Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha nem akarok gyereket?

Baj ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és egyáltalán nem érzek magamban anyai ösztönt,mondhatni azt sem,hogy valaha gyereket akarnék. Sok velem egykorú ismerősömnek van már vagy legalábbis tervez gyereket. Valaha meg fog ez változni bennem vagy vannak ilyen emberek mint én? És egyáltalán baj ez? 23/L
2011. jan. 18. 10:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%

én is ennyi idős vagyok,és 10 éven belül biztso hogy nem kell gyerek,szerencsére párom hasonlóan van...

aztán majd ahogy telik az idő valószinű változik a hozzáláálásunk a babadologhoz


most még teljesen jó kettesben,élni világunkat,nem vágyok gyereksirásra,kakispalenkára,hajnali kelésre,bezártságra (öcsém még kicsi,bőven kijutott a gyereknevelésből,hát nem kérek belőle egy jódarabig)


nem kell h mindenki 20évesen 3 gyerekes anya legyen,majd ráérünk még erre

23/N

2011. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
22%
Vannak ilyen emberek, és baj ez.
2011. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%

Simán megváltozhat ez még, nagyon fiatal vagy.


Van párod? Sokak csak akkor kezdenek el gyerekre vágyni, mikor megtalálták a megfelelő partnert és a munkájukban is stabil, stresszmentes helyzet állt elő, ebben az "idilli" környezetben gyakrabban felüti a fejét az anyaság gondolata.


Ha van párod, ő szeretne gyermeket?


Amúgy nem lehet azt mondani, hogy "baj", a te életed, azt csinálsz vele amit akarsz, de tény hogy egy kicsit deviáns viselkedés (HA ez egész életedben így marad, abban nincs semmi különös hogy 23 évesen így érzed), mert a létfenntartás, gyerekvállalás ösztöne elvileg minden emberben megvan valamilyen szinten. De ettől még nem leszel kevésbé értékes ember.

2011. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
22%
Ugyanmár, dehogy baj! Mindenki úgy cseszi el a saját életét, ahogy csak akarja.
2011. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyan világ életemben vágytam gyermekre,de abszolút megértem,hogy vannak,akiknek nem ez az életcéljuk,és elég szomorú,hogy olyan társadalomban élünk,ahol lenézik az ilyen nőket.Nem gondolom,hogy egy nőnek azért kelljen gyereket szülni,mert muszály,mert ezt várják el tőle,mert nőnek született.

Ha így vagy boldog,akkor nem baj.Ha később meggondolod,az sem baj:)

2011. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
80%

Mióta az eszemet tudom, soha nem akartam babát, nem szerettem volna, hogy olyan élete legyen mint amilyen az enyém, mitöbb a szerelemben sem hittem.


Aztán három éve megismerkedtem a mostani párommal, és mindent megváltoztatott.


Ha majd elég tapasztalatot szereztél munka és kapcsolatok terén, és ha rád talál a szerelem, biztos vagyok abban, hogy szeretnél majd babát.


Sokat változott a világ, jobb az, ha most élsz, aztán lesz egy gyereked, mintha 40 évesen jut eszedbe, hogy tulajdonképpen nem is volt esélyed tapasztalatot szerezni, mert korán lekötötted magad.

2011. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj,először "éljétek ki magatokat":járjatok moziba,színházba,szórakozni,ismerjétek meg egymást.Nem fogtok lekésni semmiről.(bár én is így tettem volna)A másik meg az,hogy 24 évesen(ennyi voltam amikor a lányom született)nem volt elég türelmem hozzá,most több türelmem van az 5 évesemhez(második baba)36/N
2011. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
88%

Nem baj.

ÉS meglehet hogy x év múlva beindul a biológiai órád és majd akarsz gyereket :)

2011. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Nem tehetek róla,hogy ezt érzem. Nem vagyok kíváncsi az ilyen hozzászólásokra.

Amúgy van párom elég régóta már,egyenlőre ő sem akar gyereket szerencsére.

Amúgy meg szerintem az cseszi el az életét akinek 17 évesen gyereke lesz úgy,hogy nem is akarta.

Én várok még. Ha jön az érzés jön ha nem nem.

2011. jan. 18. 10:30
 10/40 A kérdező kommentje:
(A 10 :26 os hozzászólásra értettem,hogy nem vagyok kíváncsi rá)
2011. jan. 18. 10:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!