Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szalagavató, ballagás. Kinek...

Szalagavató, ballagás. Kinek mennyibe kerül? Meg lehet egyáltalán olcsón úszni ezeket a felhajtásokat?

Figyelt kérdés
Nálunk a lányom folyamatosan cirkuszol, hogy minden osztálytársa megengedheti magának a több tízezres ruhát, fodrászt, kozmetikust, műkörmöst, szoláriumot a szalagavatójára, csak mi vagyunk ilyen csórók, hogy nem engedhetjük ezt meg magunknak. Persze, ha látnám, hogy ő is megtesz mindent a sikeres érettségi érdekében, még a hitelt is bevállalnám, de sajnos még a bukás mentes év lezárását sem látom esélyesnek, mert végtelenül lusta a tanuláshoz és minden más egyébhez is. Ami a legelkeserítőbb, nyáron még a családi aranyékszerek nagy részét is titokban ellopta és eladta, és még látszata sem volt, mire költötte el az értük kapott pénzt. Most mégis mi vagyunk a rossz szülők, akik semmit nem adnak meg neki. Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2011. jan. 15. 11:10
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért örülök, hogy nem mindenki csak minket, a szülőket okolja a kérdésemben megfogalmazott helyzet miatt. Azt is örömmel olvastam, hogy szerencsére - a lányom elmondása ellenére - nem általános ma sem a hozzá hasonló életszemlélet a fiatalok körében, bár az elszomorít, hogy az én gyerekemé ilyen irányba fordult. Bizony nagyon kikészített, mikor kiderült, mit művelt az ékszerekkel, álmomban sem gondoltam volna, hogy a családunkban ilyen valaha is előfordulhat. Ha mással történt volna ez meg, én is sokkal keményebb büntetést ajánlottam volna a szülőnek, de a saját kölykömet mégsem dobhatom ki, és a pofozkodást sem tudnám elképzelni. Azt hiszem a neveléssel kapcsolatban ott véthettünk, hogy a nevelési módszereink nem egyeztek a férjemmel. Hogy miért, most nem részletezném. Viszont a viselkedését ez sem magyarázhatná. Kerülnek ki fiatalok nagyon mostoha környezetből, mégis érett, komoly felfogással, értelmes, hasznos célkitűzésekkel, míg a nem nyomorgó, rendes, szerető családból sajnos léha, cél nélküli emberkék is érlelődnek. Én azért még mindig bízom abban, hogy az én gyerekem is észhez térhet még. Szoktam nézni a Barátok közt sorozatot, amelyben most Juli helyzetét teljesen át tudom élni, mint anya.
2011. jan. 15. 17:58
 22/54 anonim ***** válasza:
100%
Persze egy tinilánynak nehéz elfogadni,hogy míg a barátnői,osztálytársnői mennyi mindent megengehetnek maguknak, ő viszont kénytelen nélkülözni őket. Korábban én is ilyen helyzetben voltam,de sosem vágtam ezt a szüleim fejéhez.Nem az ő hibájuk. Majd ha érettebb lesz,megérti.Vagy majd ha keres magára megtanulja hogyan bánjon a pénzzel.
2011. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%

Annyira felesleges sok pénzt költeni ezekre a dolgokra! Kölcsönzőből, esetleg ismerőstől lehet ruhát szerezni olcsóbban, sminket meg hajat magának is tud csinálni (rengeteg hajas, sminkes oldal van a neten, ami bemutatja, hogy lehet egyszerű, de mutatós frizkót csinálni).

Egyébként, sosem értettem, minek kel puccparádét csinálni a szalagavatóból - ez nem az Operabál. Ez arról szól, hogy a gyerekek előadnak v.mi szépet, zene, ének, tánc, jelenetek, és büszkék a szülők, hogy a gyerek szerepelt és ügyes volt; nem pedig arról, hogy fiatalok feszengenek méregdrága ruhákban.

2011. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Pontosan ez az én véleményem is erről. Teljesen értelmetlen ennyi pénzt kidobni emiatt az 1-2 óra cirkusz miatt. Mint már írtam, egy fiatal lánynak nem kellene feltétlenül ilyen tortúrán végigmenni és hivalkodó nagyestélyi ruhába bújni ahhoz, hogy egy négyéves iskolának pontot tegyenek a végére. Jó lenne ha megértenék végre, hogy egy jól ápolt, természetes fiatal test egy egyszerű, csinos ruhában sokkal vonzóbb mindenki számára, mint egy agyonmázolt, minden féle mű dolgokkal felturbózott koravén spiné. Azt hiszem, erről a legtöbb fiú, férfi is ugyanígy vélekedik.
2011. jan. 15. 18:54
 25/54 anonim ***** válasza:
63%
Milyen szépen beszélsz róla: a saját kölykömet mégsem dobhatom ki, de azért a kis seggét kinyalod, nincs következmény, vegyünk fel hitelt, legyen rucikája stb. Ti valami nagyon érdekes gondolkodású család lehettek. A lányodról már megírtam a véleményem, de tudod mit? Te sem vagy különb. Nem azon kéne filózni, hogyan kell olcsón megoldani, kinek mennyi volt...hanem azon, hogy meglop a saját lányod és hogy miért ilyen rossz a viszonyotok. Szerintem te anyaként eddig nem alakítottál valami fényesen...ahogy a körülmények mutatják...
2011. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:
Szeretném ha leírnád pontosan, te mit tennél a helyemben? Egyébként a szalagavató tegnap megvolt, a lány nem el, mert nem kaphatta meg az igényeinek megfelelő kellékeket. Ez volt a minimum, amit én is természetesnek tartok.
2011. jan. 15. 19:47
 27/54 A kérdező kommentje:
A hitelről annyit, hogy én azt mondtam, ha úgy tanulna, viselkedne, és viszonyulna a szüleihez, még a hitelt is vállalnám, hogy ő is megkapja azt, amit a társai.
2011. jan. 15. 19:50
 28/54 A kérdező kommentje:
Megtudhatom, hogy Te anya vagy-e?
2011. jan. 15. 19:50
 29/54 anonim ***** válasza:
100%
Leírtam már, nem is egyszer: ballagásra nincs pénz vagy ajándék, nyáron bulizás helyett munka,hogy visszafizesse az ékszereket, vagy ha nem hajlandó menni, akkor az én meg eladnám az ő cuccait...úgyis te vetted neki azokat, gondolom. Mondjuk nem tudom, hogy bízol meg ezek után a lányodban...hogy tudsz úgy vele élni, hogy meglopott..érettségi után menjen, ahova akar, dolgozni, vagy tanulni, tartsa el magát...sírva fog kérni, hogy fogadd vissza...akkor esetleg elgondolkodnék...ez kegyetlennek tűnik, de ha nem teszel valami radikálisat, még rosszabb lesz...
2011. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagyok anya, 20 éves vagyok...pont ezért tudom ezt mondani neked, mert látom a velem kb. egyidős lányokat, hogy hogyan beszélnek és gondolkodnak azokról, akik felnevelték őket. nekem sosem jutott volna eszembe több pénzért, drága dolgokért kunyerálni, vagy meglopni a szüleimet..de a többség így van ezzel. Te meg úgy gondolom, hogy nem tettél semmit. Az, hogy nem ment el, nem a te érdemed:csak megsértődött, viszont csak magával szúrt ki. Egy élményt a hülye nagyzolás miatt kihagyott..
2011. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!