Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzéhes lennék, mert a...

Pénzéhes lennék, mert a páromtól 3 év után is elvárom, hogy fizesse a mozi belépőt, éttermet és a közös programokat?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel összevesztem és ezt vágta a fejemhez. Mit gondoltok erről?

Nem mintha változtatnék miatta a dolgokon, de azért érdekelne mások mit gondolnak erről.


2011. máj. 22. 09:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
3 év után már illene közösen viselnetek a kiadásokat.
2011. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
69%
Nem pénz éhes vagy csak életképtelen! Gyakorlatilag anyagilag függsz tőle. 6 hónapja vagyok együtt a barátnőmmel, de az első pillanattól fogva felezzük a költségeinket vagy egyik alkalommal ő fizet, másik alkalommal én.
2011. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Attol is fugg, hogy a "paroddal" egyutt eltek vagy sem. Mar nem tudok kiigazodni itt, hogy megis mit jelent ez a "par" megszolitas. Barat, elettars vagy ferj. Mindenki csak "parozik", de megis milyen titulalas alatt ertik?
2011. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Elvárni sose szabad! Ha megteheti, és meg akar hívni, akkor örülj neki! Amúgy ha együtt éltek , és közös kasszán vagytok, akkor teljesen rendben van. HA nem, akkor azért néha fizethetnél te is, még ha nem is felváltva fizettek, legalább egyszer-egyszer meghívhatod valamire... Így anyagilag is függeni fogsz tőle, nem beszélve arról, hogy erősen kihasználás szaga van!
2011. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt milyen alaon várod el?

Adsz annyi pluszt a kapcsolatotokba esetleg Te fizetsz valami más egyéb költséget ami alapján elvárhatnád?


A volt kapcsolatomban is így kezdödtek a gondok, elöször fizettem, mert ugye Férfi vagyok, csak nem hagyhatom, aztán már elvárás lett, hogy minden felmerülö havi kötelezö mellett szinte már köteleöen kellett tejelnem, mint a kisangyal. Mozi akkor üditö, kaja kapásból 5 ezer, ja utána még menjünk el étterembe az még 10.........volt iphnone is, de az verte ki a biztosítékot, mert nem kért, hanem természetesnek vette, hogy elveheti a dugipénzem.


Sajnos nagyon kevés olyan Nö van, akiben ne a pénz utáni vágy munkálkodna. Komolyan lassan nem érdemes kapcsolatban élni a mai elvárások mellett, mert heti 1-2 alkalommal egy fiatal szép és kedves prosti aki a lakásán fogad kevesebbe vagy ugyan annyiba van, de ennek fejében legalább foglalkozik Velem és nem az örökös b@sztatásnak kell élni.

2011. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Élettárs, nem férj.


Nem vagyok életképtelen. Van jó állásom, nem függök tőle anyagilag. Egyszerűen csak nevetségesnek tartom, amikor az étteremben össze kell kuporgatni a pénzt, vagy azon morfondírozzunk ki fizeti ki az ezer Ft-os mozi belépőt. Szerintem ez a férfi "dolga".


Én viszont van, hogy bevásárolok, ha itthon főzünk, vagy fizetek számlát stb.

2011. máj. 22. 10:07
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem élünk még együtt a párommal, 4 éve vagyunk együtt, viszont problémás, beteges édesanyja és a munka miatt még nem tudtunk összeköltözni. Én jobb anyagi helyzetben vagyok, mint ő, ezért az esetek 65-70%-ában én fizetek, pedig nő vagyok. Nem tartom megalázónak, és nem tartom semmi másnak sem, én megtehetem könnyebben, mint ő egyelőre, kész. Ha összeházasodunk, akkor úgyis közös kasszán leszünk, ott már nem lesz kérdés. én sosem vártam el, hogy a férfi fizessen. A felét minimum mindig beleadtam, vagy egyszer én, egyszer ő. Nyilván néha jólesik, ha azzal hív, hogy menjünk, meghív valahová, és kapok is valami könyvet pl., amit szeretnék, szokott ilyen is lenni. Őt rosszabbul érinti a dolog, mint engem.
2011. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

A pofámról leégne a bőr, ha mindent a párom fizetne. Közös programok, tehát közösen álljuk a költségeket, szerintem így természetes. Ő megdolgozott azért a pénzért, biztosan tudná mire költeni, a hobbijára, az álmaira - ha ki tudom fizetni a magam részét, miért ne tenném? Miért várnám el, hogy a saját terveire félretett pénzt rám áldozza, holott nem muszáj?


Persze ez nem azt jelenti ,hogy nem hívhat meg ide-oda, nem örülök, ha azt mondja, "Gyere drágám, befizettem magunknak egy mozira" - elfogadom, de nem elvárom.

Ez nem a férfi "dolga".

2011. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen esetben nincsen semmi gond! Sőt, teljesen rendben van! Közös kasszán vagytok, ugyanúgy beleadtok gondolom mindketten a számlákba, te főzöl, bevásárolsz, ő meg fizet ha randiztok. Ilyen esetben tényleg nevetséges lenne, ha felváltva fizetnétek, vagy kuporgatnátok a pénzt, hogy felesbe menjen!
2011. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

A barátom 17 hónap után sem engedi hogy én fizessek közös programot. Pl.: mozi belépő,étteremben vagy gyorsétteremben kaja...

szerintem egyáltalán nem vagy pénzéhes :) említetted hogy számlát fizetsz,főzöl,bevásárolsz...teljesen korrekt az egész :))

2011. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!