Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem mehetek sehova 17 éves...

Nem mehetek sehova 17 éves létemre?

Figyelt kérdés
a szüleim nem engednek sehova pedig 17/L multam. aztmondják h a jegyeim miatt.. félévkor bukok is.. de ezt akkor se bírom. mit lehetne csinálnom? a barátaim mindig hívnmak mindenhova de mindig visszamondom mert nem engednek. és kezdenek emiatt berágni rám. =/
2011. jan. 13. 20:10
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
35%

Különben ennél nagyobb szivatást...

(lehet élvezik)

2011. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%
Próbálj meg elbeszélgetni velük...mond el nekik hogy 17 éves vagy,most kell buliznod és a barátaiddal lenned,ez ennek az ideje.....és azért tanulj is!!
2011. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Tényleg próbálj javítani...akkor talán kiengednek. Minket sem engedtek ki sokáig, mondjuk engem mindig csak 10-ig, 11-ig. -aztán megismerték a barátaim, és már nincsen gond, mert rájöttek, hogy rendesek, sőt, ők is kedvelik őket. Ha ki akarsz járni, akkor mondjuk mondd nekik, hogy megszerzed a 4-est töriből, vagy 3-ast, nem tudom, akkor engedjenek ki 11-ig. És ezt feljebb tudod majd tornázni- akkor Te is jobban fogsz tanulni, ők pedig örülni fognak, hogy javítasz.
2011. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
47%
hogy a francba lehettek annyira buták hogy buktok meg 4 kettesed van meg ilyenek? érted gimiben napi 1 óra tanulással is el lehet érni azt hogy hármas legyen a legrosszabb jegyed félévkor/év végén....
2011. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Vannak akik tényleg szarnak tanulni. De pl ha én megfeszültem sem tudtam matekból hármasnál jobb jegyet szerezni.Szorgalmam megvolt, de voltak tanulási nehézségeim.

De a humán tantárgyak mentek. már amelyik.

2011. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Oké, hogy elkezdtél tanulni, de ne várj csodát pár nap alatt. Gondolom a szüleid tisztában vannak vele, hogy a képességeidből ennél többre is telne, ezért szigorúak most veled.

Amúgy tökéletesen át tudom érezni, hogy neked most fontosabb a mászkálás, mint a tanulás, mert nekem is fontosabb volt ennyi idősen, csak aztán később rá kellett jönnöm, hogy a szüleimnek igazuk volt, amikor azt mondták, hogy tanulni kéne. Csak én sajnos nem hallgattam rájuk, ők meg nem voltak ilyen szigorúak velem. Amúgy más dolgokban nem bántam meg, hogy engedékenyek voltak, jól tették, de tanulás terén egyrészt nekem is lehetett volna több eszem, meg ők is foghattak volna kicsit keményebben. De azt hidd el, hogy később nem abból fogsz megélni, hogy most mennyi buliban voltál, meg hogy mennyit csavaroghattál a barátaiddal, hanem abból, hogy mennyit tanultál. Természetesen a kettő nem zárja ki egymást, én nem vagyok az a fajta szülő, aki azt mondaná, hogy csak és kizárólag tanulni lehet egy iskolás gyereknek, és semmi mással ne foglalkozzon, mert igenis szórakozzon, legyen a barátaival, de tanuljon úgy, ahogy a képességeiből kitelik.

Szerintem neked is meg fogják újra engedni, ha azt látják, hogy nem csak ímmel-ámmal tanulsz 1-2 hétig, hanem tényleg több energiát fektetsz bele, és ez a változás tartós.

2011. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy azért nem kell nagyon kétségbe esni, hogy most pár hónap kimarad az életedből, bőven lesz még időd bulizni.
2011. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
neked akarnak jót, hidd el. ha most négy kettesed van meg buksz neked lesz rossz, ha majd érettségizel.
2011. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!