Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szalagavató, ballagás. Kinek...

Szalagavató, ballagás. Kinek mennyibe kerül? Meg lehet egyáltalán olcsón úszni ezeket a felhajtásokat?

Figyelt kérdés
Nálunk a lányom folyamatosan cirkuszol, hogy minden osztálytársa megengedheti magának a több tízezres ruhát, fodrászt, kozmetikust, műkörmöst, szoláriumot a szalagavatójára, csak mi vagyunk ilyen csórók, hogy nem engedhetjük ezt meg magunknak. Persze, ha látnám, hogy ő is megtesz mindent a sikeres érettségi érdekében, még a hitelt is bevállalnám, de sajnos még a bukás mentes év lezárását sem látom esélyesnek, mert végtelenül lusta a tanuláshoz és minden más egyébhez is. Ami a legelkeserítőbb, nyáron még a családi aranyékszerek nagy részét is titokban ellopta és eladta, és még látszata sem volt, mire költötte el az értük kapott pénzt. Most mégis mi vagyunk a rossz szülők, akik semmit nem adnak meg neki. Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2011. jan. 15. 11:10
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
89%

Hát ha már idáig fajult a dolog akkor ott nagy gondok vannak, ténylegesen a nevelésben, hogy ilyent egyáltalán megengedhet magának. Ha nincs pénz,hát nincs pénz ilyenekre. Táncolni nem kötelező, tehát nem muszáj abroncsos ruhát bérelni 20ezrekért cipővel fodrásszal...elég ha részt vesz a szalagtűzésen és ha utána buli van akkor ott, oda meg nem kell kiskosztümöt venni, csak kicsit elegáns legyen.

Mi nem állunk rosszul anyagilag, én tavaly ballagtam, a szalagavató februárban volt, én nem vettem részt a táncban mert irtó nagy marhaságnak tartottam volna 20ezerért ruhát bérelni,tánctanárra pénzt adni, próbákra járni, majd ezt szinte 2 óra alatt eltüntetni. Én is részt vettem az énekben,szalagtűzésben, megnéztem a műsorokat, majd az utána lévő bálban én is ugyan úgy mulattam mint a többiek, a szüleim,rokonok ugyan úgy ott ültek az asztalnál és ettek, ittak, mint másoké... Én 6000Ft ért varrattam egy csodajó ruhát, mindenki odáig volt érte=) a szereplés meg már senkit nem érdekelt, szóval rossz élménynek nyoma sincs.

De mondom mi jól állunk anyagilag, jól is tanultam,az érettségim is jó lett, és még sem követelőztem, mert felesleges pazarlás.

A lányodnak meg jó lenne az eszébe vésni,hogy hogy működnek a dolgok és ti sem lopjátok a pénzt. Szedje össze magát egy kicsit és akkro majd ha elballagott és megvolt az érettségije bulizhat,d e én addig nem vennék neki semmi ilyesmit, pláne lopás után.

De legyél noprmális szülő és tényleg magyarázd el neki,hogy mi miért nem lehet.

2011. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

Valóban lehet, hogy mi neveltük rosszul, bár nem tudom hol rontottuk el, lopásra soha nem neveltük. A bátyját sem neveltük másképp, mégsem vált ilyenné. Ő nagyon nagyra vágyó, viszont semmit nem tett még annak érdekében, hogy saját erejéből elérjen valamit - az aranyak értékesítésén kívül.

Köszönöm a válaszokat a költségekkel kapcsolatban, én is így képzeltem el, hogy a mai világban nem minden család engedheti meg magának a sok tízezres kiadásokat. Én magam is erről próbálom meggyőzni a lányom, hogy a kevesebb sokszor több, és egy szolidabb frizura, smink, ápolt külső egy egyszerűen szép ruhával egy ilyen fiatal lánynál sokkal értékesebbnek láttatja, mint egy agyon cicomázott külső. Becsülöm azokat a fiatalokat, akik ezt képesek így elfogadni, és nem csak a külső, hanem a belső értékek fontosabbak számukra. A későbbiekben is őket fogja igazolni az élet.

2011. jan. 15. 12:02
 13/54 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsére nekünk a suliban volt, belépőre nem kellett költeni, tánctanárt az osztálypénzből fizettük, ruha viszonylag olcsó, 8000 forint (kosztüm ugyanaz, mint ballagáson), sminket magamnak csináltam, frizura kb. 4000. Ajándékot nálunk nem szokás vinni. Ez 12000...
2011. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:

11:51

Teljesen egyetértünk mindenben. Én is így képzeltem a szalagavatóval kapcsolatban, ugyan ezt próbáltam elmagyarázni neki. Sajnos vele még beszélni sem lehet, mert egyfolytában csak a magáét fújja, minket meg sem hallgat. Nem hiszem, hogy kizárólag csak a neveléssel rontottunk volna el mindent, azt hiszem valahonnan a génjei és a baráti köre is közrejátszik a természetében. Bár azt már tőle is megkaptuk, hogy mi neveltük rosszul, azért olyan, amilyen.

