Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez?

Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Már több éve vagyok a barátommal és most jutottunk a házvásárláshoz. nekem nincsenek több milliók a bankszámlán és a szüleim se tudnak segíteni. a barátom apja viszont adott a barátomnak több millió forintott, de azzal a kikötéssel, hogy a ház majd csak a fiáé legyen. még kellet a házvásárláshoz venni fel hitelt 2-3 millió de azt így csak a barátom vette fel. nekem nem lesz semmi közöm hozzá.és ráadásul a barátom azt akarja, hogyha beköltözzünk akkor én fizessem az egész rezsit ő meg majd a hitelt, kérdem tőle miért fizessem az egész rezsit? válasz szó szerint: mert így is jobban jársz mintha albiba lennél.

nagyon szarult esett, szerintetek ez igaszságos? mit reagáltatok volna?


2011. jan. 10. 18:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
hát én így biztos nem költöznék össze vele...miért nem mentek együtt albérletbe?
2011. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
én visszaszóltam volna, hogy maximum beleadok valamennyit, de ne hogy már én fizessem mikor ahhoz a házhoz nekem semmi közöm.
2011. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Mert az albérletbe nem csak a rezsit kellene fizetned hanem a bérleti díjat is.
2011. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
már több éve eggyütt lakunk albiba
2011. jan. 10. 18:06
 5/24 A kérdező kommentje:
azt felesbe fizetjük
2011. jan. 10. 18:07
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

egyaltalan nem biznak meg benned.azt hiszik ,hogy ha megvan a lakas es ha esetleg osszehazasodtok/utana meg valtok neked semi ne maradjon.

Velem is pont ugyanez volt,lakast akart venni az exem de mindent az o nevere,nehogy mar a fele az enyem legyen ha beut a krakk.

Otthagytam,persze nem ezert,hanem azert,mert mindent ugy kellett csinalni ahogy a szulok mondtak.Az en velemenyem nem szamitott csak az ovek.

Vigyazz!!! Amugy az ertheto ,hogy te is be kell szallj a koltsegekbe,de kozolhetnek maskepp is.

2011. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem sem igazságos. Illetve... itt az a kérdés, hogy ha mégiscsak véget érne egyszer a kapcsolat, lesz-e bármiféle saját pénzed vagy egyéb magántulajdonod. Az albérlet jobb döntés szokott lenni.
2011. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Az apjának igaza van, hogy nem akarja hogy közös legyen a ház. az a srácé. eddig rendben is van.


Viszont ha a fiú nem tudja kicsengetni a hitelt és a rezsi felét, akkor albérlőt kellene fogadnia, nem egy barátnőt odavenni. Én biztos nem költöznék oda ilyen hozzáállással, sőt a kapcsolaton is elgondolkoznék. Én megmondanám neki, hogy én is lakásra gyűjtök, úgyhogy nincs felesleges 20-30 ezrem havonta hogy helyette fizessem a rezsijét.


32/N

2011. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
tudom, én legalább a hitelt felesbe akartam fizetni, hogy érezzem, hogy van valami részem ott még ha csak pár %-is
2011. jan. 10. 18:09
 10/24 anonim ***** válasza:
Több éve együtt vagytok de a ház az övé. Mindenre engedélyt ad ami a sajátja, hogy használd?:S Ez kb. olyan, megengedem, hogy az én házamban lakj, persze ha fizetsz érte. Több év után számomra nem lenne olyan, hogy külön az enyém a ház, nem mondanék ilyet, a párom is ott lakik, persze közösen fizetjük. Bár ha belegondolsz, lehet jobban jársz, ha csak a rezsit fizeted, mintha minden felesbe menn!
2011. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!