Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha nem akarok gyereket?

Baj ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és egyáltalán nem érzek magamban anyai ösztönt,mondhatni azt sem,hogy valaha gyereket akarnék. Sok velem egykorú ismerősömnek van már vagy legalábbis tervez gyereket. Valaha meg fog ez változni bennem vagy vannak ilyen emberek mint én? És egyáltalán baj ez? 23/L
2011. jan. 18. 10:17
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Hát lehet,hogy nem a megfelelő kérdést találtam meg arra amire kíváncsi voltam...

Mert mondom,inkább nekem az fura magamon,hogy ennyi évesen még semmi anyai érzés, holott mástól már nem ezt hallom. Lehet,hogy későn érő típus vagyok.

2011. jan. 18. 11:08
 22/40 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy a 10:26-os hozzászólónak...:

A legtöbben úgy cseszik el az életüket, vagyis inkább A GYEREKÜK ÉLETÉT, hogy huszon1-2 évesen versenytfutnak, hogy melyiküknek lesz előbb gyerekük.

Aztán pár év múlva rájönnek, hogy nem a megfelelő társat választották a feladathoz, esetleg nincs még annyi pénzük, szüleik segítségére szorulnak, jönnek a viták...

Válás, stb. Millió csonka család, a gyerek meg csönben ártatlanul szenved eközben....

Nézz meg egy tárkereső oldalt! Tele van elvált csajokkal 1-2 gyereket egyedül nevelőkkel, akik boldognak tettetik magukat mindezek mellett. Ami megjátszás, a gyerekbe kapaszkodnak úgymond. És jobb ha szedik a magne b6-ot idegbetegség ellen....



Kedves Kérdező! Neked pedig:

Biztos fog még változni a gondolkodásod. 23 évesen semmiről sem vagy lekésve. Éld az életed, és találd meg a társad, aki tuti. Aztán még lehet bármi.

2011. jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
43%

Azokat sem kellene minősítened, akiket nem ismersz, konkrétan akik 17 évesen szültek.


Én annyi voltam, amikor a fiam megszületett.Soha egy fillér segélyt nem kértünk, felváltva diplomáztunk le a férjemmel, a szülők semmiben nem segítettek, mégis a fiam soha nem járt más gyerek levetett ruháiban, és mindene megvolt.Ma már 17 éves, én még csak 34 vagyok, az apja meg 36 éves.Mindenünk megvan, egy éve vettünk a fiunknak egy 4 szobás házat, ami ki van adva, hogy ha költözni akar, akkor legyen hova, és ne albérletben kezdje.

Miért is csesztem el az életemet amikor 17 évesen szültem?

Azért, mert itt vagyunk még fiatalon, előttünk az élet, de már felnőtt gyermekünk van, régen el is felejtettük a sz@ros pelenkákat, ha kettesben akarunk utazgatni, akkor nem kell babysitter, meg nem aggódom szét magam, hogy mi van a kicsi gyermekemmel otthon, a munkában 100%-osan oda tudjuk magunkat tenni /saját vállalkozásunk van/, mert nem kell már éjszakáznom stb.


És nem utolsó sorban egy szitu:

A fiamék osztálya új osztályfőnököt kapott.A szülőin azt mondta nekem a tanárnő, hogy azért elvárta volna, ha valamelyik szülője is eljön Petinek, nem a nővére lesz ott.:)))


Akik 35-40 évesen akarnak szülni, azoknak erre is kell gondolni, hogy a szallag avatóra görbe bottal fog menni?

2011. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
82%
Én se akarok,mert nincs türelmem ehhez a dologhoz,és mivel ezt 100%-osan tudom,jobb ha nem is szülök.30/N
2011. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
66%

Nyugi én ugyan így voltam. Hátam közepére sem kívántam a kölyköt. Aztán 27 évesen becsúszott és annyira természetes volt, hogy megtartjuk. Férjem akkor 28 volt, viszonylag normális háttérrel rendelkeztünk. Életem legfantasztikusabb napja volt mikor megszületett a lányunk. Majd rá 2 évre a 2., mert mondtam ha egyszer mégis lesz gyerek akkor 1 tuti nem lesz. Idén év vége fele szeretnénk rágyúrni a 3.-ra. Kollégáim meg szivatnak (melóhellyel tartom a kapcsolatot), hogy kinek kell a purgye... Volt egyszer egy ilyen beszólásom. Ennek az életnek is megvan a csodálatos része :)... sok áldozattal, ami most fárasztó, amúgy csodás. Egyébként a 3. gyerek után megyek vissza melózni és apa marad itthon a gyerekekkel + csinálja a vállalkozást (remélem jobban fog menni) mert én jobban tudok keresek. Szóval nem gyerekgyárosok lettünk :), csak annyira szuper.

