Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Párom kitalálta, hogy menjünk el a haverjához. Viszont én nem szeretek másnál órákat ott lenni, nem értem miért nem elég 1-2 óra, nem nagy haverok, csak néha-néha találkoznak. Kitalálta, hogy aludjunk ott, de én nem is ismerem szinte őket, nálunk meg sose volt szokás ott aludni másoknál, kényelmetlenül érzem magam. Erre most kitalálta, hogy nem megyünk délután, hanem engem otthon hagy, ő meg ott alszik a haverjánál. Én meg üljek otthon egyedül. 1 éve együtt lakunk már. Engem is hívtak sokszor a barátnőim, hogy aludjak ott, menjünk bulizni...de én úgy vagyok vele, hogy ha már együtt is lakunk, akkor nem megyek el össze-vissza, nekem nincs is szükségem ilyenekre. Mert őt szeretem, és ha megyek valahová, akkor vele megyek, mert komoly annyira a kapcsolatunk, hogy ne egyedül menjek. A saját szüleimnél nem aludtam azóta, mióta együtt lakunk. Pedig csak 10 percre laknak tőlünk. Annyit rosszallt máskor, hogy fősuli után bementem az egyik bevásárlóközpontba a barátnőimmel megnézni valamit. Mert hogy otthon biztos nincs elmosogatva...minek csavargok. Nagy csavargás fél óra kitérő...na mindegy, nem ez a lényeg.

Most én fújom ezt fel ennyire? Ti elmennétek, hogy ha a barátnőtöknek ez rosszul esne?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jan. 15. 10:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

1. Nem az a baj, hogy az anyagiakért cserébe többet vállalsz a házimunkából, hanem az, hogy ezt főnökösködő, lenéző stílusban teszi és elvárja, mintha a beosztottja lennél.

2. Elszigetelődsz mindenkitől, megijedsz ha egy napot egyedül kell lenned - nem jó...

3. Tojik a véleményedre, igényeidre, ha már nagy baj van, akkor a skála túlvége, puncsol, ígérget.


10 év (vagy annyi se) múlva ez már így fog kinézni: ha nem azt csinálod, amit ő elképzelt, lever kettőt. Ha mással beszélni mersz, retorzió. Ha besokallsz, akkor puncsolás, hogy megváltozik, nem akarta. Egy hét múlva minden a régiben.

Olyan szép terror lesz ebből a kapcsolatból, hogy ihaj...

Szerintem a bántalmazott (akár csak lelkileg!) nők nagy része is így kezdi :(

2011. jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
13.44 Tökéletesen összefoglalta.
2011. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem az a legkomolyabb probléma,hogy ott alszik..Nem akarlak elkeseríteni,de ez a kapcsolat sehogysem jó,még akkor sem ha nagyon szereted.Hiába nem teszel a közös kasszába,az nem helyénvaló,hogy azt csinálod amit ő mond,mert az ő lakásába vagytok.


Nehogy addig menjen a dolog,hogy lekever neked egy pofont,mert utálom a rizst,asszony!


Ha ilyen történne,azonnal lépj le!Addig tedd meg amíg dühös vagy rá és képes vagy elmenni,mert ha lehiggadsz,akkor ott maradsz mellette egészen a következő pofonig..vagy az azt követőig és így tovább..akkor már késő lesz.


Remélem,hogy nem így lesz,félre ne érts,de a párodnak a viselkedésével és nézeteivel komoly gondok vannak.


2. válaszoló

2011. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
bocsi,3.voltam
2011. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes kommentet,de most láttam hogy mit írt 13:44.


Tényleg tökéletesen összefoglalta.


14:02

2011. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Legalább elhívhatod a barátnőidet ma este.
2011. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszait! Sokat segítettek tisztán látni a dolgokat, és igaza van azoknak, akik azt írták, hogy ne láncoljam ennyire magamhoz. Az a baj, hogy eléggé féltékeny típus vagyok és félek, hogy olyan történne, amit nem szeretnék. De a kapcsolat egyik fő eleme a bizalom...
2011. jan. 15. 15:50
 28/30 anonim ***** válasza:

Te tényleg csak ennyit látsz a helyzetből? Hogy te csinálod rosszul?

A párod viselkedése szerinted helyénvaló?

2011. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Nem, nem helyénvaló, de én is túlságosan ragaszkodok hozzá és túlságosan fogom őt. De mindegy, már itt van barátnőm. :)
2011. jan. 15. 19:45
 30/30 anonim válasza:

Alapjában azt mondom, elmenni haverokhoz rendben, ott aludni szerintem nem kell, ha az embernek kapcsolata van. De a Te helyzeted összetettebb.


Első kommentjeid nem arról árulkodtak, hogy meg van osztva a házimunka.

Sejtem, miért akarta ez a pasi annyira az összeköltözést, azért, hogy legyen egy cselédje. (A stílusból, ahogy beszél Veled, ez jön le...)

Erre még Te vagy neki túlságosan hálás.

És bizonyos téren tipikus bántalmazó(-jelölt)i viselkedést mutat, pl. főztöd letromfoló kritizálása (de ő persze nem főz, gondolom), veszekedés esetén mindig Te engedsz (és még Te hibáztatod magad a "makacsságodért", amikor csak az igazadért állsz ki és nem fogod be elsőre... csak másodjára...), megbántás után hízelgés, korlátozás, mást enged meg Neked és mást magának.

2011. febr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!