Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tavaly Valentin napra ezt...

Tavaly Valentin napra ezt kaptam a páromtól. Vélemény?

Figyelt kérdés
Tehát kaptam egy plüss szivecske párnát, amire rá van írva, hogy Love. Ezzel nincs is gond nagyon örültem neki, én étterembe hívtam, de amikor a 7 éves kislányának (előző kapcsolatából van) is ugyanilyen kispárnát adott, nekem még az élettől is elment a kedvem. Nem mertem szóba hozni. Én reagálom túl? Hogy is van ez? Idén mit tegyek, hogy ezt elkerüljem? 29/L
2011. jan. 9. 18:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
23%

Ha a Valentin napra kell várni egész évben azért hogy kapjál valamit, akkor az már régen rossz. És a párod valószínűleg azért tartja egyáltalán, mert ismer, és tudja hogy megsértődnél.


Bocs, de a gyerek fontosabb. Ha képes vagy irigykedni rá, az gáz.

2011. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
62%
És akkor ne a gyerekre vetítsd ezt ki, hanem a pasidra! Mert az természetes, hogy bizonyos szinten a gyerek előbbvaló. De itt nem erről van szó, ne rajta vezesd le.
2011. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
74%

Hát akkor ez a te bajod, és nem az ajándék.

Ezt pedig vele kéne megbeszélni.


Kapsz egy 50 ft-os csokit, aztán egy évig azon rugózol, hogy a gyereke is kap csokit. :P


Szerintem meg csak annyiról van szó, hogy be akart vágódni nálad, az utolsó pillanatban jutott eszébe, hogy Valentin-nap van, és az első benzinkúton vett ajándékot, ott meg nem valami komoly a választék.

Ennyi, nem kell ebbe többet belelátni.


Azt meg marha gyorsan tedd magadban tisztába, hogy a gyerek nem az előző kapcsolta része, hanem a LÁNYA.

Téged akár holnap is kirakhat, szakíthattok 10 év után is, de a lánya örökké a lánya lesz, amíg világ a világ szoros kapcsolat lesz köztük.

Inkább örülj neki, hogy ilyen erősek benne a gondoskodó, apai érzések, sok "férfi-vagy-mi-a-fene" le se ...ja a saját gyerekét, ha egyszer elválnak, felőle éhen is halhat.

Gondolom, egyszer te is szeretnél közös gyerek(ek)et, és akkor ez nem lesz ám mindegy neked sem!


A kislánynál sem mindegy, hogy van egy anyja, aki a családja, meg van egy apja és a nője, de semmi közük egymáshoz, vagy "két családja" van.


Ha tovább féltékenykedsz a lányára, rá fog menni a kapcsolat, ugyanis új nőt találhat, de a gyereket nem fogja elhanyagolni a kedvedért. (Eleve elgondolkodtató, hogy benned ez, mint igény, felmerült. Szerintem szégyelld magad.)

2011. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Talán én voltam a meggondolatlan a hüly..., hogy gyerekes kapcsolatba mentem bele. Nem kellett volna! Talán addig kéne véget vetni az egésznek amig nem késő! Jött nekem oda sírni, hogy a gyerek csak azért kellett, mert a volt párja nem akart dolgozni, stb. csak engem szeret! Semmi baj nem lett volna, ha az első nap mondja, hogy a lánya a mindene (bár akkor nem nekem passzolná le mindig, és a gügyögésen kívűl más is lenne köztük), de én naív voltam és ő kiahasználta. Megérdemlem.
2011. jan. 9. 19:31
 25/41 anonim ***** válasza:
40%
Szánalmas vagy.
2011. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon helyes, hogy a lánya a mindene, szomorú ha te nem így érzed. A saját gyerekeddel gondolom elvárnád hogy így viselkedjen. Hagyd ott, a pasi érdekében.
2011. jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
62%
Ha szerinted nem kapsz semmi jót, és emberszámba sem vesz, akkor minek vagy még vele??
2011. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Tény,nekem se esne jól, de túlságosan messzemenő következtetést ne vonj le, ha egyébként úgy érzed, hogy szeret a párod. (Elédmegy-hazakísér, ágyba viszi a reggelit :D, ölelget puszilgat simogat szeretget, segítőkész, kiáll melletted, stb. stb. számtaan jele lehet)

