Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszat teszek, ha meg szeretn...

Rosszat teszek, ha meg szeretném védeni?

Figyelt kérdés

Elsősorban anyukáktól kérdezném:

Anyósom kezdetektől gyűlöl, amit ki is mutat, a fia előtt is, nem csak rejtve. Már jó ideje nem láttuk, mert fiától is elfordult, miután az engem választott. Mikor még beszéltünk, említette az unokát, azt várta volna, és emlegette, ha majd lesz, úgy fogja kezelni, hogy majd idegeskedhetünk mi is eleget. Férjemmel úgy döntöttünk, hogy nem szeretnénk ennek kitenni a születendő gyerekünket, mert neki lesz másik, tényleg tiszta szívvel szerető nagymamája, aki szintén várja, de velünk is törődő és figyelmes. Anyósom már évek óta felénk sem néz, pedig voltunk a béka segge alatt, nem érdekelte. Most, hogy jönne az unoka, hirtelen feltűnt, és érdeklődne, elfeledve, hogy akkor nem is léteztünk számára, mikor szükség lett volna rá.

Ti mit tennétek, engednétek, -vagy köszönöm, nem, ha eddig nem érdekeltük?


2011. jan. 12. 17:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
És még gondolkodsz, hogy engedd-e.
2011. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát ezek után meg is érdemli.. jól elintézte magának.

Szerencse, hogy előre szólt.. képzeld, ha mindezt csak magában fontolgatta volna, akkor lazán rábíznád a gyereket, hogy majd biztos Grimm-meséket olvas neki...

2011. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem meg, hátha más is volt ilyen helyzetben, és esetleg engedte, és nem volt belőle baj... de én nem merem egyenlőre azt mondani, hogy majd engedni fogom. Ezért voltam kíváncsi más véleményére, hogy tudjam, ha majd anyós jogtalannak tartja a dolgot, és zaklatna,(kitelik tőle), akkor majd ne legyen bűntudatom, ha nem láthatja a kicsit. Nagyon félek attól, hogy ha megszületik, akkor a több éves hallgatást, néma gyűlöletet felém felváltja a zaklatás :(
2011. jan. 14. 20:01
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném.

Rövid, de egyértelmű! :)

2011. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha majd zaklat, meg lehet neki mondani, hogy nyilván féltitek tőle, ami természetes azok után, amilyen dolgokkal fenyegetett titeket. Csak emlékszik rá, miket mondott.. Ez csak egyszerű következetesség.

Persze tudom, hogy az ilyen emberekkel nem lehet semmit csinálni. Aki hülye az hülye. Hiába vagy következetes valakivel, akinek nincs logikai érzéke sem, nemhogy egyéb érzéke.. Biztos letagadja majd, és ígérgeti, hogy á nem is fogja úgy kezelni, aztán ki tudja..

Bocs, nem akarom az ördögöt a falra festeni, csak elgondolkodtam miközben gépeltem:)

2011. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egy ilyen nagyszülő nagyon tönkre tudja tenni a kapcsolatot. Ez elhinti az alattomosan a negatív jelzéseket, amit a gyerek majd nagyobb korában kódol. Nem érti majd ő sem és ti sem, hogy mi történik, ami miatt nehezen nevelhetővé válik, vagy akár ellenségessé.

Mivel eltiltani nem lehet az unokájától, mert az sem vezet jóra. Ezért inkább próbáljatok távoli kapcsolatot fenntartani. Mindig beszéljétek meg az időpontot, hogy mettől meddig fogadjátok, vagy mentek el hozzá. (Az az időpont pedig inkább legyen a gyermek alvási időpontja.)

2011. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha megszületik a baba,akkor csak úgy enged,hogy lássa,ha te is ott vagy,később meg ki fog alakulni a dolog.Ha úgy látod,hogy kezdi elkényeztetni tiltsd el tőle!!!Vagy üljetek le és beszéljétek meg,hogy ha ezt így fojtatja el fogod tiltani tőle,ti lesztek a szülei,nektek kell a vele kapcsolatos szabályokat meghozni,betartani és betartatni.
2011. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!