Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szalagavató, ballagás. Kinek...

Szalagavató, ballagás. Kinek mennyibe kerül? Meg lehet egyáltalán olcsón úszni ezeket a felhajtásokat?

Figyelt kérdés
Nálunk a lányom folyamatosan cirkuszol, hogy minden osztálytársa megengedheti magának a több tízezres ruhát, fodrászt, kozmetikust, műkörmöst, szoláriumot a szalagavatójára, csak mi vagyunk ilyen csórók, hogy nem engedhetjük ezt meg magunknak. Persze, ha látnám, hogy ő is megtesz mindent a sikeres érettségi érdekében, még a hitelt is bevállalnám, de sajnos még a bukás mentes év lezárását sem látom esélyesnek, mert végtelenül lusta a tanuláshoz és minden más egyébhez is. Ami a legelkeserítőbb, nyáron még a családi aranyékszerek nagy részét is titokban ellopta és eladta, és még látszata sem volt, mire költötte el az értük kapott pénzt. Most mégis mi vagyunk a rossz szülők, akik semmit nem adnak meg neki. Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2011. jan. 15. 11:10
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim válasza:
100%

Hát, ha ellopja a családi ékszereket, és eladja, akkor ott gondok vannak. :-/

Mind nevelésben, mind a lányod viselkedésében.

2011. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Most már semmit. Két hónapja azt mondtam volna neki, hogy amennyiben bármiből bukik, nem kap semmit, csak a legminimálisabbakat. Ha kettese sem lesz, akkor beszélhetünk a dologról.


Egyébként megjegyezném, hogy mi a családban igen olcsón kihoztuk a szalagavatót, például az én hajam egy barátnőm csinálta, a húgomét meg én. A sminket saját magunknak.

A cipőt mindketten barátnőtől kaptuk kölcsön. És hasonló apróságok.


A lányodnak meg nehogy felvegyél hitelt! Mondd meg neki, hogy ha normálisabban viselkedett és jobban tanult volna, akkor ő is megkapná, amit a többiek, de így nem érdemli meg. És pont. Különben is lehet, hogy így ő lesz a legszebb a sok túlcsicsázott karácsonyfa-lány között :D

2011. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de szégyellhetné magát,hogy ezek után még "cirkuszol". Nálunk se fodrász,se műkörmös nem volt se semmi.Kivéve a sminkes,mert az fotózáskor kértünk az osztállyal...a hajam anyu csinálta,műköröm meg kell a fenének. szépen kilakkozza,akkor az már jó.Ballagáskor meg magamat sminkeltem... El kell fogadnia,hogy nincs rá pénz,mást nem igen tud tenni. Vagy akkor keressen rá pénzt.
2011. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
71%
Ellopta az ékszereket? És te még hitelt vennél fel érte? Jól megnevelted, mit ne mondjak...nem kellene ennyire kinyalni a seggét. Én a helyedben elzárnám az értékesebb dolgaimat, kifizettetném vele az ékszerek árát (lehet menni diákmunkára a nyáron a bulizás és pasizás helyett) és még azt is meggondolnám, hogy kap-e egyáltalán a ballagására valamit pár egyszerű virágcsokron kívül...pénzt ezek után nem adnék neki, az is biztos. Ballagásra nem kell új blúz, cipő, szoknya, nagy frizura, nekem sem volt, elég volt a szalagavatóra. Lopás miatt két k-rva nagy pofon, ha már eddig nem tetted meg...nem is értem, te ezt elnézted neki?! Egyetemre, ha akar menni, akkor tanuljon,én nem fizetném neki a költségtérítéseset...
2011. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt ruhám amilyet szerettem volna, műkörmöt is csináltathattam , szoliba is voltam és fodrásznál is. Annak ellenére h nem volt vmi rózsás az anyagi helyzetünk de anya azt mondta egyszer van iylen alkalom, és szívesen adta, nem kiköveteletem. Mondjuk én jó tanuló voltam , nem álltam bukásra. A lányod viszont nem tűnik vmi jókislánynak ... lop meg ilyesmi.ELéggé durva , ebben az esetben ha ő ilyen és így áll a dolgokhoz a te résezdről is érthető h nem akarsz ennyit kiadni , főleg ha nincs miből. Én megértettem volna ha tényleg nincs rá.
2011. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a másodiknak.

Az én ruhán 18 ezer volt, de 6-ot visszakaptunk mikor visszavittük a ruhát.

A sminket magamnak csináltam a hajam pedig 2000 ezerből jött ki (nem akartam drága hajat és a hely se volt valami luxus szalon).

Én voltam az egyetlen lány a szalagavatós 6 osztály lányaiból akit a fotós külön fényképezgetett mert ugye én sem voltam agyoncsicsázva.

Illetve mi táncoltunk annyian, hogy a keringő és asz osztálytánc összesen kb 5000 Ft volt.

Ajándékot nem kértem. Szalagavatóra fölöslegesnek tartom.

Ha jól számolom ez 17 ezer Ft. Plusz a belépők.

2011. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

11:22 vagyok

Javítanék: a hajam 2000 Ft volt természetesen.

A cipőt pedig kihagytam. Azt kínaiba vettük nagyon olcsón (valami 1500 Ft volt). Gondoltam egy alkalomra nem veszek drága cipőt és a szoknyától úgyse látszik, hogy milyen. A lényeg, hogy fehér legyen.

2011. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
Ellopja a családi aranyat, és utáni még ő pofázik, hogy miért nem engedhetitek meg magatoknak? Az én szüleim sem engedhették meg maguknak, kaptam egy olcsó, de szép ruhát, a hajamat meg sminkemet pedig magam csináltam. A műköröm meg nem létszükséglet, úgysem fogja senki látni.
2011. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, mert végül is ezt kérdezted: nekem 10000 volt a ruha, kínai cipő azt hiszem 2000, osztálytáncot egyik táncos osztálytársunk tanította be, keringő 5000, belépők 1500, fodrász asszem 4-5000, sminket én készítettem, plusz ugye ajándék a tanároknak, arra már nem emlékszem..az ajándékaim árát ballagásnál meg nem kutattam. Nem volt vészes.

De azon nem térek napirendre, hogy meglop a lányod és te még nyalsz neki, hogy hitel meg adjunk meg neki mindent, mert jaj mi lesz akkor...tőlem akkor is két nagy pofont kapna, ezen kívül,mint már írtam nagyon semmit...nem az az érdem, hogy elmegy a suliból, az mindenkinek sikerül...tanulni kéne, fősulira, egyetemre menni vagy valami képzésre, vagy dolgozni...mert eddig még semmit sem csinált.

2011. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván abban hibás hogy lop és így viselkedik de ti is hibásak vagytok hogy így neveltétek
2011. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!