Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régebben hogyan udvaroltak?

Régebben hogyan udvaroltak?

Figyelt kérdés
Nagyszüleink idejében. Akkor a fiúk jártak a lányhoz? Az udvarlás már a járást jelentette? Meddig kellett udvarolni az első csókért? :)
2011. jan. 15. 15:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

nézz meg egy régi magyar filmet, ott is van sok, mai szemmel érdekes dolog.

pl a lány nem ment fel a fiúhoz csak úgy, mert akkor kompromittálta volna magát.

a fiú a szülőktől kérte meg a lány kezét.

és még sok más olyan szokás, ami akkor dívott úgymond.

2011. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Martonné Homok Erzsébet két regényét ajánlom neked: A faluban szól a nóta és a Családi krónika. Saját életét írja le az írónő. (Ne számíts happyendre.)
2011. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 01-15 15:57

Köszönöm szépen, kedves vagy! :)


A többieknek is köszönöm az eddigi válaszokat és ajánlatokat! :)

2011. jan. 18. 12:49
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írta, hogy szívesebben élne ezekben a korokban...

Én értem amit írsz, vonzó, ahogy megbecsülték a nőket, és értéke, súlya volt az udvarlásnak, csóknak, stb.

De azt sem szabad elfelejteni, hogy egyúttal a világháborúk is dúltak, '56-os forradalom, kommunizmus, elnyomás, bezártság, stb..

Előttünk meg itt az egész világ.

Egyéntől függő, ki képes rátalálni az igazira, és ki becsülteti meg magát. (na ez nem szép magyar megfogalmazás volr :)) Szóval szerintem nekem nem sokat számít melyik korban élek. Ma is csak és kizárólag azzal vagyok együtt, akit igazán szeretek, akivel össze is házasodnék.

23/l

2011. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én nem szeretnék abban a korban élni.Szerintem jó, hogy van internet, telefon, smsezhetek a pasimmal, bulizhatok, élhetem vígan az életem:-)

24/L

2011. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

A nagynéném mesélte, hogy ment haza a fonóból 14 évesen. Kb. 1924-ben lehetett. Egy fiúval, s csókolóztak. S a másik fiú, aki szerette volna hazakísérni, de nem azzal ment, megleste őket, s megdobálta kővel. Ugyan szűzen kellett férjhez menni, de bújkáltak azért 14-16 évesen a pajtában, tornácon, színben egy kicsit.Néha későn értek haza ("megyen már a hajnalcsillag lefelé, azén kedves galambom most megyen hazafelé..tizenévesekről szól a dal, 20 évesen már házasodtak)

Jártak táncba, fonóba, szabadtéri játékokra. Ott sokat vicceltek a fiúk, a lányokkal , jó vaskosan. A párocskák el-el bújkáltak ketten, amennyire a szülőktől lehetett.

Szerintem első csókért kb. 3 hét, de ugye a lánytól függ. Mennyire kéreti magát. Ha soknak tetszik, akkor jobban.Csúnya lánnyal szerintem már harmadszorra is lehetett puszilkodni.

A nagyszüleid hanyasok? Az ötvenes években jártak pl. a népi kollégisták szekérrel falura, színkörbe együtt a lányokkal, ott lehetett járni, udvarolni.

A 60-as években jött az antibébi s vele a szabadszerelem, az első huligánok(hippik) az első galerik. Olvasd el Zalatnay Sarolta könyvét, s némi - bár extrém képet kaphatsz az udvarlásról. Szerényebbeknek füstös klubokban, presszókban fűzték a fiúk a fejüket.Csók első este, másnap másik fiú.

A hetvenes években jött a disco, majd a Piramis meg a csövesek. Aluljárókban galeriztek (több lány+több fiú, csere-bere, mint a Hairben) a felnőttek teljes rémületére. Aztán meg jött a 80-as években az AIDS, és vele a stabil párkapcsolatok reneszánsza.

2011. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
ja a nagynéni persze csókkal fizetett az ellopott orsó visszaadásáért, annak is, akivel nem járt. Maxy. a pasija aztán megverte a vakmerőt az udvaron. De az orsó ugye kellett... s világért nem fontak volna otthon.
2011. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekem nagyszülei sakkoztak mindig az ötvenes években. Hol ennél a családnál, hol annál. S együtt jártak imaházba, úgy jöttek össze.

A másik nagyszülei agyárban. 60-ban. Anyósom megpróbált rászokni a cigire,, csak hogy ott lehessen a dohányzóban későbbi apósommal. Nem sikerült neki, de mégis összejöttek.

2011. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!