Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum kiakadt! Gimibe 3. as...

Anyum kiakadt! Gimibe 3. as vagyok és 3,6 lesz a félévi átlaga. Ez olyna rossz lenne?

Figyelt kérdés
Soha sem voltam éltanuló, anyum főiskoláta szeretné ha továbbtanulnék ilyen átlaggal ez lehetséges?
2011. jan. 13. 18:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, hogy matekból magyarból nyelvekből hányast kaptál, mert ha a főtantárgy csupa 4., 5. akkor teljesen mindegy, hogy tesiből vagy rajzból 2-et kapsz, de fordítva nagyon rossz. Azért ilyenek a jegyeid mert képtelen vagy jobbat produkálni vagy mert nem tanulsz annyit, hogy jobbak legyenek ezen gondolkozz.
2011. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
nem olyan rossz ez az átlag. Attól függ hova akarsz menni továbbtanulni, és azokból a tantárgyakból, amik kellenek oda hanyas vagy. Ettől függ. A nyelvizsgát én is ajánlom, mert nektek jövőre már nagyon nehéz lesz ez a továbbtanulós dolog, mert egy csomó mindent változtatnak majd.
2011. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Év végére próbálj meg javítani!

Lehet ebből még fősuli:)

Továbbtanulásnál a 11. évvégi, 12. félév és az érettségi számít!


Azon azért gondolkozz el, hogy te mit akarsz!Ne azért menj fősulira, mert anyukád szeretné, hanem azért mert te szeretnél.Szóval azt tedd, amit te szeretnél, ami a te álmod:)

2011. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%
szerintem jó
2011. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az egyetemekhez tényleg jó érettségi kell, mi is küzdöttünk sokat, hogy felvegyenek államira és meg is lett az eredménye :) Nyugi, még tudsz javítani az év végi számít, szerintem bőven 4 fölé tudod kerekíteni és az a lényeg, hogy az érettségi tantárgyak jók legyenek.
2011. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az átlagodnak rohadtul semmi köze az felvételihez. Ha történetsen ez az átlag a magyar:5, töri:5, matek:4, idegennyelv:5, fő tárgyad:5, összes többi tantárgy: 2-ből jött ki, akkor semmi félni valód, mert nagyon jó sulikba is bekerülhetsz. Tök mindegy hogy ennyi az átlagod, amíg a felvételi tárgyaidból jó vagy. A többiből játszhatsz akár túlélésre is, azt le se fogják szarni a fősulik és egyetemek.
2011. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

11. félév még nem jelent semmit. Év végéig még rengeteget javíthatsz. Az érettségi tárgyakból szedd össze magad, és majd jövőre tanulj rendesen az érettségire. Bár az igazság az, hogy a mostani érettségin hármasnál rosszabb eredményt elérni már művészet...

Ha ez megnyugtat, nekem volt olyan érettségi tantárgy, amiből a 4 év alatt rettenetes eredményeket produkáltam, egy hármasnak már úgy örültem, mint majom a farkának. Aztán érettségi előtt elkezdtem rá komolyabban tanulni, és a végén ötösre érettségiztem, szóval ilyen szempontból nincs lehetetlen. Persze ahova jelentkeztem, oda nem is igazán kellett az a tárgy, szóval ez inkább hiúsági kérdés volt.

Persze sok függ attól, hogy hol akarsz továbbtanulni, de sok helyre ilyen átlaggal már simán felvesznek (persze mellé azért számít az érettségi meg a plusz pontok, ami azért sokat javít), és vannak fizetős helyek is.

2011. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
11:12 Én azt nem mondanám, hogyha eddig nem tanult szinte semmit, csak az utolsó hónapokban, akkor 5-ösre le fog érettségizni. Mert aki 2-es, 3-as tanuló, az nem sokat tanul, legalábbis én ha nem tanulok akkor ez a minimum. De pl. nemrég mondta töritanárunk, hogy most látja először annak az esélyét, hogy nem biztos h mindenki le tud érettségizni töriből, mert már annyira nehezítették. És ez így fog menni, jövőre még nehezebb lesz stb.
2011. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Még változtathatsz. Hasonlóan tanultam én is azokban az években, amikor sz*rtam az egészre (irodalomból éppen h csak átcsúsztam 2essel 11. év végén:)).

Most végzősként 4,6 az átlagom, az osztály éltanulói közé tartozom. És sztem egyáltalán nem késő behozni azt, amit az elmúlt években nem tanultál meg...

19/L

2011. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!