Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha nem akarok gyereket?

Baj ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és egyáltalán nem érzek magamban anyai ösztönt,mondhatni azt sem,hogy valaha gyereket akarnék. Sok velem egykorú ismerősömnek van már vagy legalábbis tervez gyereket. Valaha meg fog ez változni bennem vagy vannak ilyen emberek mint én? És egyáltalán baj ez? 23/L
2011. jan. 18. 10:17
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
13:06 os hány éves vagy?
2011. jan. 18. 13:09
 32/40 anonim ***** válasza:
61%
Magyarországra gyereket??? Jó vicc!!
2011. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki azt mondja, hogy az a természetes, hogy akarsz picit, de azért mert mindenki a kútba ugrik neked is kell?


Én se akarok gyereket. Sajnos igaz, hogy túlszaporodtunk. Többen vagyunk mint amennyit a Föld elbír tartani. Az ipari forradalom óta 2x szorzóval exponenciálisan szaporodunk mint a nyulak, az ember önző, rövidlátó és ostoba. Mindenki kis unokát akar, meg tökéletes családképet, csak ezt el is kell tartani. És a Földnek vannak határai. GAME OVER


Kérem a lepontozást -.-

2011. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

13:12-es!

Sajna ebben a túlnépesedésben az a legszomorúbb, hogy túlnyomórészt két kategória gondoskodik erről:

1/ A műveletlen szegény réteg,

2/ A művelt vagy műveletlen de gazdag réteg.


Sajnos a becsületesen dolgozók, kevés fizetésből élők mondanak le inkább a gyereknevelésről, mert nem csak az ösztöneikkel gondolkodnak.


1-re jó példa: akik követelik a segélyeket, mert ugye a gyereknek is van joga címszóval... lopnak, csalnak, de még a 8 általánost is 16 év alatt járják ki, ha kijárják.


2-re példa: Orbán Viktor. Könnyen dumál, hogy 3 gyerek 4 kerék. Van miből...

2011. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretnék. Azt nem bírom elviselni, ha egy légtérben kell lennem óvodás korú gyerekkel, nemhogy még pesztráljam. Meg is őrülnék.

Igazából leszarom ki szerint baj, semmi köze hozzá senkinek, hogy lesz-e gyerekem vagy sem,azért ebbe beleugatni elég kemény..Csináljon magának mindenki annyit, amennyit akar, de tartsák tiszteletben azt, aki úgy dönt gyerektelenül akar élni.


Én megtaláltam mi tesz boldoggá és nem lesek másokat. Aki viszont les, ott elgondolkodtató, hogy az én választott életfelfogásommal vagy a saját boldogtalanságával van baja.

2011. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Magyarországon pont nem a túlnépesedés hanem az elöregedés a probléma.
2011. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
54%

Azért ember az ember, mert felül tudja bírálni az ösztöneit, és nem mindig aszerint cselekedni. A szaporodás ösztön, de ez valahol belőlem is hiányzik, a babákat nem szeretem, a 2-3éveseket már jobban bírom. Saját gyerekre nem vágyom, esetleg ha mégis üresnek érezném az életem, akkor örökbe fogadok egy árvát.

Nem szeretetnék gyereket szülni, mert környezettant tanulok, és hát már tudok egyet s mást az emberiség jövőjét illetően. És azt nem viselném el, ha a gyerekem megkérdezné, miért szültél meg, mikor tudtad, hogy ez lesz!?

Nem, nem ítéllek el, és nem tartom bajnak, nem minden nőnek az álma az anyaság, valakinek más céljai vannak az életben.

2011. jan. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

13:06-os vagyok


21 éves.


Terepgyakorlaton voltam egy székesfehérvári cégnél (diákként) akkor 16-17 lehettem. Ott ültem a vezetőkkel egy asztalnál és nézték a jelentkezési lapot az új logisztikust akartak felvenni. Aztán nézték, közben mondta az egyik a "paramétereket" a másik meg rábólintott, hogy ez jól hangzik, aztán megnézte az önéletrajzot, és mondtam hogy inkább gondolják át mert NŐ.

Én meg megkérdeztem, hogy az miért baj.


Elmondták nekem, hogy az, hogy nő az már hátrányos helyzet, mert

1. Ez a nő friss pályakezdő volt, jelenleg kapcsolatban, gyermek nincs. Viszont, nagy az esély, hogy 5éven belül teherbe esik és akkor kiesik mint aktív munkaerő. Fizetni persze kell utána. (sokszor ezért is keres kevesebbet egy nő mint egy férfi, mert a kiesett időt, így pénzügyileg "kiegyenlítik"-ez persze nem hivatalos)

2. Ha nő fiatal anyuka akkor azért nem nyerő választás, mert a kisgyerek után sokat kell rohangálni oviba, iskolába, orvoshoz, ide-oda, többször mennek a kisgyerekesek szabadságra. Ez sem jó pont.


Ezen akkor nagyon ledöbbentem. És tényleg: csak azok tudnak gyereket vállalni, akik buták, és még ha munkanélküliek is. A gazdagok, mert eltudják látni. A dolgozó réteg meg örülhet, ha van 8 óra pihenő ideje, mert lassan a munkáltatók teljesen alá akarják rendelni az embert egy vállalatnak. :s


És a tanulmányaim alapján: a magyar is túlszaporodott! kb. 1-2 milló embert képes eltartani Magyarország fenntartható módon. Szóval innen nézve a csökkenés egy pozitív változás a Földre nézve.

2011. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Normális ilyenkor. Mindenki másmilyen. Gondolom te tisztában vagy azzal, hogy mekkora felelősség, kell egy normális partner, stb... Élvezd nyugodtan az életet, majd pár év mulva ,,ki fogod nőni" és akkor majd rájössz hogy milyen jó lenne egy csöppség :)
2011. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Én sem akartam sokáig gyereket,mert fontosabb volt a pozicio amiben dolgoztam az önállóság és a biztos anyagiak,de 30 évesen ez megváltozott és majd megbolondultam ,hogy nincs gyerekem. Most itt mozgolodik a pocakban :) Nemsokára megszületik :) Az ember mindig változik és ezzel az értékrendje is,már nem a karrier a fontos számomra. Kiéltem magamat, kiprobáltam magamat, utazgattam,élveztem a szabadságot, aztán rájöttem ,hogy elég volt, valami hiányzik az életemből...és az a család!
2011. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!