Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisak?

Szerintetek normálisak?

Figyelt kérdés

Bocsi, előre is ha hosszú lesz. 18 éves vagyok érettségi előtt. Felsőoktatásra szeretnék menni, a szüleim belementek. A nagyszüleim meg teljesen kibuktak ezen. Ők azt akarják, hogy egyetemre menjek,de én nem vagyok(sajnos) olyan tehetséges tanulás terén mint a nővérem. Annyit még tudni kell, hogy anyukámat Kényszerítették arra, hogy jogra menjen, és most velem is ezt akarják csinálni.Anyukámról még annyit kell tudni hogy nagyon ritka, de nagyon súlyos betegsége van ami nem gyógyítható,ezért naponta jönnek minimum 2-szer. Néha elgondolkodok azon mi lenne, ha elcuccolnék az éjszaka közepén. Nem bírom tovább őket, hiába mondja nekik apum és én is, hogy nem ők a szüleim. Nem érdekli őket....Idegileg teljesen kivagyok. Szerintetek mit csináljak?

Köszi ha válaszoltok.


18/L


2011. jan. 17. 17:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem,nem normálisak.Szállj velük szembe!mond meg,hogy te nem akarsz egyetemre menni,jogra meg aztán főleg.Egyébként a jog egy zsákutca!Arra egyébként is csak akkor menjen az ember,ha biztos anyagi háttér van mögötte,másrészről meg igen erős,jó kapcsolatai vannak a felmenőknek.


A te életed,és ha a szüleid áldását adták a döntésedre,akkor vidd végig azt,amit te szeretnél.A nagyszülőket pedig tedd helyre,hogy márpedig te akkor is azt fogod csinálni,amit te szeretsz és nem érnek el azzal semmit ha erőltetik.

2011. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Ne menj sehova!!!

Egyáltalán nem kell erre gondolnod, ők nem elüldözni akarnak, csak jót szeretnének neked!

Amit ugye nem azzal tesznek, amit te nem szeretnél magadnak!

Ha te eldöntötted és van kedved hozzá, valamint a szüleidnek is tetszik az ötlet cselekedj belátásod szerint.

Nem bánhatod meg, ha így döntesz.

Aztán később még mindig mehetsz egyetemre, de fordítva nem!!!

Ne vedd úgy, hogy ez a helyzet egy harci állapotot eredményezett, csak a javadat akarják, amit ők a diplomával képzelik el. Én ebben nem vagyok biztos, hogy annyira kell, én már megbántam, hogy nem inkább egy szakmát választottam!

2011. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Ja és nagyon sajnálom,hogy ez a helyzet az édesanyáddal,de eszedbe se jusson összepakolni és elmenni.Nagyon nagy fájdalmat okoznál ezzel a szüleidnek.Nemsokára úgyis elmész majd otthonról,próbáld addig kibírni.
2011. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

szarjál rájuk, nehogy már beleszóljanak hogy hová mész tovább :D ez nonszensz...


egyébként sok sikert a főiskolához majd/vagy egyetemhez tökmindegy, ha alapképzésre mész, hogy hová mész :)

2011. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, az elfutás nem megoldás. De gondolom ezt te is tudod
2011. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy csak nekem akarnak jót, de miért pont így teszik ezt? Miért éppen érettségi előtt 3 hónappal?
2011. jan. 17. 17:56
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Mondd meg nekik, hogy oké, jelentkezel a jogra, azután meg mondd azt nekik, hogy sajnos nem vettek fel. Igy az ő óhajuk is megvan, hogy jelentkeztél, közben meg oda menjél, ahová te akarsz.
2011. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen nem normális ez a helyzet!!! NE ők akarják már eld˜önteni, hogy mi neked a jó, hogy mi legyél. Ez a te életed, semmi közük hozzá. Szállj velük szemben, lázadj, nemhogy beadod a derekad! Ez a te életed, és egész életedben bánni fogod. Azt csinálj amit szeretnél, nem kell nekik megmondani, hogy hova jelentkeztél. Ha megkérdezik, szimplán elmondod, hogy ide és ide. Ha hőbörögnek, hogy mit képzelsz, hagyd őket faképnél. Lehet, hogy durván hangzik, mégiscsak idősebek, tisztelni kell őket. Rendben. Ez így igaz. De ilyen esetben nem lehet kedveskedni, határozottnak kell lenni, hogy lássák, hajthatatlan vagy.
2011. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

3 hónap hosszú idő, beszéljétek meg, odáig el is felejtitek ezt a helyzetet.

És azért most, mert most aktuális!


És normálisak és joggal adnak tanácsot, a nagyszüleid!

Ezért soha ne légy velük tiszteletlen, főleg, hogy még ma is ilyen sokat tesznek érted és édesanyádért!

Te is légy velük megértőbb,lehet, hogy pont édesanyád állapota miatt is szeretnék, ha nagyobb létbiztonságra tehetnél szert!

Ők már tudják milyen nehéz boldogulni az életben és ha ők ennek megoldását az egyetemben látják..., "uram bocsásd meg nekik"...???

2011. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

Én nem tudom, miért javasolnak neked itt olyanokat, hogy ne engedj, meg milyen jogon, meg minden áron csak, amit te szeretnél....?

Remélem ez csak tanács és nem így viselkednek a kedves válaszolók a saját családjukkal...

Elborzaszt!


Ezt ne tedd, SOHA!!!

Ők nem az ellenségeid, atya ég!!! A nagyszüleid!

Lehet, hogy másképp fognak fel dolgokat, mint te vagy mi, de ők más korban voltak fiatalok és már sokat megéltek!

Úgyhogy nagyon is van létjogosultsága annak, amit mondnak, tanácsolnak neked, nekünk!


Hidd el, a nagyanyámmal élek, 24 évesen!

Nem egyszerű, de soha nem akar jót és, ha amit mond átültetem a mai világra, rájövök, hogy mennyire bölcs, milyen nagyon igaza van!

2011. jan. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!