Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szalagavató, ballagás. Kinek...

Szalagavató, ballagás. Kinek mennyibe kerül? Meg lehet egyáltalán olcsón úszni ezeket a felhajtásokat?

Figyelt kérdés
Nálunk a lányom folyamatosan cirkuszol, hogy minden osztálytársa megengedheti magának a több tízezres ruhát, fodrászt, kozmetikust, műkörmöst, szoláriumot a szalagavatójára, csak mi vagyunk ilyen csórók, hogy nem engedhetjük ezt meg magunknak. Persze, ha látnám, hogy ő is megtesz mindent a sikeres érettségi érdekében, még a hitelt is bevállalnám, de sajnos még a bukás mentes év lezárását sem látom esélyesnek, mert végtelenül lusta a tanuláshoz és minden más egyébhez is. Ami a legelkeserítőbb, nyáron még a családi aranyékszerek nagy részét is titokban ellopta és eladta, és még látszata sem volt, mire költötte el az értük kapott pénzt. Most mégis mi vagyunk a rossz szülők, akik semmit nem adnak meg neki. Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2011. jan. 15. 11:10
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Azt már megmondtam neki, hogy ha nem fejezi be idén az iskolát, tőlem továbbra semmi támogatást nem kap. Olyan holmija nincs, amit el lehetne adni, hiszen csak a szükséges dolgokat kapja meg. Nyáron próbált munkát keresni, de ez innen, ahol lakunk, nem olyan könnyű, én magam is másfél éve nem kapok állást. Nem könnyű a dolgom az apja miatt sem, mert ő sokkal engedékenyebb és ezt a lány ki is használja. Sajnos a neveléssel kapcsolatos bajok ebből is eredhetnek, de mindezen nem olyan könnyű változtatni, ahogy elméletben azt gondolja az ember.
2011. jan. 15. 20:07
 32/54 A kérdező kommentje:
Így már értem, hogy miért osztod ilyen könnyen a tanácsokat 20 évesen, tapasztalat híján. Kívánom azért, hogy Te soha ne kerülj hasonló helyzetbe majd a saját gyerekeddel, viszont én sem így képzeltem el soha az enyémmel kapcsolatban, mégis így sikerült. Ez ellen a legjobbnak hitt szülő sincs biztosítva.
2011. jan. 15. 20:12
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne magadat okold, az nem vezet semmi jóra! Erre nagyon jó példa, hogy azok az emberek akik a börtönben vannak. Nem valószínű, hogy mindenkinél az anya hibája, hogy oda kerültek.

Osztálytársamat az érettségi előtt dobta ki az anyja. Pedig ott a csaj nem volt balhés, tanult, egyetemre készült. Oké, régen voltak ügyei (1* detoxba került), de túllendült ezen. Az anyja azzal a szöveggel dobta ki, hogy elmúlt 18, álljon meg a saját lábán. VÉgülis megáll, dolgozik-tanul.

Szóval ne magad hibáztasd, valószínűleg nem így nevelted, nem arra tanítottad, hogy lopjon. Aki meg azt írja, hogy egyből ki kellett volna dobni, azzal azért nem értek egyet, mert a szülők sokszor azt az aranyos gyereket látják, aki 5 évesen verset mondott anyák napján, nem pedig azt aki beadja a családi aranyat a zaciba. Vagy eladja.

És az apukája még mindig úgy áll hozzá, hogy bármit megtehet? Nem volt neki jel a lányzó lépése?

2011. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
51%

könnyen osztogatok tanácsot...tanácsot kértél, kaptál. Kifogásokat írsz sorba, ezt nem lehet, azt nem lehet...szerinted a normális családok többségében miért nincsenek ilyen dolgok? Az ember tanácsot ad, és te beszólsz. Tudod mit? Akkor ne tegyél semmit. Te nagyon jó anyuka vagy, tökéletesen neveled a kis csillagodat, mit az a pár ékszer...én nem akartalak megsérteni,de te kezdtél el célozgatni...dugd homokba a fejed...ja, az meg gyönyörű, hogy még a férjeddel sem tudsz dűlőre jutni.

