Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisak?

Szerintetek normálisak?

Figyelt kérdés

Bocsi, előre is ha hosszú lesz. 18 éves vagyok érettségi előtt. Felsőoktatásra szeretnék menni, a szüleim belementek. A nagyszüleim meg teljesen kibuktak ezen. Ők azt akarják, hogy egyetemre menjek,de én nem vagyok(sajnos) olyan tehetséges tanulás terén mint a nővérem. Annyit még tudni kell, hogy anyukámat Kényszerítették arra, hogy jogra menjen, és most velem is ezt akarják csinálni.Anyukámról még annyit kell tudni hogy nagyon ritka, de nagyon súlyos betegsége van ami nem gyógyítható,ezért naponta jönnek minimum 2-szer. Néha elgondolkodok azon mi lenne, ha elcuccolnék az éjszaka közepén. Nem bírom tovább őket, hiába mondja nekik apum és én is, hogy nem ők a szüleim. Nem érdekli őket....Idegileg teljesen kivagyok. Szerintetek mit csináljak?

Köszi ha válaszoltok.


18/L


2011. jan. 17. 17:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
"Nem egyszerű, de soha nem akar jót"
2011. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Nem egyszerű, de soha nem akar jót"


SOHA NEM AKAR ROSSZAT!

2011. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

Kedves "soha nem akar jót" válaszoló, itt nem kifejezetten arról van szó, hogy egyáltalán ne halgasson rájuk. Természetesen az idősebbek már tapasztaltabbak, többet tudnak, de ne az legyen amit ők akarnak. Hallgasd meg őket, hogy mit mondanak, és beszéld meg velük. Viszont tudom, tapasztaltam, hogy némelyik öreg bölcs kicseszettül makacs tud lenni, és csak a saját dumáját fújja, ami kiakasztó. Attól függ, hogy milyen a természete. Ha nagyon erőszakolja, és te nagyon nem akarod, akkor nem szabad igent mondani. Csak azért, mert a nagyi azt mondta. Ha hajthatatlan, bizony nincs mást tenni, mint határozottan megmondani, hogy: "Nagyika, ez az én életem, köszi, hogy törődsz velem, de sajnos NEM AKAROK JOGOT TANULNI! Tudod, hogy nagyon szeretlek, de nem kényszeríthetsz, és itt a vitát lezárom!" És ha megharagszik, arról már tényleg nem tehetsz, és akkor tényleg egy makacs zsémbes öregasszony, tisztelet ide-vagy oda.

Én nagyon szeretem az öregeket, mert vannak nagyon aranyosak, akik tényleg olyanok, mint a gyerekek. El lehet velük beszélgetni. De vannak kifejezetten kiállhatatlan, pletykás nyanyókák is, és ez tény, ha lepontoztok, ha nem.

Ez van. Remélem, hogy jól döntesz. :)

2011. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

18:08-as, gondolom, ha a nagyanyád az akarná, hogy ugorj a kútba, te a mai modern idők szellemében azonnal belepaszíroznád magad a lefolyóba, ugye?


Kérdező, udvariasan, de határozottan, egyszerűen jelentsd ki a nagyszüleidnek, hogy oda mész, ahová akarsz, és kérd meg őket, ne zaklassanak, mert nem tudsz tőlük rendesen tanulni. Valószínűleg többször is el kell majd mondani nekik, de ne hagyd magad, ez a TE életed! Nem ők fogják végigélni helyetted, nem ők fognak szenvedni egy életen át azért, mert nem álltál a sarkadra, hanem TE.

2011. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Én legfeljebb jelentkeznék, és kibuknék.
2011. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen értem miről beszélsz, de könyörgök számomra van fontosabb is mint a pénz. Szerintük, ha nincs pénzem senki vagyok. Ezt konkrétan így mondták kb fél órája...
2011. jan. 17. 20:26
 17/19 A kérdező kommentje:
18 08-asnak írtam vissza
2011. jan. 17. 20:29
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hadd higgyék ezt,ha nekik ettől jobb..Állj a sarkadra és legyél határozott.Elvégzed amit kitűztél célul magad elé,lesz egy csodás párod,aki szeret téged,gyerekeid,akiket felneveltek és sokkal többre fogod vinni az életben,mint ők!!És ügyelj rá,hogy később ne kövesd el ugyanezt a hibát,mint amit most ők.:)
2011. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy tegye amit kérnek, hanem, hogy meg lehet hallgatni és nem kell tiszteletlenül viselkedni ahhoz, hogy járhasd a magad útját!


Kedves kútba ugrós *a*om! :)

A lefolyónak semmi köze a kúthoz, maximum a vízcsőnek vagy csaptelepnek lehetne, de ezt neked úgy is hiába magyaráznám...


Nekem még az életemben soha nem mondták meg sem a szüleim, sem a nagyszüleim, hogy mit kell tennem, így nem kell "muszájból" a kútba vetni magamat!

Én csupán azt fogalmaztam meg, hogy miért érdemes meghallgatni, amit a felmenőink mondnak nekünk és hogyan kell, érdemes velük szemben viselkedni. Ezt tudom!

Rajtam kívül itt nem nagyon van ezzel tisztában senki!

Aki meg arról győzköd, hogy szegülj ellen, annak higgy, mert biztos jobban tudja mit beszél, valószínű a saját életéből merített tanulságot, én hála isten nem tudok...


Csak nevetek rajtatok! :D

2011. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!