Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szalagavató, ballagás. Kinek...

Szalagavató, ballagás. Kinek mennyibe kerül? Meg lehet egyáltalán olcsón úszni ezeket a felhajtásokat?

Figyelt kérdés
Nálunk a lányom folyamatosan cirkuszol, hogy minden osztálytársa megengedheti magának a több tízezres ruhát, fodrászt, kozmetikust, műkörmöst, szoláriumot a szalagavatójára, csak mi vagyunk ilyen csórók, hogy nem engedhetjük ezt meg magunknak. Persze, ha látnám, hogy ő is megtesz mindent a sikeres érettségi érdekében, még a hitelt is bevállalnám, de sajnos még a bukás mentes év lezárását sem látom esélyesnek, mert végtelenül lusta a tanuláshoz és minden más egyébhez is. Ami a legelkeserítőbb, nyáron még a családi aranyékszerek nagy részét is titokban ellopta és eladta, és még látszata sem volt, mire költötte el az értük kapott pénzt. Most mégis mi vagyunk a rossz szülők, akik semmit nem adnak meg neki. Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2011. jan. 15. 11:10
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm szavaidat. Én ugyanígy tudtam gondolkodni annak idején ezekkel a rendezvényekkel kapcsolatban. Az esküvőnket is meg tudtuk oldani kevés ráfordítással, soha nem is kívántam magam körül nagy felhajtást, vagy középpontba kerülést, hiszen nem ez befolyásolja a továbbiakban sorsunkat. Pl. sok "világra szóló" lakodalom után nem tart még egy évig sem a házasság, akkor mégis, mi értelme az egésznek? Ha ennyi pénzt áldoznék magamra, a szórakozásomra, akkor inkább elmennék egy szép utazásra, ezerszer több élményt jelentene, mint a puccparádé. Emellett el kell fogadni persze, hogy van, akinek az is sokat jelent, de ez már bizonyos érettségi szintet kíván a gondolkodásban.
2011. jan. 16. 09:09
 42/54 anonim ***** válasza:
100%

Én is most érettségizek. Ez az év húzós annak, aki képtelen belátni, h mennyit engedhetnek meg maguknak. Nálunk is kiválasztottak ballagási ruha gyanánt egy 23 ezer ft-os ruhát... Nos, én sem az anyám, sem pedig a bátyám szájából nem veszem ki a falatot azért, h ballagáson 2 órán keresztül ugyanabban a ruhában legyek, mint ők. Ezért - szerencsénkre - bementünk egyszer egy bálásba és 2500 ft-ért(!) (eleve 50%-os leértékelés volt, így kaptuk meg 5000 helyett) vettünk egy teljesen jó kosztümöt. Szalagavatóra 4000ft-os ruhában voltam, fodrász az 1200ból letudva (mert csak font), sminkelni pedig az anyám sminkelt.

Lényeg a lényeg, h a lányod lássa be, h milyen a helyzetetek és ne legyen önző!!! Nem csak ti vagytok ilyen helyzetben! Pláne, h nem volt vmi nagy cucc az egész "bál"...

19/L

2011. jan. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy Te is kinéztél olyan jól, mint a többiek, és senki nem mondta volna meg, hogy mennyivel kevesebbet áldoztál az eseményre.
2011. jan. 16. 09:42
 44/54 anonim ***** válasza:
12%

Én már írtam Neked egyszer, de nem keresem vissza a "számom".

No szóval csak annyit akartam, hogy attól mert valakin volt smink+műköröm, nem biztos, hogy öregnek tűnt, vagy k.vának. Rajtam is volt minden mégis természetes hatást keltettem, mert alapból nem szeretem az eltúlzott dolgokat. Szóval szerintem ha a lányoddal beszélsz, ne ezzel a szöveggel gyere, hogy "te is lehetsz szép, ha nem smikeled ki magad" stb. mert ez nagy butaság. Emberek milliói sminkelik magukat mégse tűnik mindegyik koravénnek emiatt. :)