A másik! Én azt tartom gáznak, hogy 23 évesen már egyből tervezett gyerek. Minek??! Ok ha van kocsi meg lakás, de jóformán még nem is "éltek" a párok és szerintem korai.

Menjenek utazni, kirándulni, jó séta, korizás, vacsi vagy csak este felnyitni egy jó piát :) és dumcsizni élni egymást... Na ez már nem lesz utána. Annyira nem értem, hogy megismerkedtünk nagy rózsaszín köd még épp együtt vagyunk de már gyerek... Aztán meg sírunk, hogy mégsem úgy sültek el a dolgok. Persze ez később is alakulhat így...

Én ha 27 évesen nem jön a gyerek tuti várok még pár évet... vagy ki tudja meddig.

2011. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
22%

Én 21 éves vagyok. A párommal 3 éve együtt élünk, nagyon szeretjük egymást és tudom, hogy 4-5-6 éven belül szeretnék tőle gyerekeket. Tudom, most jönnek azok a válaszok, hogy túl fiatal vagyok, úgyis meggondolom még addig magam, de nem, nagyon komolyan gondolom. Minek k*rváskodjak, mint a többi lány, akinek nincs komoly kapcsolata? Nekem ez nem hiányzik! Bizony szeretnék egy boldog családot! Ja, és mielőtt valaki azt hinné, azért, mert nem találnék mást, találnék, mivel csinosabb és szerintem ügyesebb is vagyok az átlagnál.

Csak sajnos ritkaság az ilyen, mint én manapság, sütök-főzök, takarítok, mindent csinálok, és SZERETEM is csinálni! Aki nem így gondolja, vagy most esetleg "h*lyének néz", az meg menjen csak discozgatni, majdcsak úgy jár, mint az a 3 lány abban a tragédiában! (sajnos)

2011. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

11:23-as vagyok.


Akik lepontoztak, nagyon remélem, hogy a sárga irigység miatt tették...

2011. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
73%
Én pont az ellentettje vagyok. 23L és szeretnék gyereket, nagyon. De nincsen munkám, önálló keresetem, nincs lakhatásom, és nincsen párom, bár ez utóbbit soha nem is szeretnék. Pszichiátriai beteg vagyok, az apám teljesen tönkretette az életemet, ezért sem szeretnék soha párt. Így pedig amíg nem tudom egyedül, önállóan felnevelni, addig kics*szés lenne a gyerekkel. Akkor inkább ne legyen addig!
2011. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Természetesen,aki 17 évesen szült és boldog így azzal nincs is gond. De akinek véletlen sikerül be a gyerek az sokszor nem az,mert nem élte ki magát és még nem is érett meg egy gyerek felneveléséhez,mert nem tapasztalt az életében annyit,hogy legyen mit átadnia a gyereknek. Én nem hinném,hogy boldog lennék ha most 5-6 éves gyerekem lenne.

El sem tudom képzelni.Talán egyszer megváltozik ez. Csak tényleg tudni akartam, hogy baj-e az ,hogy még így gondolom...De akkor megnyugodtam,hogy ez még változhat.

2011. jan. 18. 13:05
 30/40 anonim ***** válasza:
67%

én se akarok gyereket, mert elvették tőle a kedvem:


1. Fiatal vagyok

2. Munkahelyen nem előny: ha nincs gyereked akkor azért, mert teherbe eshetsz és akkor 2-3 évig nem vagy munkaerő, ha van akkor meg azért, mert rohangálnod kell utálna, bölcsi ect.

3. Helyváltoztatás lehetősége is beszűkül

4. Ha a párommal küön megyünk akkor a gyerek szív a legjobban + össze vagyok kötve azzal az emberrel, akivel már nem akarok együtt lenni.

5. A kisgyerekest, csak akkor támogatják, ha legalább 3 van belőle

6. Túlnépesedtünk, most már jó lenne észbe kapni!


Ezek után nincs az az isten amiért én szülök!

2011. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!