Vannak olyan típusok, akik hiába szeretik a párjukat, az ajándékozás terén sajnos jó nagy balfa.szok. NEM az ajándékok értékére gondolok, hanem hogy egyszerűen nem tudják, mit vegyenek. Ettől persze Te úgy érzed,hogy nem ismer, nem figyel Rád, hiszen különben tudná,mi tetszene Neked, venné a fáradságot, hogy kiagyalja,minek örülnél, stb. - de van,akinek ez tényleg nem megy. Az enyém is ilyen,ha ez vigasztal. Náluk a családban pl. nem is nagyon volt szokás, ez is hozzájöhet.

29/N

2011. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
61%

Valamilyen szinten átérzem a gondodat.Van akinek rosszul esik(nekem is),amikor azt érzi,hogy a "szerelmének" mindig csak a második.

Mert egy nő általában sztem szereti érezni,hogy ő a legfontosabb.

Meg ez egy csomó dologtól függ,pl nekem apám alkoholista,leszartak a szülök,család egész életembe a fejem, persze én is szeretném érezni azt,hogy valakinek én vagyok a legfontosabb és ilyen esetbe ki mástól is várhatná ezt az ember,mint a párjától.

Az én esetembe a páromnak a húga az első és legfontosabb.(mivel nem volt "apjuk" ilyen apja helyett "apja".),és mindig a lány van előtérbe(amúgy ő már 18,én is csak 21),rólam soha nem mondd olyanokat,mint róla,mindent megad neki amit csak tud,ünnepekre neki gondosan tervezve,más városból hozat ajándékokat,nekem meg semmit se ad.

A legjobb az volt amikor totálisan kivoltam egyszer bukva,zokogtam(és nem egy kicsi dolog miatt,hogy megbántottak vagy vmi,hanem tényleg egy komoly ügyről volt szó),erre felpattant és otthagyott a fenébe,mert jött a hir,hogy a tesója kibukott,mert összeveszett a barátjával.-És ezért otthagyott zokogva,miközbe most túlzás nélkül az én gondom tényleg sokkal komolyabb volt.

És mindig azt érezteti,hogy én negyed annyit nem számitok,de azért mindig azt hallgatom,hogy én vagyok élete szerelme.

Persze könnyü mondani,hogy milyen undoritó dolog családtagra féltékenykedni,de aki ez mondja az még szerintem nem volt ilyen helyzetbe.Ez olyan dolog amiről az ember nem tehet,nem tud befolyásolni,de az évek alatt keserüséget szül benne.Én pl.szégyenlem nagyon,de ezt érzem akkor is.

Szerintem amúgy ilyenkor elkénne gondolkozni az illetőnek,hogy teremtsen egy egyensúlyt,hogy se a gyereke se a párja ne érezze elhanyagoltnak magát.Mert ez igy nem jó,hogy ennyire nyilvánosan és túlzóan előtérbe helyezi az egyiket.

2011. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy szánalmas vagyok, de azt nem értem, hogy miért én kell bébiszitterkedjek a kislány felett. Ha kell neki hamburger megkapja, 2 perc múlva a földhöz vágja, ha kell neki fagyi, megkapja, 1 perc múlva nem kell neki, ha kell neki több ezer Ft-os Disney póló megkapja, 1 óra múlva már csupa sár, már ki van lyukadva, stb. Nem mos kezet, nem akar fürödni, ledobja a csoki papírt, én meg jópofizok. Nincs jogom beleszólni a nevelésébe. Mi (a párom meg én) kettesben sehova nem megyünk, soha nem kapok egy szál virágot sem, olyan mintha csak a lánya bébiszttere lennék. Miért olyan nagy baj, ha legalább Valentin napon azt szeretném, hogy én legyek egy percig fontos a számára? Engem az sem érdekelne ha a gyereknek 10000000 Ft-ért venne Barby-kat, csak legalább egy "köszönöm"-öt kapnék azért, hogy anyja helyett is anyja vagyok a gyereknek. Hogy miért nem szakítottam még? Mert naiv, és hüly... pi...a vagyok.
2011. jan. 9. 20:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!