20 éves vagyok, igen, de mint írtam:tapasztaltam, hogy az olyan kis p-csák, mint a te lányod, mennyire becsülik a szüleiket...ezt talán még meg lehetne változtatni, de ha nem, hát nem..

2011. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:21

És ha az anyukával "veszekszel" megváltozik a kiscsaj hozzáállása a szüleihez? A másik félnek is tennie kéne valamit, nemcsak az anyának.

2011. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
nem veszekszem, leírtam a véleményem. Ebben igazad van, de talán a szülőnek kell nevelnie, büntetnie és jutalmazni. Azért itt nem arról beszélünk, hogy felfalt egy üveg lekvárt...csak furcsállom, hogy nem tett semmit az anya. A lánynak is kéne nyitni, de egy ilyen hisztérikától mit vársz? Igenis a szülőnek kéne megtennie az első lépést.
2011. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
86%

Azért írtam idézőjelben a veszekedést, nem szó szerint értettem.

Pfff gondolj bele, 18 éves hatalmas önérzettel, ő nem fog az anyja felé nyitni. Az anya meg miért nyisson? Nem gondolod, hogy belefáradt a dologba? Hogy folyton mentegetni kell a lányát, elnézni minden hülyeségét? Te mosolyognál a lányodra (tudom, hogy nincs, de ha lenne), ha ilyet tenne? Vagy megbántva (jogosan) éreznéd magad? Szerintem inkább az utóbbi. És még mindig csak a börtönt tudom felhozni példának. Jártam ott, dolgoztam elítéltekkel és durva, hogy valaki nagyon jó körülmények közül (szerető család, jó háttér) és mégis a hűvösön köt ki. Nem lehet mindenben a szülő a hibás, valamit a kölyök is nagyon elcseszhetett. És félreértés ne essék nem őskövület vagyok, csak 22 éves.

2011. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
69%
Abban, hogy lopott, nem is írtam, hogy az anya a hibás nyitást meg úgy értettem, hogy tenni kell ez ellen vmit, meg kell büntetni...hamar nem lenne olyan fene nagy önérzete..az anya abban viszont igenis hibás, hogy nem tesz semmit, kifogásokat keres, azt írja a férje miatt nem lehet megnevelni a gyereket...lehet azt, csak akarni kéne...
2011. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled. Csak azt nem tudjuk, hogy a lopásnak volt-e következménye, mert az nem derült ki. Szóval lehet, megbüntették, csak a kiscsaj nem vette komolyan.
2011. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
46%

Nekem 2009-ben volt, akkor en 2.000 ft-bol(igen, nem irtam kevesebbet nullat) megusztam az egeszet. Vettem egy olyan szinu bluzt a kinaiban, amit eloirtak, fekete nadragom volt, eleg hosszu ahhoz, hogy a szinten ezer forintos tornicipomet elegge takarja es senki ne vegye eszre.

Smink a lany wc-ben fel oraval a szalagtuzs elott, baratnom kivasalta a hajam tiz perc alatt.

Ballagas ugyanez, csak ott mar kolcsonkertem egy masik nadragot, mert az nyaron volt.


Tehat meglehet uszni, meg erosen felszorozva is 5.000-bol.

Egyeduli gyerek vagyok, ugyhogy kolthettem volna tobbet is ra, plane, hogy az addigi diakmelombol is volt eleg penzem a szamlamon, de annyira felesleges dolognak tartom.


Most 20 eves egyetemista vagyok, nem erzem, hogy a csilivili kisestelyi es a hercegnoruha hianya miatt barmi is kimaradt volna az eletembol.


Bankettre se mentem, helyette a csaladdal oltam itthon es boroztunk, meg pizzat rendeltunk( ez is max olyan 3000 ft, mig a benkett 10.000 koruli lett volna)


Sok sikert kivanok neked, hogy a lanyodat helyre tudd razni!

20/L

2011. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!