2011. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy egyáltalán ne sminkelje ki magát, csupán mértéket tartson abban is. Műkörömre pedig még nincs szüksége, a saját körmei is szép hosszúkás és formás, ha szépen van manikűrözve, semmi szükség havonta ezreket erre is áldozni. Ha pedig már megkeresi árát, úgyis azt csinál, amit akar.
2011. jan. 16. 11:41
 46/54 anonim ***** válasza:
48%

Azzal nem próbálkoztál még, hogy ha teszem azt jó jegyeket kap pl:töriből lehet műkörme (ez csak egy példa). Szóval érted, kompromisszum. :)

Nekem is szép körmeim voltak, mégis megengedte anyu (és ettől nem lett rossz anya, sőt, nála jobbat el nem tudok képzelni) azzal a feltétellel, hogy tőle nem kérhetek pénzt. KApatam zsebpénz, abból kellett kigazdálkodnom. Kipróbáltam, volt 1,5 évig de az egyetem miatt lemondtam róla, hisz nem tudok gépelni műkörömmel. Szóval ha egy picit rugalmasabb lennél ilyen dolgokban akkor nem lehet, hogy könnyebb lenne a lánnyal? Félre ne értsd, nem kioktatni akarlak vagy valami, csak segíteni, hisz korban közelebb állok a lányodhoz.

2011. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

Sokszor próbálkoztunk kompromisszummal is, mondjuk nem ennyire konkrétan, hogy egy jó jegyért kap bizonyos összeget, de igyekeztem megértetni vele, ha legalább azt látjuk, hogy naponta tanul legalább 1-2 órát, mi is másképp állunk az ő kéréseihez. Sajnos az ígéretei csak addig tartottak, míg meg nem kapta, amit akart. Most már 20 éves lesz, és még mindig nem látok semmi igyekezetet, hogy legalább az idén leérettségizzen. Talán így nem kell magyaráznom, hogy mostanra már végképp elegem lett. Ha egy 20 éves lány nem érti meg, hogy nem nekem, hanem magának tanul, nem tudom mit tehetnék még? Egyébként köszönöm a tanácsokat, ezek alapján látom, hogy a számomra emberségesnek tartott módszereket már próbáltam, sajnos nem sok sikerrel. Ma egyébként kijelentette, hogy ha az idén nem mehetett, majd megy jövőre szalagavatóra. Tehát ebből mi következtethető? Megbukik és újra járja a 4-et. Hát nem siralmas? Ennyire nem szégyenli magát? Én már helyette is szégyenkezem, s csak azért öntöm itt ki a keserűségem, mert név nélkül tehetem.

Azért azt még itt megígérem,ha valóban ezt akarja, mi a jövőben ennyit sem áldozunk rá.

2011. jan. 16. 15:04
 48/54 anonim ***** válasza:
Hát így már nagyon is megértelek. Eddig is, nade ha így viselkedik, akkor meg főleg. Volt egy nagyon jó barátom, ő volt ilyen. 23 éves volt mikor végre leérettségizett. Folyton bukott, meg lógott a suliból, aztán végül az utolsó évet egy alternatív suliban járta (Zöldkakas) és ott sikerült eljutnia az érettségiig (és meglelően jó jegyeket produkált, csupa 4es 5ös). Most meg egyetemre jár... Az ő anyukája nagyon ki volt tőle, idegösszeroppanást kapott. :S Szóval ne magadat okold, még a végén tökre mész.
2011. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
Én is ismerek egy ilyen férfit, akinek már jóval 20 felett - nem tudom pontosan mikor - jött meg az esze, és azután kezdett el tanulni. Előtte szinte bűnöző életet élt, az anyját is csúnyán kihasználva. Most már jó ideje tanárként dolgozik. Hát, hasonló reményeim még nekem is lehetnek.
2011. jan. 16. 15:40
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért jó lenne ha azt is elmagyaráznád a lányodnak, hogy érettségiző diákot nem szeretnek bukás után újra nappalira tenni. Levelezőn szokták folytatni és ott nincsen szalagavató (csak szalagtűzés, de tánc nincsen).

Szóval csak ezért bukni... Ez hatalmas pofára esés lenne.

2011. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!