthullik minden épp (család, a gazdasági válság, a munkahelyünk, stb.) :(
2011. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Még cigit tud venni valaki, addig ne panaszkodjon, hogy rosszul megy. Ne áldozd fel a kistestvért, mindenki oldja meg a saját problémáját, persze lehet segíteni ésszerű határokon belül.
2011. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
66%

Na és aztán majd biztos tudják ellenőrizni,hogy leszoknak e a cigiről vagy sem.


Én nem mondanék le a gyerekről.Próbálnék valahogy segíteni nekik,de a saját boldogságunkról biztos nem mondanék le.


Talán segítsetek nekik abban,hogy az após munkát találjon és emellett mondjátok meg nekik,hogy szokjanak le a cigiről.Esetleg valamennyivel tudjátok őket támogatni,amíg nem talál munkát az após.

2011. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%

A gyereket nem csak magadnak szülöd, hanem a meglévő gyerekednek is, testvérnek. Ha ti már nem lesztek, ő lesz a meglévő gyereked támasza, családja. (Ha esetleg, a házassága nem jönne össze.)

Ehelyett inkább más cigijét finanszíroznád? Ugye nem gondoltad komolyan?

Oké, hogy kell segíteni a szülőket, de normális, ésszerű módon. Kaja, meleg víz, fűtés. A cigi valóban luxus, főleg ha a gyerek a tét.

2011. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%

Te egy teljesen normális, épeszű, jól gondolkodó ember vagy. Nem annak tűnsz, határozottan az vagy. Nehogy már pár szál sz*ros cigiért ne lehessen még egy gyereked. Nehogy már a (most ez durván hangzik) normális ne szaporodjon a mások hülyesége végett. Igenis vállald azt a kistesót, akinek meg elég a cigi, az vegye meg, amiből tudja.

Az biztos Isten, hogy én sem állnám senkinek a káros szenvedélyeit.


Sok boldogságot majdan a picihez!!

2011. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
58%

Amig valaki dohányzik, addig nem érdemel segitséget másoktól, ha tényleg meg lenne szorulva, akkor nem égetné el a szó szoros értelmében a pénzt.

Nektek meg végképp a saját családotokra kell gondolni, mert a kistestvérröl idövel lekéstek, és az anyós-após probléma ugyanugy meglesz. Ha támogatjátok öket, akkor csak többet fognak elszórni, mert az látszik, hogy nem is próbálják megfogni azt, ami lenne, hanem elpazarolják.

2011. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
56%
szerintem inkább a még meg nem született saját gyerekedet válaszd,mint az anyósod-apósod...gondolj bele:ők már úgyis öregek,emiatt feladnád egy kisbaba életét? különben is,igazad van.le kéne mondaniuk a cigiről,hiszen egy doboz majdnem 500ft!!!!! ha hetente 2-t szívnak el ketten,akkor az már egy ezres,ami havonta 4000 ft!ebből mind tudnának ételt venni...szóval oldják meg maguk,az após meg vállaljon akármilyen munkát ha nagyon muszáj neki,ők is felnőtt emberek,lássák el magukat:)
2011. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!