Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom pénzért árulja magát,...

A húgom pénzért árulja magát, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Én és édesanyám ketten dolgozunk,hogy a húgom iskolába járhasson. Nem vagyunk gazdagok,albérleten élünk egy 2 szobás kislakásban.

Néhány hete figyeltem fel rá,hogy a húgomnak újabbnál újabb ruhái,és ékszerei vannak. Nekünk ilyesmire nem futja,épp kijön a rezsi és a kaja.

Azt mondta,hogy mindent az egyik barátnőjétől kapta,akinek nem kell.

Hát én furcsálltam,de annyiba hagytam a faggatózást. Viszont a múlt héten takarítás közben a szekrényben találtam egy kis dobozt,amiben sok pénz volt.

Közben meg az iskolából is felhívtak,hogy sok a hiányzása.

Nem szóltam neki erről,inkább titokban követtem, és láttam,amint beült egy idegen autóba,és elment.

Az elején azt hittem,hogy barátja van,és tőle kapott mindent,de egy kicsit tovább nyomozgatva rájöttem,hogy pénzért csinálja nem egy és nem két személlyel.

Még csak 16 éves. És fogalmam sincs mit csináljak, mondjam meg édesanyámnak,vagy hallgassak róla,és próbáljam meg én visszaterelni a jó útra?


2011. jan. 15. 07:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
49%

Egy diák BKV bérlet 3eFt körül van ha jól tudom. Nem hiszem, hogy más településeken ennél lényegesen drágább lenne.

Könyvet, füzetet sem kell havonta venni, gondolom. Így éves szinten erre sem kellenek milliók.

Bár furcsállom, hogy erre nem telik, kajapénzre, zsebpénzre meg igen.

Én mindig otthon ettem és külön zsebpénzt se kaptam soha, mégis felnőttem valahogy.


De rendben, akkor többet nem írok a témában, mert látom a lepontozósdi megy nagyon.

Akkor oldd meg ahogy tudod!

2011. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne égesd be a húgod anyukátok előtt, jobb, ha nem tud róla.

hívd fel a figyelmét a veszélyeire, megverhetik, eladhatják, nemi betegségek stb., amúgy ne csinálj balhét belőle.

mondd meg neki, hogy ne hiányozzon ennyit, hiszen fontos a suli, csak alkalmanként csinálja, meg nyáron, ha nem tud lemondani a szép ruhákról.

azt viszont előadhatod, hogy ha továbbra is sok lesz a hiányzása, mindent elmondasz anyukátoknak.

2011. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nos, a hétvégén szóba álltam vele,de nem mentünk túl sokra. Hiába mondtam el a dolgok rossz oldalát nem akarta megérteni,mert neki szüksége van olyan dolgokra,amiket nem tudunk megadni neki.

Így nem tudom mi lesz a vége, azt hiszem,hogy ráveszem anyukámat,hogy írassuk be egy bentlakásosba, onnan nehezebb lesz,sőt szerintem lehetetlen irányítania ezeket az ügyeit.

Inkább azt hiszem kérek pénzt kölcsön,minthogy megtudja mi lett a kisebbik lányából.


Ettől eltekintve köszönök minden választ, aki azt írta,hogy lepontozzák,annak üzenném,hogy nem én voltam az.

Annak pedig aki azt kérdezte kamu-e a kérdés azt üzenném,hogy a húgomról nem találnék ki ilyeneket,és ki sem írnám,ha nem lenne igaz.

2011. jan. 17. 11:52
 24/25 anonim ***** válasza:

jó megoldás a bentlakásos, bár ha valaki mindenáron akarja csinálni, kell a pénz, akkor ott is megtalálja a módját, hogy eljárjon.

ha pedig olyan bentlakásos, hogy tényleg vigyázzák minden lépésüket (nem is tudom, ilyen van-e Mo.-on, külföldön igen), az egy vagyonba kerül, és ugye, ezzel kezdted, hogy nem álltok jól anyagilag.

hogy fogjátok tudni kifizetni?

2011. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha meghallja a benntlakasos sulit, osszepakol es eltunik. Penze van,hogy fennt tartsa magat,az ilyen suli pedig nem egy zarda, onnan is ki lehet menni es szerintem megjobban kiesne a csaladbol.Meg ennyire se tudnatok ra figyelni,mint most.
2011. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!