Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a kapcsolatotokban a...

Mi volt a kapcsolatotokban a mélypont, amit sikerült átvészelni?

Figyelt kérdés
Erőt merítenék mások sikeres "mélypontátvészeléseiből" szóval meséljétek el, hogy miben állt és hogyan sikerült túljutni rajta.
2011. jan. 10. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 7. évben volt egy mélypont. Minden összejött. Már eljutottam oda, hogy akkor éreztem jól magam, ha a párom dolgozott és nem volt otthon. Ő kamionos. Aztán egyszer csak borult a bili, és december elején szakítottam vele, és albérletbe költöztem. Karácsony előtt pár nappal hívott, hogy beszélni szeretne velem, találkozzunk. Elmondta, hogy nagyon szeret, és kezdjük újra. Mivel én is szerettem így újra kezdtük. Ennek 7 éve, azóta született egy gyönyörű kisfiunk és májusra várjuk a testvérét.
2011. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor az első gyerekeim (ikrek) megszülettek. Szülés utáni depresszióm volt, önértékelési zavaraim és legszívesebben egész nap egyedül lettem volna, nem akartam, hogy velem legyen, és volt, hogy csúnyán viselkedtem vele indulatból, de szerencsére mindig tudta kezelni a helyzetet. Ennek lassan 5 éve, azóta született még két gyerekünk.
2011. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is akkor, amikor pár hónapos volt a gyerek, de mindketten tudtuk hogy a fáradtságtól van éás ilyenkor még tüerelmesebbenk kell lennünk egymással azért megbeszéltük hogy amikor egyikünk randán beszél a másikkal indulatból, a másik figyelmezteti, ez eléggé beválik!
2011. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigiekhez képest lightos sztori az enyém. Barátomon kijött az egyetemi/munkahelyi stressz, megváltozott velem szemben a viselkedése, és azzal állt elő, hogy nem szerelmes már. Egy éve se voltunk még együtt! Utána égre-földre tagadta, de sokáig nem hittem neki, és ma is vannak kételyeim. Kb. három hónap volt, mire rendesen helyreálltunk, ez alatt többször szakítani akartam, csak azért nem tettem, mert tényleg láttam rajta az igyekezetet, és sok dolgon viselkedésén stb. valóban változtatott,még ha fokozatosan is. Most jó együtt, de kezdek félni, mert megint jön a szorgalmi időszak (ami érdekes módon őt ezerszer jobban stresszeli, mint a vizsgaidőszak :S - mert utál bejárni, ott ülni, stb.) Nem mondanám, hogy 100 %-ban letudtuk, meg hát az ember, főleg ha ilyen önérzetes, mint én, nem felejt :S Csak ne lennék szerelmes! Én aztán nem bizonytalankodok e téren. :S:S:S
2011. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi most vagyunk benne, 5éve együtt s egy éves a babánk. Teljesen nulla az önbecsülésem, megfelelési kényszer s hihetetlenül nehezen kezelem a gyes miatt érzett "értéktelen, semmirekellőséget". Ehez jön a szoptatás s akaratgyengeségből megmaradt 15kg felesleg.

De apárom egy angyal aki eldöntötte, hogy csakazért is együtt sportolunk családilag kutyával s babával (ő még babakocsiban) :))) Mindig próbálunk mindent átbeszélni, kianalizálni s meglepni apróságokkal a másikat. (pl: habos fürdő, maszáz, fincsi reggeli, kedves sms) Szóval remélem legyőzöm azt a husikaszörnyet magamban amitől házisárkány pikkelyeim nőttek! :D

2011. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nálunk folyamatos a mélypont.. az egyetlen dolog, amiért sikerül napról napra lenni, hogy szeretjük egymást és hogy mindketten tisztában vagyunk azzal, hogy mi egymásnak vagyunk teremtve.

3 évig éltünk távkapcsolatban (200 km táv), heti 1 találkozás, majd meghaltunk hét közben. Adott a korkülönbség, és hogy neki van egy családja (nem szerető voltam, elváltak még jóval előttem).. aztán sikerült összeköltözni, 5 éve együtt vagyunk albérletben.. de itt is folyamatos a nyűglődés, pénzhiány, időhiány, energiahiány.. ő sokszor a kipurcanás szélén áll.

De imádjuk egymást, és ezerszer könnyebb lett volna hagyni a fenébe a kapcsolatunkat, de mindketten tudjuk, hogy ez egy adomány, és talán ezért is kell ennyit fizetni ezért a kapcsolatért, mert ez tényleg egy kincs és nagyon kevés embernek adatik meg, hogy megtalálja az igazi, egyetlen párját.

24L

2011. jan. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A párom depressziós volt, rettenetes volt végignézni, főleg mint egy "pszichológus" aki nem tehet semmit (pszichológus hallgatóként)

Szóval rettenetes időszak volt. Minden nap sírtam teljesen ki voltam akadva, mert gyakorlatilag nem tudtam semmit tenni. Jöttek az érzelmi zsarolások, öngyilkossággal való fenyegetőzés (6 kg-ot fogytam kb. egy hónap alatt, az amúgy sem nagy testsúlyomból)

Ez kb. hat hónapig volt így, mikor borult nálam a bili. Elhatároztam, hogy nem lehetek felelős egy másik ember életéért és nem tehetem tönkre magam. Mindenki azt kérdezte mi bajom, senkinek nem mondtam el, a környezetem semmiről nem tudott (még a párom szülei sem). Szóval magamban emésztettem mindent.

Aztán leültem egy nap a párommal és elmondtam, hogy úgy érzem erőn felül teljesítettem eddig is, nekem ez nem megy tovább, majd meghalok, hogy állandóan attól rettegek mikor lesz öngyilkos. (és persze a bűntudat ami ezt kísérné). Elmondtam neki, hogy szakítok de nem mert nem szeretem, csak mert egyszerűen már nem bírom elviselni ezt a terhet és a felelősséget amelyet a vállamra rak.

Egy hétig nem találkoztunk. Aztán odajött hozzám, hogy a cuccait elvigye (nem laktunk együtt de volt pár dolga nálam). Aztán mikor ment el, mégsem bírtam elengedni, megöleltem és elkezdtem sírni...kibékültünk...ő bocsánatot két mindenért.

Azóta 18o fokban fordult a kapcsolatunk, mi vagyunk az a pár akikre büszkék a barátai, azt mondják olyanok vagyunk mint Lily és Marchal (így jártam anyátokkal:P).

Rengeteget beszélgettünk az eset óta az esetről és mindenről ami történt. Ő azóta sem bocsájtotta meg magának azt a fájdalmat amit nekem okozott akkor.

De én már elfelejtettem. Ha úgy vesszük nekem megérte:D egy fantasztikus ember van mellettem, ami tisztel, megbecsül és átölel, ha kell.

Más emberré vált, boldog lett és kiegyensúlyozott, ahogyan a kapcsolatunk is. Azt hiszem az eljegyzés jár a fejében mostanában. Szóval remélem többet soha nem lesz gond...

2011. jan. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*aki
2011. jan. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem voltunk még együtt, de megígértem hogy várok rá míg elválik. Nem vártam, megcsaltam. Egy évig tartott míg megbocsájtott, de mikor sikerült ez megerősítette a kapcsolatunkat. Ennek 3 éve. Most meg a pénztelenség, depresszió, fáradtság, stressz, lehetőségek hiánya a kötelezettségek ellenében. Ez tesz folyamatosan padlóra minket. De reménykedem, mert annyi mindenen mentünk már keresztül együtt, hogy ezt is megoldjuk, mert nagyon szeretjük egymást mindenek ellenére. 36/n
2011. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!