Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom pénzért árulja magát,...

A húgom pénzért árulja magát, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Én és édesanyám ketten dolgozunk,hogy a húgom iskolába járhasson. Nem vagyunk gazdagok,albérleten élünk egy 2 szobás kislakásban.

Néhány hete figyeltem fel rá,hogy a húgomnak újabbnál újabb ruhái,és ékszerei vannak. Nekünk ilyesmire nem futja,épp kijön a rezsi és a kaja.

Azt mondta,hogy mindent az egyik barátnőjétől kapta,akinek nem kell.

Hát én furcsálltam,de annyiba hagytam a faggatózást. Viszont a múlt héten takarítás közben a szekrényben találtam egy kis dobozt,amiben sok pénz volt.

Közben meg az iskolából is felhívtak,hogy sok a hiányzása.

Nem szóltam neki erről,inkább titokban követtem, és láttam,amint beült egy idegen autóba,és elment.

Az elején azt hittem,hogy barátja van,és tőle kapott mindent,de egy kicsit tovább nyomozgatva rájöttem,hogy pénzért csinálja nem egy és nem két személlyel.

Még csak 16 éves. És fogalmam sincs mit csináljak, mondjam meg édesanyámnak,vagy hallgassak róla,és próbáljam meg én visszaterelni a jó útra?


2011. jan. 15. 07:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%
minden lány vágyik a jobb cuccokra és lehet hogy ö élvezi is az idösebb pasikkal. én azt mondom még mindig jobb mintha dizsibe járna és ingyen osztogatná magát. aztán lehet elitelni a véleményem. sajnos elég sok 16 éves lányon megy a fél disco át. én szoktam támogatni fiatal lányokat igaz azok már föiskolások. Nincs ebben semmi rossz. És azt tapasztalom minél fiatalabb valaki annál tisztább és nem csak a pénzért csinálja hanem élvezetböl és én is elkövetek mindent hogy neki is jó legyen.
2011. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
Legalább fizetheti maga a bérletet és a füzeteket...
2011. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%
Ti most komolyan egy berleten lovagoltok? Nem csak az van, nekem csak a tankonyvem tanevkezdeskor 10.000 volt,plusz fuzetek, aztan osztalykirandulas, havi osztalypenz, minden napra kajapenz, ruhak,kulon orak, stb. Nem olyan keves ez. Es kepzeljetek el en ismerek olyan csaladot,akik nem alberletben laknak ,de gondot jelent megvenni a gyerekeknek a pesti diakberletet.3250 forintert. Abbol inkabb kajat vesznek. Sajnos ilyen is van. Nem beszelve arrol,hogy milyen lehet nekik latni a suliban,hogy masoknak hetente uj,markas ruhajuk van ,ok meg regi szarokban jarnak,mert nem telik masra.
2011. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%
Meglep, hogy gyakorlatilag senki sem ítéli el, azt hogy egy kiskorú a testét árulja!
2011. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
2011. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Addig játszadoztok amig nem hoz haza egy porontyot,ak mit fogsz csinálni?melegébe rendezd el a dolgokat de nagyon gyorsan,és szobafogság minimum és minden lépését figyelni.Még cs 16éves meglehet neki magyarázni egy-két dolgot egész nyugodtan!Ja és hálátlan is,főleg ha megvan mindene-erre nincs szüksége!Mindent bele!
2011. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
2011. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
23%

Szobafogsag 16 evesen? Van neked ennyi idos gyereked?

Gondolod amikor dolgoznak majd olbe tett kezzel fog ulni otthon? Dehogy...

En se voltam jo eletu,ha nem engedtek el kiszoktem. Aztan hazaallitottam terhesen,meg 16 eves se voltam, de utolag azt mondom,ez kellett,hogy eszhez terjek.

A szep szo, a szigor nem ert semmit. Ha mehetnekem volt mentem. Idosebb baratnom ,aki tancoslany volt,mindig vitt magaval.Nem tudom mit lehetne tenni,ami hasznos lehet. Magambol probalok kiindulni. En ezutan az eset utan valtoztam meg,de ennek 14 eve. A mai kamaszok meg onallobbak, meg erettebbek. Semmikeppen se indulatosan alljatok hozza,mert lehet osszepakol es eltunik. A lelkere kene hatni es nyugodtan ,oszinten beszelgetni.

2011. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
12%

És ez igaz?

(mármint a kérdés nem csak egy hecc, vagy fogadás, esetleg unatkozó kiskamasz próbálkozása)

2011. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
62%

Hát ez nagyon durva. Ez félelmetes, mert teljesen kiszámíthatatlan a dolog vége - mi van, ha eltűnik, eladják a feketepiacon a szerveit, vagy prostinak külföldre?


Mindenképpen értesd meg a húgoddal, hogy ez nem járható út, amin most megy.

2011. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!