Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én csak védeni akarom. Miért...

Én csak védeni akarom. Miért nem akarja?

Figyelt kérdés

Az egyik tesómat már elveszítettem nem akarom a hugomat is (14 éves). Elég messze van a suli és általában egyedül szokott hazajárni ugyhogy néha elmegyek érte kocsival vagy elviszem suliba. Amikor megy ki a haverjaival akkor mindig mondom hogy vigyázzon magára vagy ha úgy érzem hogy nem jó ötlet akkor utána is megyek úgy hogy ne vegyen észre. Főleg azóta mióta az egyik "ellenségem" megfenyegette akit jól megvertem ezért. Amikor egyedül itthon marad akkor is mindig mondom hogy vigyázzon magára. Tudom hogy már nem kislány, mondjuk nekem az de akkor se szeretném hogy valami baja legyen (érte ölök) de néha mondja hogy hagyjam mert tud magára vigyázni. Nem akarom zavarni de tényleg megakarom védeni. És mi van ha egyszer pont akkor nem leszek ott amikor kéne?

20/F


2011. nov. 17. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Mert a fojtogató szeretetet nem tolerálják a 14 éves kamaszok. Oké, hogy szeretnéd megvédeni, de kicsit vegyél vissza az intenzitásából, mert ezzel csak azt éred el, hogy bedurcizik, és csak azért is csinálni fogja a hülyeségeket.
2011. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mindig a seggébe és ritkán megyek utána de mindig mondom neki a vigyázós szöveget.
2011. nov. 17. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy védd, hogy érezze, hogy rád számíthat. Nem kell a barátai előtt is elmondanod neki, hogy vigyázzon magára ect...
2011. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Erdi222 válasza:
100%

Megértem, hogy így érzel a testvéred iránt (bár én szerencsére nem veszítettem el egyiket sem).

És természetes dolog az, ha aggodsz érte, ezt biztos ő is megérti. de ha túlzásba viszed tényleg "elege lesz belőle".

Azthiszi magáról, hogy tud vigyázni magára, tehát az ő szempontjából lehet kicsit már sok neki az ha mindig a "nyakán lógsz". Félre ne értsd evvel nem téged akarlak bántani, megértem az érzéseidet és helyesen cselekszel (szerintem), de ne vidd túlzásba!

És még egy jó tanács..-Főleg azóta mióta az egyik "ellenségem" megfenyegette akit jól megvertem ezért.-

az erőszakból jó nem származhat, ha megvered már csupán bosszúból is a húgodra kattan, amiért téged nem tud megverni..:/

Kicsit hagyd mozogni, élni ugyanakkor értesd meg vele, hogy érte aggódsz és mindezt érte teszed :)

És törekedj a békére (ha más nem a húgodért) :)

2011. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyton védeni akarod, elülteted belé azt az érzést, hogy őt veszély fenyegeti, neki félnie ésvédekeznie kell. ez okos dolognak tünhet, de valójában borzasztó.

a másik dolog, hogy nem tud önállóvá alakulni, nem tud felnőni a folytonos védelem miatt.

Szóval szerintem is idegesítő lehet. Én leráznm.

2011. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

figyelj, ha túl sok vagy azzal egyet érsz el: nem szól ha nagy bajban van sem, mert be akarja bizonyítani hogy vigyáz magára, mert tart tőle hogy még jobban rászálsz, vagy azt mondod h "ugye megmondtam".

14 már nem kisgyerek. van magán élete privát szférája, ha belemászol úgy hogy nem ő hív, akkor bizalmatlan lesz, és eltaszít. tudom mert én is ezt csináltam, és a világért nem kértem volna segítséget sem...

szóval első a bizalom. valahogy úgy add elő neki, mintha te kérnéd az ő segítségét, és azért mész vele, vagy nem is tudom, de ne kezeld gyerekként, az a legroszabb lépés.

2011. nov. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
még anyit, hogy megemlítheted neki az elvesztett testvért, ő nyilván neki is hiányzik, és megérti mit éreznél, vagy hogy ő is ezt tette volna ha ezzel életben tarthatja a másik tesót.
2011. nov. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!