Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesítő már a párom. Nem...

Idegesítő már a párom. Nem tudom mit tegyek vele. Mit?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a párommal. Eleinte minden szokásosan jól ment, de aztán egyre jobban próbál korlátozni és visszafogni engem. Mint minden normális embernek nekem is vannak más igényeim és ő nagyon nem tűr el semmit. Saját házam van, saját autóm, normálisan próbálom előteremteni a pénzt.


A probléma azzal van, hogy lassan már minden baj neki. Én például szeretek hetente elmenni néha sörözni, ökörködni a haverokkal (ami nem félredugást jelent), de már akkor is hiszti van hogy miért nem maradok otthon vele a hét minden napján és miért nem nézem a TV sorozatokat (ami engem nem köt le) stb. Természetesen az én igényeim annyira nem fontosak...szex csak 1-szer van a héten, amitől én kiakadok pl.


Természetesen nem keresem máshol ezeket a dolgokat, de nagyon idegesít hogy én már nem nézhetek senkire se, nem mehetek el otthonról lelkiismeret furdalás nélkül, mert akkor már tudom, hogy amikor hazamegyek baj van.


Én dolgozok, kiteszem a lelkem érte ő meg csak TV-zik és hisztizik. Mit tegyek szerintetek hogy normálisabb legyen a kapcsolat?


Mi a véleményetek róla? Milyen társ?


2011. jan. 17. 16:20
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

A szövegből úgy értelmeztem,hogy hímnemű vagy...

Sajnos,ez rosszabb lesz,hozzád más partner való.Ne hagyd,hogy kihasználják a türelmedet!

2011. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Ülj le vele megbeszélni ezeket a dolgokat! Küld el dolgozni, egy férfi nem lehet ennyire lusta!!
2011. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is ilyen volt. Nem szerette, ha a haverokhoz mentem, nem szerette, ha megittam egy sört, nem szerette, ha a hobbimmal foglalkoztam. Az elején még semmibe nem szólt bele, aztán már mindenbe.

Ugyancsak alacsony volt a libidója.

Rengeteget veszekedtünk, közel kerültünk a szakításhoz. Leültünk megbeszélni a dolgokat, hogy kit mi is bánt valójában. Érdekes dolgok derültek ki: ő elhanyagoltnak érezte magát, én korlátozva éreztem magam. Nosza, több időt töltöttem vele, ő pedig nem zsörtölődött többé a kiruccanásaim miatt. Kompromisszumot kötöttünk, ami mindkettőnknek megfelelt.

Szerintem mindenféle elhamarkodott döntés előtt érdemes leülni és higgadtan beszélni. Egy próbát megér(néha többet is).

2011. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
de egy nő sem!!!
2011. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele a problémáidat, mondd el, hogy neked mi nem tetszik, és kérd meg, hogy próbáljon meg változtatni. Ha szeret, akkor megteszi. De a jo kapcsolat egyik alapja a kommunikáció, beszéljétek meg a dolgaitokat.


És te is nézz magadba, te nem teszel-e olyat, ami esetleg neki nem tetszik (mármint ami jogosan nem tetszik neki), hátha azért csinálja.


Én úgy látom, eltérőek az elvárásaitok, elgondolásaitok arról, hogy mit lehet a másiknak megtennie, és ezt mindenképpen tisztázni kellene.

2011. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Tegnap is hazamentem és az edényekkel csapkodott...természetesen ha megkérdezem, hogy mi a baj, akkor az a válasz, hogy: "semmi."


Pfff...akkor meg? Én honnan tudjam?

2011. jan. 17. 16:31
 7/40 anonim ***** válasza:
92%

1. mondd meg neki hogy a heti 1x-i szex neked édeskevés, és kössetek valami komprommisszumot. Miért nem kívánja gyakrabban? Kapcsolatotok elején is így volt? Esetleg fogamzásgátlót szed? Mert az könnyen okozhat libidócsökkenést. Lehet gyógyszert kéne váltani. Esetleg valami gondja van veled, és ezért nem akarja?

2.miért nem megy a párod dolgozni? keres munkát egyáltalán?

3. abszurdum hogy nem mehetsz el a haverjaiddal. röhej. esetleg 1x-2x elvihetnéd magaddal, hogy lássa hova jártok, mit csináltok, és bíztathatnád rá hogy ő is menjen el a barátnőivel ide-oda. Nem várhatja el hogy folyton együtt legyetek, elvégre felnőtt emberek vagytok. Szerintem nem egészséges az a kapcsolat, ahol sülve-főve együtt vannak a felek...Ilyenkor ugyanis egyrészről hamar lekopnak a barátok, másrészről nagyon ellaposodik a kapcsolat, harmadrészről iszonyatosan frusztrálja azt a felet, akinek igénye lenne a külön töltött időre (ami így normális)

2011. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Mit tégy? Állj a talpadra, ne légy már egy puhap.cs. Ki tudná nálad jobban, hogy mi jó neked? És miért kéne engedned, hogy más ebben korlátozzon?
2011. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
88%

Furcsa, nekem nő létemre ugyanez volt a problémám. Mi szakítottunk. Az én elméletemben egy párkapcsolat jobbá teszi az életem és nem rosszabbá. Ha az utóbbi van, akkor lépni kell.

Szerintem nem elég életrevaló a hölgy és kicsit sok ideje van gondolkozni. Gondolt már arra, hogy találnia kellene valami hobbit? Barátokat? Akkor kevesebbet vicsorogna a te füledbe.

Különben mióta egyedül vagyok (értsd: a te párod férfi mása nélkül) rájöttem, ez így sokkal jobb. Szintén van lakás, van kocsi, állás, van hobbim, barátaim és végre nem kér számon senki.

Te tudod mit érzel iránta, mennyire komolyak az érzéseid. Nálunk kb. fél évig ment így a hiszti, mire visszakértem a kulcsot és megneveztem az időpontot, mire mindenét vigye ki a lakásomból.

Ha akarsz, ülj le vele beszélgetni, de tényleg csak akkor, ha tudod biztosan, hogy hajlandó vagy küzdeni ezért a kapcsolatért. Ha kétségeid vannak, előbb magadban döntsd el, mit is akarsz, majd a végeredményt közöld a pároddal.

2011. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
78%

Azt lefelejtettem h 23/L, és marhára örülök hogy nem férfinak születtem, ugyanis tele van ez a világ kapcsolatfüggő, tapadós, lusta, buta, hisztis libákkal...És ezt nő létemre mondom. Néha szégyenlem a nememet...

16:31 voltam

2011. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!