Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez?

Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Már több éve vagyok a barátommal és most jutottunk a házvásárláshoz. nekem nincsenek több milliók a bankszámlán és a szüleim se tudnak segíteni. a barátom apja viszont adott a barátomnak több millió forintott, de azzal a kikötéssel, hogy a ház majd csak a fiáé legyen. még kellet a házvásárláshoz venni fel hitelt 2-3 millió de azt így csak a barátom vette fel. nekem nem lesz semmi közöm hozzá.és ráadásul a barátom azt akarja, hogyha beköltözzünk akkor én fizessem az egész rezsit ő meg majd a hitelt, kérdem tőle miért fizessem az egész rezsit? válasz szó szerint: mert így is jobban jársz mintha albiba lennél.

nagyon szarult esett, szerintetek ez igaszságos? mit reagáltatok volna?


2011. jan. 10. 18:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Én oda se költöznék, mert ez igazságtalan. Az ő háza, te meg fizesd a rezsit? Mi ez már?

Az oké, hogy nem szabad ingyenélőnek lenni, de nehogy már más helyett fizesd a rezsit. Főleg, hogy hosszú távon jobban járnál, ha kifizetnéd a ház árának a felét, minthogy mindig fizesd a költségeket. Felesbe kellene nyomulnotok.


Szerintem a kapcsolat sem a tuti.


Apja támogatja, apja pénzes fószer, te meg csóró vagy, ne várja már el, hogy havonta tejelj, mintha valóban csak az albérlője lennél.


Én kivennék egy lakást jó messze tőle, és élném a boldog hétköznapokat.

2011. jan. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ha így beszél, nem szeret téged. Én sem költöznék oda.
2011. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem költöznék oda.

Leírom én hogy jártam: 7 éve vagyunk együtt a párommal, 4 évig laktunk együtt a szüleimnél, se rezsit, se semmit nem kellett fizetnünk. Az ő szülei akkor semmiben nem segítettek. Egy éve összeveszett apum meg a férjem, el kellett költöznünk. Albérletbe nem akarunk menni, volt egy kis pénzünk, gondoltunk, veszünk egy lakást. Férjem munkanélküli volt, csak az én keresetem számított a hitelbe. Így nem kaptunk volna semmit, csak ha viszünk kezest, plusz még önrészt, vagy még egy lakást jelzálogba. Ekkor a szüleim felajánlották, hogy tegyük be az ő lakásukat is jelzálogra. Erre a férjem szülei felajánlották, eljönnek kezesnek, meg vesznek fel x összeg szabad felhasználásút az önrészhez. Végül ez lett. A hitel az én nevemen van, a lakás fele-fele. Anyósomék által felvett pénzt most ők fizetik, de csak azért, mert adtunk nekik akkor pár száz ezer ft-ot. Most tartunk ott, hogy annyit törlesztettek ők vissza, amennyit mi adtunk nekik. DE! Úgy gondolják, mivel ők segítettek, mindenben joguk van a lakáshoz. Sógornőm akkor jön fel, amikor akar, azt hoz fel, akit akar, ha nem vagyunk otthon. Már bejelentették, hogy ha férjem öccse egyetemre fog járni, nálunk fog lakni. Ha férjemmel összeveszünk, rögtön a fejemhez vágja, hogy az ő anyjáék segítettek lakást venni. Azt sosem emlegeti, hogy nálunk lakott évekig, mert nem volt hová mennie. Szóval erősen gondold meg, oda mész-e, nem lesz jó vége.

2011. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Már miért csak te fizesd a rezsit? Ő nem fogyasztja ugyanúgy a vizet meg a gázt meg az áramot, mint te? Én nem költöznék össze vele.
2011. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!