2011. jan. 15. 12:12
 15/54 anonim ***** válasza:
100%
Vastag a pofája ennek a kölyöknek! Még neki áll feljebb?! Elmesélnéd, hogy mit tettél, amikor a lopás kiderült? Bár van egy olyan érzésem, hogy nem sok mindent...de mondom: tőlem aztán nem kapna semmit ballagására, nyáron meg elküldeném dolgozni, hogy visszafizesse az ékszerek árát. Ha nem megy: nagykorú, mehet ahova akar. Általában nem vagyok ennek a híve, de egy ilyen pofátlan tolvaj hülyegyerek megérdemli...
2011. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
100%
Eleg draga volt, pedig a cipo kolcsonzott volt, a hajam es a sminkem a tesom csinalta, mukorom meg szolarium szoba se jott. En a helyedben keringozni se engedtem volna ekszerlopas utan, nem hogy meg o vagja le a hisztit. Ja es persze 4-es atlagu erettsegim lett, bukas nelkul...
2011. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha nem akar elmenni dolgozni: szedd össze az értékesebb holmijait, gondolom, úgyis ti vettétek, és add el, hogy visszajöjjön az ékszerek ára. ha ezt feldobod neki, szerintem inkább elmegy melózni...
2011. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
84%

A szüleimnek nem került semmibe.

Az egész nyarat végig dolgoztam diákmunkátnegy üzletben + eljártam napszámba.

Mert szerettem volna a táncban részt venni, de tudtam hogy ez nagy érvágás lenne a családi kasszának( nővérem akkortájt ment férjhez).

Úgyhogy gyűjtögettem.Végül a táncból nem lett semmi, így mindent én fizettem ki, ami tulajdonképpen a ruhát (12000ft varrattuk, cipő 1700ft, fodrász 2000ft)jelenti.No meg a fényképeket az volt 3200ft.A maradékot pedig odaadtam a szüleimnek, hogy egy kicsit helyrerázódjanak.

Viszont Öcsém is lenyúlta az ékszereket otthonról.Később a GPS-t, hasonlókat.Oké, annak volt látszatja, hogy mire költötte, de azért én egy drogtesztet megkockáztatnék a lánykád esetében...

2011. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

Szalagavató: Nem táncoltam, egy kosztümöt kellett vennünk szalagtűzésre és ballagásra: 20 000-ért.

Egyébként nem is akartam részt venni az egészen, de szüleim mondták, hogy kell.

Ballagáson sem volt semmi különös, talán fodrásznál voltam előtte, párezer forint, ami pénzbe került, az a virágok(azt sem kértem - sőt mondtam, hogy ne hozzon senki, persze hiába), meg az ebéd.


A helyedben... hiszti kisasszonyt ráébreszteni a szomorú valóságra, és helyreállítani a semmivé foszlott szülői tiszteletet... Nehéz lesz.

2011. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
76%

Nos...én keringőztem is és osztálytáncoltam is. A keringő ruhám 25E ft volt (mivel teljesen új volt, akkor jött ki a varrodából) a hajam 3500 Ft. (hiába volt egyszerű, a hosszú hajam miatt sokat kellett vele foglalkozni), a műkörmöt én fiztettem a gyűjtögetett pénzemből (mindig én fizettem a töltést),a sminkem 1200 ft a cipőm a keringőhöz 2000 Ft volt a kosztümhöz pedig 2500 Ft. A kosztüm+termebérlet+tánctanár+meghívó osztálypénzből ment. Anyukámtól kaptam ajándékba nyakláncot és virágokat a hajamba. Ennyi. Ajándékot nem kaptam de nem is kértem semmit, virágcsokrot kaptam a szüleimtől. Nálunk vacsora nem volt.

Osztálytánchoz a ruhát itthonról vittem (fehér ing+fekete halászgatya+balett cipő). Szóval ennyi volt.

Ballagás: ruha megvolt, ebédet rendeltünk a közeli étteremből (4 személyes tálakat) az ebéd nálunk volt a kertben. Ajándékot kaptam, sok sok könyvet mert azt kértem.

Az érettségim jól sikerült, a jogi egyetemre járok most szeretnék beiratkozni andragógiára is.

Szóval megkaptam mindent, de ez mellé teljesítettem is és megértettem volna, ha a szüleim nem tudják ezt az élményt megadni. Rettenetesen hálás vagyok nekik.

2011. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!