Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez?

Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Már több éve vagyok a barátommal és most jutottunk a házvásárláshoz. nekem nincsenek több milliók a bankszámlán és a szüleim se tudnak segíteni. a barátom apja viszont adott a barátomnak több millió forintott, de azzal a kikötéssel, hogy a ház majd csak a fiáé legyen. még kellet a házvásárláshoz venni fel hitelt 2-3 millió de azt így csak a barátom vette fel. nekem nem lesz semmi közöm hozzá.és ráadásul a barátom azt akarja, hogyha beköltözzünk akkor én fizessem az egész rezsit ő meg majd a hitelt, kérdem tőle miért fizessem az egész rezsit? válasz szó szerint: mert így is jobban jársz mintha albiba lennél.

nagyon szarult esett, szerintetek ez igaszságos? mit reagáltatok volna?


2011. jan. 10. 18:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%
Tegyük fel, hogy a párod valamiben meghal akkor meg neked kell egyedül visszafizetni a hitelt?
2011. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
nem vagyok a felesége, a szülei örökölnék a lakást és a hitelt is, ha összeházasodnánk passz mi lenne
2011. jan. 10. 18:13
 13/24 A kérdező kommentje:
bár ugyse vesz el mostanság
2011. jan. 10. 18:13
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanácsot nem tudok adni, de leírom nálunk mi volt.


Az én családom nálunk sem tudott semmit segíteni, de a páromé igen. (Hozzáteszem ez nekem akkor nagyon rosszul esett, de megbeszéltük a dolgot.) A kapott pénz egy részét vissza kellett fizetnünk később, de ugye ezt már együtt tettük. A hitelt is együtt fizetjük.

Akkor mi úgy döntöttünk, hogy nem teljesen fele-fele arányban íratjuk a lakást. DE amint a hitel ki lesz fizetve, akkor átírjuk 50-50%-ra.

Hiszen oké, hogy a család adott egy kezdő tőkét, de mi fizetjük ki a lakást, így szerintem teljesen közös.


Egyébként én (de én ilyen vagyok) közölném, hogy akkor menjen a saját házába és fizesse, te meg kiveszel egy kisebb albit vagy egy szobát. Találkozni így is tudtok.

Na erre mit szólna a párod? :D

2011. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

én igy oda se költöznék...

hasonlóan leszünk,lesz róla papir,h pl a 10milliós házból 3-mat ő kapott ajándékba,a maradék hitel,ha szétmennénk,akkor ház ugy marad az övé ha a felvett hitel felét visszafizeti nekem

(bár ez még csak az én elképzelésem,párom valószinű semmilyen papirt nem akar majd erről,mondván örökre szól,én is csak a szülei miatt)


biztos ezzel a pasival akarod összekötni az életed?

2011. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

igaza van az elottem szolonak.Mashol is tudsz lakni.

Mond meg neki,ha nincs kozod a lakashoz,akkor legyen ugy hogy a rezsi fele fele.

Amugy kerdem en,mi ertelme mar az ilyen kapcsolatnak? A szerelem,az egyutteles kettotokrol szo,akkor mar egyutt csinaltok mindent es nem kulon kulon. Ha nem tetszik neki,akkor allj odeb.

2011. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Bár ugyse vesz el mostanság.

Bocsi de te a barátnője vagy vagy csak egy bérlő aki majd fizeti a rezsit...Igy is jobban járzs,mintha albiba lennél,lehet én inkább mennék albiba egyedül,úgy bezsél veeld mintha kitartott k lennél...

2011. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is hasonló a helyzet, az én szüleim tudnak segíteni, páromé nem. Nálunk ez úgy lesz megoldva hogy a lakás anyám nevén lesz (tőle kapjuk, teljes egészében), én haszonélvezőként leszek bejegyezve.

Őszintén szólva, nekem is megnyugtatóbb az, hogy ha ne adj isten elválunk, nekem és a gyerekemnek nem kell elköltözni, nem lesz jogi hercehurca, lakáseladás, stb. Gondolom párod is így gondolkozik. Persze, mindenki szeretné ha a kapcsolata örökké tartana, de a rideg valóság az hogy a legtöbbnek előbb utóbb vége lesz, ebbe bele kell törődni, és nem rózsaszín köddel a fejünkben hozni komoly döntéseket, hanem hideg fejjel, tiszta logikával. Nem romantikus film az élet... Én anyám kénytelen volt az alkoholista apám mellett maradni, mert nem tudták volna megoldani a válást, mert minden 50-50%ra lett írva...


23/L

2011. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném hogy ez a "ugyse venne el manapság" hozzászólásod is sokat mondó volt a kapcsolatotokat illetően...Bár én nem vagyok egy házasság-párti, de ebből a pár szóból nekem valahogy az jött le hogy te akarnád, ő meg nem.
2011. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ki hogy gondolkodik a rózsaszín köd nélkül.

Nekem volt egy pici lakásom hitellel.Majdnem 1 éve voltunk együtt amikor felmerült,hogy eladjam és vegyünk egy nagyobbat.A párom házba szeretett volna inkább költözni ,nekem mindegy volt.Végülis házat vettem/tünk,de mivel neki nem volt pénze(nekem a lakásból maradt annyi,hogy a ház felét majdnem kifizettem)és a hitelt is én vettem fel,így az enyém a ház.Nálunk is úgy van,hogy ő fizeti a rezsit én a hitelt.

Ez 4 éve volt,már van egy kislányunk.

Én úgy gondolom,vagyok annyira normális és korrekt,hogy ha valami történne velünk,akkor a ház mindenkori értékének a 10-15%-a őt illetné,mert beleöltük együtt! a pénzt a pl.felújjításba.Ha pedig valami csoda folytán félre tudnánk rakni hosszútávon elég pénzt és kifizetnénk,akkor természetesen arányosan növekedne a része.

Papír egyenlőre nincs róla,majd ha összeházasodunk.

Mi ezt megbeszéltük és egyetértettünk.Egy helyen lakunk,egy a lakcímünk,és a családunkért dolgozunk.


Sajnos manapság nem lehet tudni mi lesz 10-20 év múlva,jó időben letisztázni a dolgokat.

Együtt újítgatjátok-szépítgetitek a házat lélekben mindenképp a tiéd is. Anyagilag én úgy gondolom,hogy a hitel közös fizetésnek számít valamilyen szintig,így ha hosszabb távon vagytok(már) együtt pici százalék illetne téged is.

Amúgy az apukáját is megértem,ha nem is 100%-ig.

2011. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!